Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » HELP! Egértanya a házunk!...

HELP! Egértanya a házunk! Hogyan tudnánk irtani őket?

Figyelt kérdés
Mostmár nem jó az ilyen egérfogó, mert nem egy van belőlük, mennénk vacsorázni, és ott szalad el a konyha fala alatt a sütő alá. De a gyerekszobában is fogtam ,már vagy 4-5-öt! Egyszerűen kétségbe vagyunk esve, irtanám a kis dögöket mint a vírusokat, de az a baj, hogy irtózom is tőlük. A gyerekszobában már befalaztuk a lyukat úgy hogy a "malterbe" már kevertünk üveget, reméljük nem rágják ki. Mi lenne a legjobb, a kis "falu" elpusztításáért? Sikersztorik hogyanja is jöhet!
2011. febr. 4. 18:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk az EGÉRRAGACS vált be...


Az egérfogóból undorító kiszedni. Inkább szenvedjen a ragacsban a dög. Kartonra tesszük, és a közepébe szagos kaját, arra odamegy és már meg is van...


A méreg azért nem a legjobb, mert a mérgezett egér összevissza kóvályog, és mikor kifogy az üzemanyag, akkor hülyébbnél hülyébb helyen képes felfordulni. És nem könnyű észrevenni, csak mikor már bűzlik... Egyszer alig találtunk egy mérgezett egeret... A gáztűzhely alatt bújt meg, pfö.

A méreg inkább a kinti helyiségekbe jó, mint kamra, garázs, padlás... Már ha nincs kutya a házban, nehogy az megegye...

2011. febr. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
71%

Szia!


Egyértelműen macska!

A lehető legjobb módszer, sőt, még csak nem is nevezhetjük kínzásnak, hiszen a cicának kell ennie.:)

2011. febr. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
71%
Van, amikor egyszerűen a macska jelenléte elűzi az egereket, azzal, hogy egyáltalán ott van, pucol az egér-család, új helyre költözik.
2011. febr. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk a méreg vált be.Még egyszer sem találtuk meg a mérgezett egeret,mert az egér nem rögtön hal meg a méregtől,hanem csak pár napra rá..Addig viszi a fészekbe,hogy a többieknek is adjon.A fészket meg soha nem a lakásban rakja meg..macskát én nem tartanék,mert allergiás vagyok rájuk,és nem igazán szeretném ha a lakásom tiszta macskaszőrös..
2011. febr. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Igen a macska az allergia miatt nem jó. Köszi az ötleteket!
2011. febr. 4. 20:18
 16/21 anonim ***** válasza:
86%
A méregben az a veszélyes hogy végigmászik rajta, utána rá a kajádra vagy az edénybe és észre se veszed viszed a saját szervezetedbe.Arról nem is beszélve, hogy ha a falba rágott vájatba döglik meg, akkor aztán bonthatod a falat ha nem akarod a rothadó egér bűzét érezni.
2011. febr. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy hülyén hangzik, de mi orosz kölnivel riasztottuk el. Amerre járkált, belocsoltuk orosz kölnivel, na abba a szobába nem ment többet.

A konyhából, kamrából, fürdőből egérfogókkal (volt vagy 4 féle) fogtuk ki.

Azóta van ultrahangos rágcsálóriasztónk, amikor elkezdenének beköltözni a lakásba (falun lakunk) bedugjuk a konnektorba.

Szerencsére egy jó ideje egyet sem láttam (félek tőlük)

2011. febr. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
44%
4 éve költöztünk családiházba. Addig egeret,csak filmekben láttam. :) Teljesen magamba roskadtam, amikor első ősszel szembesültem vele, hogy egerünk van. A konyhában találtam a nyomaira a szekrényben a mosogató alatt, mert az a rész hátul nyitott. Azon az éven ragaccsal fogtuk meg őket. Elég hamar kifogytak és utána már nem volt. Következő őszig. Akkor megint találkoztam a nyomaival. Megint kétségbeesés. Akkor sajnáltam őket,hogy szenvednek és befőttesüveggel fogtam meg pár darabot. Mindenki rajtam nevetett a környezetünkben, mert megetettük a befőttesüvegben és távol a háztól elengedtük. Sikerült megint megszabadulni tőlük. Aztán ezen az őszön hiába raktunk ki ragacsot, befőttesüveget nem bírtuk megfogni őket. Kilopták a kaját, de nem sikerült elkapni. Szerintem még többen is jöttek idén. A kétségbeesésem olyan nagy volt, hogy azt mondtam már nem érdekel, hogy szenvednek csak ne legyen a lakásba egy sem! Ezért mérget vettünk. Beraktam a szekrénybe. És teljesen eltüntek. Még most is van érintetlen mérges zacskó a szekrényben. Egér nincs. Macskát nem akartunk, mert van egy szobakutyánk és a macskát nem is szeretjük. nem találkoztam egértetemmel,de a szagával sem,pedig nagyon érzékeny az orrom. Innentől a mérget fogom használni. Mindig lesz a szekrényben.
2011. febr. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
88%
Nekünk a ragacs vált be. Pár nap alatt összeszedte az öt tagú családot, azóta sincs egy se. Az udvaron nekünk is van macska, de azt nem engedem be mióta egyszer beszart a szőnyegre.
2011. febr. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
50%

Elsőre talán viccesnek tűnik, de tuti módszer. Tesztelve!!


Kell egy dió, amit a középvágás mentén félbevágunk. Irtó vacak meló...Aztán kell egy nagy edény, a legjobb üvegből mert az áttetsző, én négyliteres befőttes üveget használok hogy eléggé nehéz is legyen. Azért legyen áttetsző, hogy ha levan borulva, lássuk, alatta-e már a kisegér, és azért legyen üveg és nehéz, hogy netudjon alóla kiszabadulni, se kirágni magát.


Tehát jön a nehezebbje. Az üveget nyílással lefele a talajra állitjuk, és a fél gerezd diót (héjastul persze) alája kell küszködnünk ugy, hogy belével befele nézzen az üveg alá. Teljesen a dióhéj legszélén kell az üveg szájának egyensulyozni. Ha az egerke megérzi a diószagot, azonnal ráharap. Mivel kívülröl csak a héja van, be kell kerüljön az üveg alá, hogy a beléhez jusson. Abban a pillanatban, mikor hozzáér hogy falatozzon, a dióhéj kinyomódik az üveg alól, és az edény szája ledől a talajra. Egérke pedig bent alatta. Néha odacsípődik picit a farka, de túléli ám..Ezután nem is kell ronda gyilkossá válnunk, mert csak becsusztatunk egy nagy kartont az üveg szája alá, és ugy mindenestül elvisszük az egérkét jó messzire kiereszteni. Jó messzire!!! Vigyázni kell, mert az egerkék okosabbak, mint gondolnánk, és visszatalálnak azokra a helyekre, ahol jót lehet falatozni!!!

2011. febr. 6. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!