Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » BUDAPESTIEK! Milyen ott lakni?

BUDAPESTIEK! Milyen ott lakni?

Figyelt kérdés

aki Pesten él/lakott/faluból vagy akárhonnan oda költözött, milyen nektek ott lakni?

hányadik kerület? panel/kertes?


2011. febr. 26. 17:11
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
60%

Én imádom. Egy csomó kerületben laktam már és mindenféle házban. Pl. a 6. és a 8. kerületben régi bérházban, a 16. kerületben kertes házban, a 13. kerületben ilyen 50-es években épült házban, valamint a 8. és 14. kerületben panelben.

Mindegyiket tudtam szeretni. Persze mindnek van előnye és hátránya, a 6. kerület zajos, de cserébe mindent pár perc alatt elérsz, a 16. kerület csendes, de reggel másfél óra volt, mire beértem a suliba.

A panellel vannak durván jó tapasztalataim, a régi körfolyosós házakhoz képest itt sokkal jobb pl. a hangszigetelés, egyáltalán nem hallom a szomszédot!


Én megtaláltam a számításaim, mozgalmas életet tudok élni, minden karnyújtásnyira van, és rengeteg a lehetőség, csak tudni kell kihasználni őket.

Persze vannak hátrányai is, pl. a bkv nem egy luxusjárgány, de ez van, el kell fogadni :)

2011. febr. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim válasza:
46%
én imádok itt lakni. lakásom a XIV. kerületben van,és maga a ház kertes.pár napot voltam kisvárosban és faluban,de nekem túl nagy volt a csend.imádom hogy minden hely egy köpésre van:)
2011. febr. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

köszi a hasznos válaszokat (ment a zöld kis kéz:D )

csótányokkal, szomszédokkal hogy álltok? munka?

2011. febr. 26. 17:38
 4/34 anonim ***** válasza:

7. kerület

előny: tényleg minden itt van a "számban", a tömegközlekedéstől kezdve a mindenféle boltokig, patikák, kórházak, stb.

hátrány: a nem túl tiszta levegő, és sajnos errefelé elég sok "puruttya" ember van, bár messze nem gettó, de örülnék ha pl. este 9-kor is nyugodt szívvel hazasétálhatnék, minden félelem nélkül, mint pl. Kőszegen.


Ez rendes bérház, nagyon régi épület, azt hiszem műemléknek van nyilvánítva, sajnos voltak csótányok, nagyon régen rágcsálók is, de kiírtották. A hangszigetelés nem túl jó, pl. hallom amikor a szomszéd megkeveri a bögrében az italát (ahogy kocog a kanál):D De már hozzászoktunk.

2011. febr. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
XIII. ker/újlipótváros régi bérház, és én nagyon szeretem, sosem tudnék kertesben (de panelban se sokáig) lakni. Nekem nagyon fontos hogy néz ki a környezet és maga a ház, lakás ahol lakom, a bérházak ezért ideálisak az én számomra. :) Régies hangulat, de nagyon szép kívül/belül (persze bérházak/bérlakások között is van jópár putris). Itt a környék is nagyon jó, nincs kisebbség, zöld, sok fa, park is van itt rögtön nem messze, nem is olyan hangos (bár engem ez nem is zavarna, szóval nem tudom, lehet másnak hangos. :D) Itt a szomszédok is jók, nincs tőlük se hangzavar, de mondjuk nincs is sok, kb. 10en lakhatunk a házban, én ebből eddig max. 3-mal találkoztam talán...
2011. febr. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

értem köszi :)

írhatok még

2011. febr. 26. 17:52
 7/34 anonim ***** válasza:

X.kerület panellakás.


hát én személyszerint szeretek budapesten élni,lakni,viszont azt nem szeretem hogy este 11kor a szomszéd bömbölteti a rock zenéjét ( én is rockot hallgatok, no de elég idegesitő ha késő este zajonganak ) és minden áthallatszik.Csótányok nagyon régen voltak, épp hogy 6éves lehettem. azóta kiirtották. A levegőröl nem tudok nyilatkozni,nem a legjobb,de legaláb minden itt van egy köpésnyire..:D boltok,plázák,korház,orvosok,stb.

2011. febr. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
:)
2011. febr. 26. 18:35
 9/34 anonim válasza:
Nagyon jó Bp-en lakni, mert nagyon sok különféle üzlet van az elemi környezetben, és válogathatsz ! A panel nagyon jó itt, nem olyan mint vidéken, csendes környezet van, a szomszédokkal nincsen baj, nem hallani át ellentétben az új építésűekkel, oda nem menj, mert nem érdemes, minden áthallatszik, kicsik az ablakok ha vanbnak egyáltalán, nem lehet szellőztetni, kopog a folyosó.
2011. febr. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim válasza:
14 vagyok.Születésem óta a 18. ker. ben lakok. Jó,mert hétvégente felpattanunk a metróra,és általában az arénába,vagy a westendbe megyünk vásárolni,mozizni. Azt szeretem benne,hogy nem egy unalmas hely,mindíg minden körülmények között történik valami XDD najó ez csak vicc voltt...de tényleg!!van ismerősünk sok helyen,vidéken stb...amikor lemegyünk hozzájuk,és esik az eső semmit nem tudunk csinálni,mert még egy mozi sincs a környéken. Ez azért jó,mert minden van...:D
2011. febr. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!