Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 90 négyzetméteres (9x10,5m...

90 négyzetméteres (9x10,5m pontosan) tanyámhoz szeretnék hozzá építeni egy előszobát. Kell rá engedély? Mennyibe kerül kb. az engedély?

Figyelt kérdés

Az előszoba 2,5x5méteres lesz.Ott lesz a vegyes tüzelésű kazán is,amennyiben lesz rá pénz.

Egyenlőre csak terv,mert pénz az nincs rá,de gyűjtöm...


2011. jan. 13. 13:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Enhozzaepeitenem engedely nelkul. Ki fog a tanyara ellenorizni jonni?
2011. jan. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én is ezen gondolkodtam.Elég lesz kigazdálkodni így is minimálbérből...

Amúgy látszik a ház a főútról,de szerintem senki se kötne bele.Meg úgy tudom az engedély is drága.Mellesleg én csinálnám,nem kellene hozzá "kivitelező"

2011. jan. 13. 13:52
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem kell mindenkinek elmondani, hogy nincs engedely. Kedves baratok tudnak nagyon irigykedni.
2011. jan. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mindenhez kell engedély, azt hiszem, még egy 2 méteres tyúkólhoz is. De garázshoz konkrétan tudom, hogy kell(ett volna) nálam.

Engedélyt meg csak akkor adnak, ha hivatalos tervrajzot viszel róla.


Én is azt javaslom, hogy ne kérj engedélyt. Szinte semmi esélye, hogy bármikor is gond legyen belőle.

Ha valaki esetleg feldob, még akkor is ott a lehetőség, hogy utólagos fennmaradási engedélyt kérsz, és nem bontatják le.

2011. jan. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tényleg nagyon gondolkodom a dolgon.

Szomszédokkal nincs baj és persze,senkinek se szólnék róla.Csak muszáj lenne egy előszoba,hogy el tudjuk kezdeni valahogy a fűtés korszerűsítést(jelenleg 2kandallóval fűtünk)Jobb lenne egy központi fűtés,gazdaságosabb és kényelmesebb lenne.

Köszi a válaszokat

2011. jan. 13. 14:07
 6/9 anonim ***** válasza:

elvileg kell engedély, az kb 150e mindennel( terv, használatbavételi engedély, földhivatal)


Én sem kérnék, de azért van kockázata, ha lebuksz lég m3-re büntetnek elég durván.

2011. jan. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem kell hogy valaki feljelentsen,elég ha súlyos baleset történik egy építkezésen és már le is buktál.Az építkezési engedélyben benne van az építésvezető neve is,aki arra ügyel,hogy minden tökéletesen működjön egy építkezésen.Sőt,ha kazánt is teszel bele akkor még több veszély is van (tűz,szénmonoxid)és baj esetén azonnal azt kérdik,hogy mi alapján lett bekötve a kazán,miért akkora a kémény amekkora,mindenbe belekötnek(van-e használatba vételi engedély,kéményseprőktől igazolás).
2011. jan. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért nem kell túldramatizálni sem:)

amúgy vegyes tüzelésű kazán bekötése nem engedélyköteles.

2011. jan. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.Utána fogok járni,hogy lehet kivitelezni,mert az előszobát én fogom építeni a házhoz,nem lesz kivitelező,arra már nem futná.(több éves gyakorlatom van,csak az ilyen papírozásban nem vagyok otthon.)

A Párom meg központi fűtés szerelő,ő csinálja a központi fűtés rendszerét.Szóval "házon belül" kell megoldani mindent.

Köszi a válaszokat!

2011. jan. 14. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!