Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Havi 50 ezerből ki tudnám...

Havi 50 ezerből ki tudnám hozni egy ilyen lakás költségeit?

Figyelt kérdés

Lakótárssal laktam eddig, de szeretnék külön költözni. Egy pici (20-25 nm) garzon tökéletesen megfelelne nekem.


Havi 115 ezret keresek, mindennel együtt a lakásra átlagban 50 ezret szánnék (30 ezer bérleti díj+20 ezer rezsi). Spórolós vagyok, minimalizálnám a fogyasztást, ahogy csak lehet.

Szerintetek ez reális vagy ennyiből nem lehet kihozni?


2011. jan. 5. 22:07
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Persze, Budapestről van szó.

Kokas Lajosnak!

Tudok bánni a pénzzel. Szerintem 65 ezerből ki lehet jönni egy hónapban. Megtakarítani nem nagyon tudok, de ez van.

Most 40 ezret fizetek egy szobáért. Plusz 10-est megérne nekem, hogy csak egyedül legyek a lakásban.

Konkrétan a Vág utcában nem voltam, nem ismerem, de most is a 8. ker szélén lakom.

2011. jan. 5. 22:43
 12/24 anonim ***** válasza:
45%
Hát, a Vág utca annyira van a belvárostól, mint Makó Jeruzsálemtől....
2011. jan. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Nézd már meg a térképet, hogy hol a Vág utca!

2 metró megállóra a Nyugati pályaudvartól szerinted nem belváros?

2011. jan. 5. 22:46
 14/24 anonim ***** válasza:

amelyik lakást 30ért kínálják az olyan is.

parás környéken még ingyen se kéne kéró, az életem meg a telefonom, pénzem, stb-m többet ér mint egy olcsó pecó.


minigarzont nézz, bár oda meg nem lehet áthívni kb senkit, max aludni tudsz hazamenni.


inkább egy normális, igényes lakásban lévő jó szoba konszolidált környéken, mintsem valami düledező vacak egy putri közepén...

2011. jan. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
...nem 8. ker., hanem 13. a Vág utca...
2011. jan. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Az lol, hogy XIII 8. kerület :D:D:D jó lesz az 13-nak is.

Különben kérdező: nem, az már nem belváros. A belváros nagyjából a körútig tart - tehát ez pont két megállóval kijjebb van. És nem is a két megálló a lényeg, hanem - ha négyeshatos kell - a plusz átszállás.


De különben nagyon rossz döntést tervezel épp hozni. Már a bedőlt hitelek kapcsán megtanulhattuk volna, hogy nem szabad kicentizni magunkat, sőt tartalékot kell képezni. Mert mit csinálsz, ha hirtelen kirúgnak? (bocsi, de számolni kell ezzel!) Több értelme lenne még maradni lakótárssal, legalább nem vagy magányos, és félretenni a különbözetet.

2011. jan. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
58%

pesti részéhez nem szólok hozzá,te dolgod h milyen utca hány szám alatt veszel ki lakást



más városaban,de szintén 35nm-t bérlük ketten párommal,igaz ez pici konyha másfél szoba elosztású

de 25 elég általában rezsire


rezsi: villany 5ezer

közös ktg 3500

viz 1000 (2 havonta jön 2ezrével)

gáz 1200 (3havonta 3700)

fűtés nyáron 3zer,télen 12-18között (távhő,nem lehet szabályozni,mindig jó meleg van)


plussz internet 2ezer,mobilt meg ahogy töltjük épp


és nem spórolok se villannyal se mással

2011. jan. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Ó b+ a vág utcát a nyolcadik kerületi nyomorhoz hasonlítani nem vall túl nagy helyismeretre....

Sőt, semmilyenre se vall.

Teljesen normális környék, közel a metróhoz, és a belvároshoz.

Szerintem annyi albérlet van most kinn a piacon, hogy külsőbb kerületekben, simán van albérlet 30 környékén.

Érdemes keresni, egy kis garzont meg fenn lehet tartani 20-25e ből.

2011. jan. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Úgy tűnik hogy megoszlanak a vélemények. De van aki szerint nem lehetetlen kihozni ennyiből.

Külön köszönöm, annak aki részletesen listázta a rezsiköltségeket.


Csak azt nem értem, hogy miért kezd el okoskodni valaki a környékkel kapcsolatban, mikor azt se tudja, hogy hol a Vág utca?!

2011. jan. 6. 13:21
 20/24 anonim ***** válasza:
A VIII. kerületben iszonyú olcsó albérletek is vannak. :) Az a hátránya, hogy a kerületnek sok veszélye környéke van. Ha oda szeretnél költözni, óvatosan válogass és alaposan gondold át, hogy tényleg a VIII. lesz e a neked való kerület. Ha szereted a szép régi polgárházakat, ajánlani tudom figyelmedbe a XIII. kerületet, ezenbelül Újlipótvárost. Sok kávézó, teaház, közel vagy a bevásárló centerekhez, jókat lehet sétálni a Duna mellett és ha szereted a belvárosi életet, ez a neked való hely. Itt persze jóval többet kell fizetni, de szerintem megéri, mert jó a környék.
2011. jan. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!