Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Igaz hogy a LED lámpa nem ég...

Igaz hogy a LED lámpa nem ég ki soha?

Figyelt kérdés
2011. jan. 20. 14:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen, csak a gond ott kezdődik, hogy a hagyományos izzók gyártása megszűnt. Az annak idején energiatakarékosnak kikiáltott superbalux izzóké is. Amik az üzletekben még kaphatók, azok a raktári készletek. Lehet válogatni a LED, és a takarékos/fénycsöves "izzók" között.

Míg ki nem találják, hogy mennyire egészségkárosító bármelyik, mert én már semmin nem csodálkozom.

Anno minden hivatalos intézményben a neoncsöves világítást szerelték, iskolákba, irodákba, rendelőkbe. Hány év kellett ahhoz, hogy kiderüljön, hogy a fénye mennyire rontja a látást? Sok, de akkor azt mondták, az a tuti. Elég pesszimista vagyok ezért minden új, szuper dolog hatásával kapcsolatban.

2011. jan. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
100%

Nagyon nagy különbségek vannak az egyes típusok között mind a LED-ek mind a fénycsövek (fénycső és kompakt "izzó", helyesebben kompakt fénycső)között. Ez vonatkozik a hatásfokra és a fény spektrumára is. A jobbak drágábbak.

Dinamikusan fejlesztik mindet, egyre jobbak lesznek de sajnos (őszintébb fejlesztők szerint is) ami a fény összetételét illeti még a mai napig sem érték el azt a kellemes színhatást amit a HALOGÉN IZZÓ tud.

Tehát IZZÓ wolfram szállal, jód adalékkal kvarcüveg búrában. Egyes típusok második védő üvegbúrával.

A normál izzóhoz képest magasabb a izzószál hőmérséklete, jobb a hatásfoka és az élettartama kb 30%-kal.

Ezek gyártását nem szüntették meg.


A kompakt fénycsöves tapasztalatom, hogy mire annyit üzemelt mint ami egy izzó élettartama már a hatásfoka sem sokkal jobb. Volt olyan kompakt fénycsövem amitől sötétebb lett a helyiségben mikor felkapcsoltam pedig a fénye vakította a szememet.

(Na jó, ez egy kis túlzás de érzékeltetni szeretném a fehér fény színösszetételének jelentőségét)


LED párti vagyok egyébként, sok előnye van, az élvonalbeli típusok-pl. CREE-nagyon jók de pl. az 1W-os ára kb. 1000 Ft/db. (A hatásfoka 100lm/W körüli, a legjobb fénycsöveknek is ezt közelíti 1-2 ezerFt/36W-os darab áron)

Ez csak a LED. Kell még hozzá a megfelelő drága elektronika is.

Ha egy ezresért árulnak valami sokledes komplett fényforrást nem árt gondolkodóba esni:

Legyen inkább halogén izzó?

2011. jan. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:

Nekem is van egy 3 izzós lámpám, és mindig ugyanaz ég ki benne. Azt vettem észre hogy az azért mert folyton kilazul, szép lassan kicsavarodik. Ha laza lötyög, kevésbé érintkezik, és felkapcsoláskor - akkor szokott kiégni - gondolom hirtelen kap egy nagyobb feszültséget...


Javaslom próbáld meg néha ellenőrizni laza-e (havonta egyszer szerintem elég) és csavard be.


De az is lehet nálad simán rossz a foglalat. Az amelyikben mindig kiég.

2011. jan. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Bajonettes, nem menetes. Ez nem lazul ki és nem is midig ugyan az ég ki.
2011. jan. 24. 16:39
 15/22 anonim válasza:
A ledes izzókba power ledek vannak,na most ezeknek kis hűtőborda kell mert melegednek.Az "olcsóbb" fajtába viszont nincs a ledeknek ilyen hűtés igy gyakran tönkremennek.
2011. jan. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
0%

100 év múlva csökken 1%-ot a fényereje.

Vehetjük úgy, hogy nem ég ki.

2011. jan. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 sheriffkoma ***** válasza:

Két értékre kell figyelni vásárláskor:


Az egyik az energiatakarékosság: lumen/watt

Másik a bekerülési költség: forint/lumen


LED-nél 10 forint/lumen felett fizetünk, míg energiatakarékos fénycsőnél 1 ft/lumen alatti a beker ár.

Hagyományos égőnél filléres dolog.


Az energiatakarékos fénycsövek 50 lumen/wattosak általában, a LED 50-120 tartományban mozog


Elméleti 100%-os fényforrás kb. 600 lumen/watt


Van még az élettartam, ami ugye gyári adat és tapasztalat.


A LED élettartama örök, a gyári 50.000 óra arra vonatkozik, hogy annyi idő alatt éri el a kezdeti hatásfok 70%-át a fénykibocsátás, tehát nem megy tönkre, csak érezhetően nem világít annyira, mint elvárható. Természetesen az örök élet titka a megfelelő hűtés.


Én a spájzban hagyományost használok, mert az éves működési ideje olcsó forint/lumenest indokol.


Nappaliban, szobákban energiatakarékos van, a sok használat miatt.


Udvaron hagyományos, mert a keveset használom és hidegben az energiatakarékos lumen/wattja nagyon rossz, alig világít.


Zseblámpában LED, mert az elem ára miatt a hatásfok a legfontosabb, illetve a LED pontszerű fényforrás, így a fókuszálhatósága még kis lencsével is nagyon jó.


Szóval, nincs olyan, hogy mindenre jó, hanem a körülmények döntik el.

2011. jan. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
" 100 év." Hahaha! 15mA 2,8V.ra beállított fehér LED Minden éjszaka automatikusan bekapcsol 2 éve. A mellette lévők csak ha külön kapcsolom. Fényereje kb felére csökkent ez idő alatt. 100év' ugyan má.
2011. jan. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Ez így nem igaz.
2011. nov. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
43%

Led izzók élettartalma, általában 20-50ezer óra között változik. És tény hogy egy izzószálas égőhöz képest szinte a végtelenségig képes világítani, 8ad 10-ed annyit fogyaszt. És alig-alig melegszik.


Ha érdekel a téma, itt jó áron jó minőségü led "égő"-ket tudsz vásárolni! www.latvanyshop.hu

2015. okt. 22. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!