Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Páramentesítő készülék kinél...

Páramentesítő készülék kinél milyen vált be?

Figyelt kérdés

Túl sok a pára a lakásunkban ami kb 120nm-es. Sajnos már a penész is megjelent.

A sok páramentesítő közül nem tudok választani.

Akinek van leírná a márkáját. Igaz az hogy ha beállítod rajta hogy 50% legyen a pára a lakásba az annyi is lesz?


2011. jan. 6. 15:50
1 2
 11/15 anonim válasza:
100%

Majdnem egy évig szenvedtem a penésszel én is, akkor fogyott e a türelmem, amikor már szó szerint folyt a falon a víz.

Próbáltam Ceresitet, hetente Savóval fújkáltam, de volt előtte hypo és ecetes víz is, de valahogy mindig megjelent a következő héten is.

Sok utánajárás és keresgélés után vettünk egy elektromos páramentesítőt, Zibro DD 108 márkanevűt. Nekem egy másik volt szimpatikus, de a férjem rajong a japán termékekért, így ezt választottuk, hozzá kell tennem, hogy nem volt olyan olcsó, mint a fent írt Hauserek.

Az első héten napi kétszer kellett cserélni a 3 literes tartályát. Van rajta egy olyan "Auto" funkció, ami méri a páratartalmat, és ha 55% fölé megy azonnal bekapcsol, majd ha levitte 45-re, akkor automatikusan ki.

Mivel mostanában már nem kapcsolgat annyit, próbaképpen átvittük anyósomékhoz, az öreg, dohos kis lakásból két nap alatt 14 liter vizet szívott ki, még a szomszéd nénik is a csodájára jártak.

2011. márc. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
86%
Valóban hasznosak ezek a páramentesítő készülékek. Megszüntetik a magas páratartalmat, és így pár hét után a penészt is, ami ezután nem keletkezik újra. Két dologra érdemes odafigyelni. 1) A tablettás páramentesítők szerintem nem érnek semmit, ugyanis egy jobb elektromos páramentesítő akár 2-300-szor akkora teljesítményre képes. A másik, hogy óriási különbség van a páramentesítők áramfogyasztásában. Nem mindegy, hogyan aránylik a párátlanító teljesítmény és az áramfelvétel egymáshoz. Az egyik leghatékonyabb páramentesítő ebből a szempontból szerintem a német WDH 520-as, amit Magyarországon is lehet kapni. 25 l/nap a max. teljesítménye és csak 0,3 kW-ot fogyaszt óránként. Nagyobb áramfelvétel esetén hiába olcsóbb a párátlanító, a használata hosszú távon drágább lesz.
2013. febr. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Én a MIDEA páramentesítőt ajánlom, nekem egy nap alatt 19 liter vizet szipoltyúzott ki a lakásomból!

Sajnos eladtuk, mert azt hittük már nem fog kelleni!

Most megint vásárolok egyet!

2013. dec. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Sziasztok!


Nálunk nem kifejeztetten a penész a probléma, hanem maguk a falak is vizesek, tehát salétrom kicsapódás jelentkezett.

Erre a problémára, használható egy ilyen készülék?


Köszönettel:

Tamás

2014. júl. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Chaves válasza:
Penész és salétrom eltávolítására nem alkalmasak a készülékek csak a nedvesség elvonására alkalmas a levegőből. Penész és salétrom eltávolítására más módszereket kell alkalmazni. Mechanikus illetve vegyszeres megoldások kellenek.
2022. nov. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!