Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Bérlőként élek egy Német...

Bérlőként élek egy Német állampolgár családi házában, köztünk semmilyen szerződés nem jött létre, megengedte hogy bejelentkezzem az Ö házába. A költségeket ez esetben kinek kell állnia?

Figyelt kérdés
Költségekre a víz, villany, gáz,kéményseprés, kommunális adókra gondolok, mert szerintem ezeket a Német állampolgárnak kell fizetnie, én csak szívességből lakom ott, egyébként a Német állampolgár már 3 éve nem volt Magyarországon, lehet hogy már nem is él, ez esetben a ház az én tulajdonom lehet? úgy tudom örökösei nincsenek a Németnek. Ha a ház a nevemre kerül akkor onnéntól kezdve fizetem a költségeket, de nem vissza menőlegessen 3 évre
2011. márc. 2. 12:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A költözésed időpontjától kezdve a költségek téged terhelnek. Mondjuk ez logikus is, csak nem várod el, hogy ő fizesse ki azt a vizet, amit te fürdesz el?

Attól még, hogy ott laksz, nem öröklöd automatikusan a lakást, ahhoz az kell, hogy ne jelentkezzenek az örökösök tíz évig, és te végig ott lakj.

2011. márc. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Sajnos a Német elérhetőségét senki nem tudja én sem az önkormányzatnál sem, ez esetben hogyan van arra mód hogy megtudjam hogy a Német tulajdonossal mi van ?

Én úgy tudom hogy a tulajdonost terhelik e költségek, mert én csak ingyenes bentlakó vagyok a házában szívességből. Ilyen helyzetben meg kell e a szomszédomnak engednem azt hogy a háza mögötti munkálatait elvégezhesse ? mert külső színezést Ház tető cserét akar végeztetni, én úgy tudom hogy csak az Ö tulajdonát veheti igénybe, s én ehhez tartani is fogom magamat.

2011. márc. 2. 15:14
 3/15 anonim ***** válasza:
Aki fogyaszt, az fizet, főleg ha be vagy jelentkezve. Furcsa szívesség, hogy ott lakhatsz és hogy ezzel még Te teszel neki szívességet. Szerintem tulajdonos nem lehetsz semmi esetre sem, ha már nem élne a tulaj, talán sosem derül ki, hogy nem Te vagy az igazi tulaj, de pl. eladni nem tudnád, ez biztos. Ha a szomszédnak engedélyt kell kérni, akkor a tulajtól kell, aki nem Te vagy. Ha nem kell hivatalos helyre leadni, akkor a Te jóindulatodon múlik, hogy hozzájárulsz-e.
2011. márc. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Na még annyit, hogy ha Te nem fizetnéd a rezsiket, akkor pl. leszerelik a gáz, villany, vízórákat, szóval jobban jársz, ha fizeted.
2011. márc. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Sajnos a szomszédom keresteti már a Német állampolgárt az ügyben az engedély ügyében mert én ezt nem engedek meg neki semmilyen tulajdon használatot sem. De a szomszédom hogyan tudhatná meg a Német címét ? Amikor nekem sem adta meg. Én abban bízok hogy nem él s a lakó ingatlan a tulajdonom lesz hivatalosan s e nagy lábon élő milliárdos szomszédomat el űzhetem innét,Igazam van ? Ugye!?
2011. márc. 2. 21:46
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha bérlőként élnél, akkor fizetnél bérleti díjat. Így csak "sima" lakó vagy. Ha netán nem él már a tulaj, akkor neked sajna menned kell, mert mivel bizonyítanád, hogy öröklöd az ingatlant. 3 évig ki fizette a rezsit? Bizony ha meghal a tulaj és nincs örökös, akkor állambácsié minden. Mármint a németországi hatóságok ugyan úgy ráteszik a kezüket:(. A földhivatalnál nincs bejegyezve a németországi lakcímük?
2011. márc. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Hogy lehet szívességből lakni valahol? Te mit nyújtasz cserébe?
2011. márc. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem nincs igazad! :-DDD ezt nem is értem milyen alapon akarod tulajdonodnak a házat. A rezsi meg téged terhel, te melegedtél, mosakodtál, főztél. Ha még a címét se tudod a németnek, és semmit azért mérget ne vegyél rá, hogy nem bukkan fel egy távoli rokon majd az örökségért, és bizony akkor menned kell, sőt sztem még az elmaradt rezsit is rád verik attól az időponttól ahonnan oda bejelentkeztél. Ha meg a szomszéddal se vagy jóba, majd ő tanúskodik ellened, hogy igen is ott laktál, és te csináltad a rezsiszámlát....
2011. márc. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ez a kérdésed nagyon önző, kicsinyes és rosszindulatú.

Miért kéne neki fizetnie neked, mert használod és amortizálod az ingatlanát?

Miért örökölnéd te, ha egyszer semmi közöd sincs az illetőhöz? Max. ha a végrendeletben rád hagyja.

És a legfurcsább: miért nem engeded a szomszédot, hogy megcsinálja a házát? Hiszen neked is jobb lenne egy szépen felűjított, lefestett házfalat nézni, mint egy málladozót.

2011. márc. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Értem szerintem irigyek a válaszolok, egyébként az előttem lévő ház szép most is csak annyi a pénze hogy azt se tudja mire költse, sajnos ö most is O.képviselő s ami bulikat tartanak a megyei Apeh, a rendőr kapitányokkal orvosokkal vadászokkal nem vagyok irigy de ez már sok hogy ö a milliárdokban fürdik másnak háza sincs itt az én példám hát azt nem értem ha a Német nem él akkor nem lehet másé mint azé aki jelenleg is bent lakja, s ezután a költségeket ki fogja fizetni? A szomszédom hallani nem akar erről meg az szóba sem áll velem egy nagy képü aki mellé mindenki odaáll. Hát akkor ezekre adjanak válasz nekem,!
2011. márc. 3. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!