Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Igaz hogy a LED lámpa nem ég...

Igaz hogy a LED lámpa nem ég ki soha?

Figyelt kérdés
2011. jan. 20. 14:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%
Nem igaz!Egyszer minden kiég,így a led izzó(lámpa) is,bár az élettartama elvileg hosszabb egy hagyományos izzóénál.
2011. jan. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%
A múltkor itt érdeklődtem, és valaki azt válaszolta, érdemes rá beruházni, mert én ha most megveszem, és elkezdem használni, majd az unokámnak kell csak kicserélni. Sokkal hosszabb az élettartamuk, mint a többi izzóé, ennek már utánanéztem, de várom, hogy kicsit kedvezőbb legyen az ára.
2011. jan. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%
A LED nem izzó hanem fényemittáló dióda de élettartama van egyszer elhasználódik csak hosszú dő múlva azért is mert nem izzík.
2011. jan. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
63%
Nincs benne hagyomanyos izzoszal, ami a fem tulhevultsege alapjan sugarozza a fenyt. Nem melegszik (csak kicsit), ez miatt kevesebbet fogyaszt. Meg csak az a gond, hogy nem annyira szep a fenyuk. Vagy mi nem szoktuk meg.
2011. jan. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
94%

A LED, aminek teljesítménye van, igenis melegszik. Várható élettartama, magának a világító elektronikai alkatrésznek kb 50000 óra szobahőmérsékleten. Normál működés közben legalább 50-60°C-ra melegszik fel, ha nagyon rossz körülmények között van, akkor 70-80°C-ra is felmehet ez. Itt már csak töredéke lesz a tényleges élettartam. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy kell néhány elektronikai alkatrész a működtetéséhez, mivel nem közvetlen a 230V-ról működik, hanem darabonként kb 3V-os feszültségről, és ráadásul egyenáramról, ami minél "hullámosabb", annál rövidebb lesz az élettartama.


Tehát nem tart örökké, meglehetősen energiatakarékos, szerintem lényegesen rosszabb színösszetételű a fénye, mint a hagyományos izzóké, és maga a LED-"izzó" nagyon drága.

2011. jan. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Egyszerre 2 izzó van a lámpámban és az egyik mindig kiég, nem mindig ugyan az. 1 izzóval sokra nem megyek, nincs olyan nagy fénye, ha veszek bele még egyet akkor meg lehet hogy ismét kiég valamelyik, azért gondoltam ara hogy LED-est veszek
2011. jan. 20. 17:13
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Számold ki: ha egy nap átlagosan öt órát égeted a villanyt, akkor tízezer nap, mire tönkremegy. Az több mint 27 év. Nem soha, de azért elég sok :D

Egyébként szerintem nincs gond vele, bő egy éve csak ledek vannak a lakásomban, annyira melegszik csak fel, hogy kézzel simán megfogható. A fényét először utáltam, de mára már teljesen megszoktam, fel se tűnik. Csak ha valaki jön látogatóba, aki még nem járt nálam, mindig kiakad, hogy lehet ilyen fényben élni. De ha itt lakna, ő is megszokná, én is azt hittem, sosem szokom meg.

2011. jan. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
83%
Nem igaz ! Az én unikumos reklám kulcstartómban "kiment" a led ! Rámértem-halott. Másfél éve nyertem.
2011. jan. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
52%
Ja hát igen, led és led között elég nagy külöbségek vannak...
2011. jan. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
88%

LED "izzó" nem létező dolog. Valamelyik marketinges hozzá nem értő találta ki, és így terjed el. A LED, Light Emitted Diode Azaz fény emittáló dióda angol rövidítése.

Élet tartama véges, és nagyban függ a tartós árambeállításától. Ezek az eszközök un. áramgenerátorról üzemeltethetőek, mely lehet egy egyszerű áramkorlátozó ellenállás, vagy elektronikus előtét. Minél kisebb az áram, annál jobban nő az élettartam. Így azonban nem add akkora fényerőt. Működtethető egyen és váltófeszültségről egyaránt, de mivel diódáról van szó, váltónál félperiódusban nem világít, ezért frekvenciafüggően villog. Várható élettartama akár a 60évet is eléri, azonban a fényereje folyamatosan csökken ez idő alatt. Különféle színű, színhőmérsékletűek léteznek belőle. Világítási célra a meleg fehér, vagy keverve a hideg fehér színűvel alkalmazható. Huzamosabb időn át azonban zavaró és kellemetlen a fénye. Olvasás, vagy egyéb szemet jobban igénybe vevő dolog nem ajánlott mellette. Esti irány-jelző fénynek, díszvilágításnak jó, de nem helyettesíti a hagyományos izzólámpát, mint ahogy a nagyfrekvencián működő energiatakarékos fénycső sem. Annak ellenére hogy mit sulykolnak a köztudatba.

2011. jan. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!