Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gond lehet-e abból, hogy a...

Gond lehet-e abból, hogy a hivatalos lakcímemet nem változtatom meg (okom van rá) ha új helyre költöztem?

Figyelt kérdés
2011. jan. 23. 22:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Ha a saját lakásodba költözöl, akkor köteles vagy, meg aztán csak kicseszel magaddal, ha nem jelented be magadat a saját lakásodba, sőt, szerintem kötelezhet is rá a jegyző.

Ideiglenes / tartózkodási helyed lehet több is, de az állandó, mindig az, ahol folyamatosan tartózkodsz, pláne, ha sajnát tulajdonodban van a lakás.

2011. jan. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Ez a jegyző dolog érdekelne,mert én speciel három éve nem tudom kijelenteni az ismerősömet.Saját tulajdonu háza van vidéken.Én szivességből jelentettem be a Bp-i ingatlanomba,és tessék ime a példa nem jelenti ki az önkormányzat.
2011. jan. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

3 napon belül be kell jelenteni az új lakhelyet v. tartózkodási helyet, ugyanis szabálysértés, ha nem teszed


utolsó: lakcím fiktiváltatás...bebattyogsz az okmányirodába viszel két független tanút (szomszédaid), nyilatkoznak, hogy nem lakik ott a fickó, kiperkálod az illetéket, megmondod hol lakik a fickó, ha tudod...a jegyző szabálysértési eljárást indít, és a végén fiktiválja az illető ezen lakcímét

2011. jan. 24. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%

A saját lakásodba se vagy köteles állandó lakcímmel bejelentkezni.

Megtartod a jelenlegi állandó lakcímed és ahova költözöl, oda bejelentkezel tartózkodási helyre.

A vőm is így csinálja, nincsen semmi gondja belőle.

Ha olyan településre költözöl, ahol nincs okmányiroda, az önkormányzatnál kell bejelentkezned. Mindenütt ügyintéző foglalkozik a ki- bejelentkezésekkel, nem a jegyző. Egy sima lakcím/tartózkodási hely be/kijelentésnél találkozni se fogsz a jegyzővel.

2011. jan. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%

Utolsó!

Kis településeken ugyan "sima ügyintéző" végzi a papírformát, viszont kell a jegyzői beleegyezés, ő írja alá a rózsaszín formanyomtatványt, csak hogy tudd.

2011. jan. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
27%
Persze, személy szerint nem találkozol a jegyzővel, de az ő beiktatása kell; nekünk azt se engedték meg, hogy egy egyszobás lakásba hárman legyünk bejelentve, mert a jegyző nem engedélyezte.
2011. jan. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

07:20-as: A múlt héten jelentkezeztünk be tartózkodásira.

A tulaj által aláírt bejelentőlapot levittük a polgármesteribe, odaadtuk az ügyintézőnek, aki megnézte, hogy minden ki van-e töltve rajta, letépte a mi részünket a bejelentőlapról (amivel igazolod a lakcímed amíg a lakcímkártyád megérkezik), elvette a régi lakcímkártyát és le volt rendezve a dolog.

A jegyző még csak a környékén se volt a polgármesterinek (megkérdeztük az ügyintézés előtt, aznap be se ment)

Hétfőn mentünk be, pénteken már megkaptuk postán a lakcímkártyát.

Azt ugye te se gondolod komolyan, hogy minden lakcím be/ki-jelentést, és egyéb ügyet ami a "jegyzőhöz tartozik" elolvas/megnéz a jegyző.

Elméletben így kellene lennie, de a gyakorlat egészen más.

2011. jan. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak a problémás eseteket nézi meg a jegyző,pl. az olyat amikor az Önkormányzat nem enged valakit kijelenteni,a tulajdonos viszont követeli a fiktivvé nyilvánitást.
2011. jan. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmi bajod nem lesz belőle.

Én átlag évente költözöm új albérletbe, a hivatalos lakcímem a szüleimnél van. Így sokkal egyszerűbb, másrészről így még nagycsaládosnak számítanak.

Egyébként a jelenlegi albérletünkben hivatalosan három ember lakik, az egyik a párom, a másik a párom tesója, aki lakott itt régebben, de már évek óta nem, a harmadik valami nő, akit soha életünkben nem láttunk.

Ehhez képest gyakorlatilag négyen lakunk itt: a párom meg én, valamint a tesóm meg a párja.

Senkinek semmi baja nincs a dologból. Különben is, ezt hogy ellenőriznék?

Hacsak nem adtad el a régi házad és onnan nem akarnak kidobni, semmi bajod nem lesz ebből szerintem.

2011. jan. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

A lényeg végül is az, hogy apámnál laktam de vettem saját lakást és nem akarom hogy a forgalmit újra csináltatni kelljen.

2011. jan. 24. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!