Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi az a rossz környék és az...

Mi az a rossz környék és az miért baj?

Figyelt kérdés
mármint most vennék lakást és értelemszerűen a megfizethető kategória "rossz környéken" van csak. De ha közlekedési szempontból nekem jó, a lakás belülről full extrás, az ajtóra meg lehet zárat tenni, a környéken meg nem tervezek sétálni, hisz bevásárolni úgyis útközben fogok, ahova járok, az meg úgysem a környéken van, akkor nem mindegy? Vagy persze nem mindegy, de tényleg annyit számít, hogy 2x annyiba kerül a lakás, ha párszáz méterre arrébb van? Mármint egyedülálló 30 éves nagydarab férfiembernek? Szerintetek?
2011. jan. 20. 15:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hiába full extrás kívül - belül, sokkal nagyobb az esélye, hogy feltörik a lakésodat, kirabolnak - fényes nappal.

Az autód sincs biztonságban, ha nincs garázsod.

Attól, hogy nagydarab 30-as férfi vagy, még leüthet úgy jópár gyikfing, ámde annál összetartóbb suvickosképű, hogy azt se tudod hirtelen, hogy hol vagy.

Ha ezeket összeszámolod, mármint a kockázati arányokat pénzben, mi több az életedet is, amit ugyebár pénzért nem lehet pótolni, rájössz, hogy érdemesebb kicsit többet költeni egy olyan lakásra, ami un.nyugodt környéken van.

2011. jan. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg el szeretnél költözni,talán éveket várhatsz a vevőre...
2011. jan. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ miért nevezik rossz környéknek, mondjuk ez a megfogalmazás általában etnikumokkal teli/rossz hírű lakótelepeket fed. Bár rossz környék lehet egy gyár vagy egy hulladékégető melletti település is.


Feltehetőleg Te sem tudsz teleportálni szóval leszel lakáson kívül, 10 darab felfegyverkezett svéd ellen meg ha kung-fu bajnok se lennél lenne sok esélyed, egyes környékeken márpedig nem csak éjjel mászkálnak ilyenek.


Ha atombiztos bunkert építesz a lakásodból és tuti nem tudnak betörni akkor is lehet olyanokból kellemetlenség, mint például az ablakod közelében gumit égetnek, ordítanak, odapisilnek/kakilnak (abból mondjuk Bp belvárosában is van elég).


Kocsit rossz környéken leginkább jól zárható garázsban érdemes tartani.

A tömegközlekedési eszközökön és megállóhelyeken pedig elég nagy arányban fellelhetőek nemkívánatos egyedek.

2011. jan. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
légyszi ne PONT a svéd szót használd az orkokra... köszönöm
2011. jan. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Fordítsd meg a gondolatmenetet: milyen lehet az a környék, ahol akár fele annyiért is eladják a lakást, csak végre szabaduljanak?

Lehet mondani, hogy a pénz nagy úr, sokan bevállalják, aztán megbánják. Ez esetben te se tudod visszahozni a lakás árát, és milliókat bukhatsz a vásárláson.

Jól gondold meg, kétszer is, hogy mit csinálsz.


Pillanatnyi megoldásnak jónak tűnik, aztán a pillanat elszáll, a megoldás meg megmarad.

A rossz környékkel általában együtt jár a rossz szomszédság: hajnal kettőkor ordítozás, veszekedés, verekedés a szomszédban, ha nem, akkor buli ezerrel reggelig, hétköznap is. A közbiztonság és egyebekről már írtak, de a rossz környéken ráadásul nem fog ezzel törődni senki, még a rendőrség se, van dolguk bőven, plusz a szomszédok is vakok és süketek.



Lakásvásárlásnál meg különösen megfontolnám a helyedben, hogy mennyire biztos, hogy csak egy nagy darab, jól megtermett férfiember fog ott lakni, mondjuk soha nem lesz egy törékeny hölgyvendéged, (neadj isten anyád meglátogat), nem lesz-e tartósabban ott egy-egy hölgyismerős, meg később pár gyerek.

2011. jan. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi az a rossz környék ...

Pl. Szegeden a Cserepes sor,Kiskunhalason az Átlós utca.

2011. jan. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sajnos a rossz környéknél számolni kell a mentális környezetszennyezéssel is, ami ellen nem sokat tehetsz, értem ez alatt a remek muzsikát amit ezek a lények picit hangosan hallgatnak, kiabálás (legjobb, ha mindezt részegen teszik), naponta kisebb-nagyobb inzultusok, beszólások amik egy idő után kicsapják a normális embereknél a biztosítékot és azt, ahogy előttem írták nem szabad elfeledni, hogy ezek a képződmények falkában járnak, szóval hiába a jó kondi ha túlerőben vannak.
2011. jan. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

megkérdezhetem, hogy hol van ez a bizonyos rossz környék?


a barátom régen a Kálvária térnél lakott a 8ban.

volt, hogy elmentem hozzá, de azért nem éreztem magam túl nagy biztonságban, mikor feltűnt pár falka bodzaszedő...

őt sosem bántották, igaz, ő sem egy egyszálbél legényke, hanem 2m magas és súlya is van.

de a nagymamáját már párszor megfenyegették, és egyszer ki is rabolták.

meg aztán eladni is nehéz egy ilyen lakást, hiába szép belülről.


amikor mi anno lakást vettünk főleg a környéket és a közlekedést néztük, maga a kéró olyan lepattant volt, hogy fájt vagy 2 millánkba. de megérte, mert még így is jóval drágábban el tudnám adni mint maga az ára, meg a felújítás költsége.


régebben foglalkoztam ingatlanértékesítéssel, és tudom, hogy bevett szokás, hogy a rossz környéken lévő lakásokat így próbálják eladhatóbbá tenni. de néha még így is nehezen mennek el.

2011. jan. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Most még oké, de ha egyszer családod lesz, gondolom nem egy ilyen környéken akarod, hogy felnőjenek a gyerekeid, szocializálódjanak, stb... Az iskolák színvonala sem az igazi ilyen helyen, barátnőm egy rossz környéken él, itt is járt ugye iskolába... hát gimiben vért izzadt, mire behozta a lemaradást és a viselkedése sem az "elit" sulikból származóké volt, miatt sokan ki is közösítették, pedig kinézetre eléggé árja. :D

Én meggondolnám valóban, ha nem oda születsz, nem fogadnak be és céltábla leszel.

2011. jan. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!