Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha egy lakáshoz az van írva...

Ha egy lakáshoz az van írva hogy irányár akkor mennyit lehet belőle alkudni?

Figyelt kérdés

Amit kinéztem az 27m Ft.

Nem tudom, sosem vettem még lakást :)


2011. jan. 10. 16:25
1 2
 1/17 anonim válasza:
0%

Üdv. Az irányár az pont azt jelenti, hogy nem lehet belőle alkudni.

Sajnálom

2011. jan. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Az irányár az az amiből alkudhatsz annyit amennyit csak tudsz vagy amennyire van az embernek hozzá ,,pofája" alkudni.

27M -ás háznál szerintem nemigen tudsz max 2-5 M alkudni.

2011. jan. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
39%
Bocs, akkor én tudtam rosszul.
2011. jan. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Na, hát akkor az is jó az a pár millió.
2011. jan. 10. 16:50
 5/17 anonim ***** válasza:
52%

Az irányár a nevében is benne: irány! tehát ezzel felhívja a potenciális vevő figyelmét, hogy ebből lehet alkudni!És ugye bolond az aki ezt nem teszi! Az alku általában -10%-ről indul, de aki elég bátor, és látja hogy nagyon el akarja adni az eladó, sokkal többet is alkudhat, akár 30%-ot is.Hallottam már olyanról, hogy már 2-3 éve árulták a lakást, és a végén féláron adták el! ( ha nagyot akarsz alkudni, akkor tipp:

vidd el a szerinted odaadható készpénzt egy borítékban, a megbeszélés-győzködés alkalmából bizonygasd, hogy akár azonnal is tudsz fizetni, mutasd meg a pénzt a borítékban, hogy lám itt van...Ez mindig beválik!(természetesen nem adod oda a pénzt csak ügyvéd jelenlétében, de ez jó lélektani ráhatás a nagyon csökkentett árra, ha látja a köteg pénzt!)Sok sikert!

2011. jan. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
57%
Kb. 5-10%-át szokták elengedni.
2011. jan. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
57%
27 M-ből 3 lakást is vehetnél.
2011. jan. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
71%
Itt 5öt is :D
2011. jan. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Na, ja. A belváros drága hely. :)
2011. jan. 10. 17:23
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Manapság nem könnyű eladni az ingatlanokat, így ha azt látod, hogy sürgős nekik az eladás, bátran ajánlj 30%-kal kevesebbet. És ne félj karakán lenni: te adj határidőt, hogy mondjuk holnap este x óráig tartod az ajánlatodat, mert van egy másik neked tetsző lakás és éppen ennyiért oda is adnák, csak mondjuk az 1 emelettel magasabban van vagy mittudomén. Ha ezt nem adják, viszed a másikat. Persze mindehhez légy udvarias és tisztelettudó, ne töröld beléjük a cipődet, a fellengzős stílus mindenkit elijeszt.


A főnökömnek a Petőfi S. utcában vettünk egy lakást a cég nevére. Értékbecslő felbecsülte, majd szóltunk a tulajdonosnak, hogy x összegért (30%-kal kevesebbet mondtunk) visszük egy héten belül, különben pedig egy Váci utcait veszünk meg (persze egyetlen Váci utcai lakás sem volt "talonban"). Másnap hívott, hogy áll az alku.

Csak bátran!

És NEHOGY eszedbe jusson ennyi készpénzt vinni magaddal és mutogatni, ahogyan valaki előttem ajánlotta!

2011. jan. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!