Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » HELP! Egértanya a házunk!...

HELP! Egértanya a házunk! Hogyan tudnánk irtani őket?

Figyelt kérdés
Mostmár nem jó az ilyen egérfogó, mert nem egy van belőlük, mennénk vacsorázni, és ott szalad el a konyha fala alatt a sütő alá. De a gyerekszobában is fogtam ,már vagy 4-5-öt! Egyszerűen kétségbe vagyunk esve, irtanám a kis dögöket mint a vírusokat, de az a baj, hogy irtózom is tőlük. A gyerekszobában már befalaztuk a lyukat úgy hogy a "malterbe" már kevertünk üveget, reméljük nem rágják ki. Mi lenne a legjobb, a kis "falu" elpusztításáért? Sikersztorik hogyanja is jöhet!
2011. febr. 4. 18:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%

A megoldás a MACSKA!

És hidd el, hogy a legjobb megoldás.

2011. febr. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
71%
Elvigyem neked a Tigrisemet? Hidd el ő megfogja az egeret.
2011. febr. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%
Vályogból épült a házatok? Nekem a speizben volt tavaly rengeteg egér. Egérfogóval pucoltam ki őket. Volt olyan, hogy ketten is beleakadtak, de sikerült.
2011. febr. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Igen, azt elfelejtettem hogy bármi, csak macska ne :D
2011. febr. 4. 18:52
 5/21 A kérdező kommentje:
tégla, szlikát
2011. febr. 4. 18:53
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül.

Nem olyan jó buli este arra kelni, hogy mindent levert a macska, mert a szekrény tetején egerészik hajnal kettőkor.


Olyan helyre, ahol a gyerek nem éri el, tegyél egérmérget meg csokoládét. Az utóbbi állítólag nagyon vonzza őket.

(Szerintem minden, ami az acélnál puhább.)

Más helyeken használhatsz egérragasztót.


Fifikásak ezek a dögök, megtanulják úgy kivenni a kaját, hogy oldalról nyúlnak a fogóba, lecsenik, és nem hozzák működésbe.

Ezen segít, ha dróttal megfogjátok a csalétket, hogy kénytelen legyen kicsit jobban megrángatni.

Mindenhol be kell tömni a lyukakat.


Sajnos, végleg nehéz megszabadulni tőlük, mert télen keresik a meleget.


Létezek ultrahangos riasztó, állítólag az elűzi őket, én még nem mertem kipróbálni.

2011. febr. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
80%
Nekünk is most volt egerünk,és egy nagyon jó patkány méreg megtette a hatását.1 hétig kell ott hagyni ahová rakod,és addig az egét viszi a mérget a fészekhez,hogy a többiek is ehessenek belőle..Nem tudom a méreg nevét,de kék színű..
2011. febr. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
96%
Mi egérragasztóval és a kutyával fogtuk meg. Szerencsére a spánielünk eléggé rá van kattanva az egerészésre:)
2011. febr. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
86%

Mi a baj a macskával? Tényleg az a legjobb megoldás (és nyilván ha macska van a lakásban, átmenetileg berakod a herendit a szekrénybe). Nálunk semmi nem vált be, csak az, pedig szerintem midnent kipróbáltunk, amit csak találtunk.

Még nem rossz a hurkos egérfogó sem, azt nem tudják kijátszani. Ez olyan, hogy egy fahasábba belefúrtok, oda kerül a csali, de a furat akkora legyen, hogy a felén már ne férjen be az egér. Van a tetején egy rugós hurok, amit fekete cérnával kell rögzíteni. Az egér csak akkor éri el a kaját, ha elrágja a cérnát, viszont akkor a hurok felcsapódik és elvágja a torkát. kicsit brutális, de sokkal hatékonyabb, ráadásul nem veszélyes a gyerekre.

2011. febr. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
68%
Én vékony dróttal szoktam belekötni a Protect pasztát(szétvágom)a vasmacskába,így nem bírja kilopni.A protectetet tisztán nem etetem velük mert egyszer bedöglött a lambéria mögé,nem részletezem.
2011. febr. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!