Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Visszaáll a válság előttire...

Visszaáll a válság előttire az ingatlanpiac?

Figyelt kérdés

A válság előtt eladott 70nm-es panelokat simán eladva 12 millióért, ma nem kell senkinek sem, alig adnak érte 7-8-at, pedig az önkormányzat 12-re becsüli.

Vajon mikor áll vissza erre az állapotra és egyáltalán visszaáll-e ? Hiszen a kínálat megnőtt a sok újéptésű papírlakások miatt, amik annak idejében nem voltak és a népesség pedig sajnos fogy.


2011. márc. 6. 18:57
 1/10 anonim ***** válasza:

10 év minimum. jelenleg az eladások valahol az 1998 as szinten állnak. A panel lakások meg a legkevésbé keresettek.

ez van, a panellakók még az agglomerációba kiköltözőknél is nagyobbat buktak.

2011. márc. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Biztos hogy még évekig nem. Egyébként a kis alapterű, felújított panelokat (35-36 nm) most is elég gyorsan el lehet adni, azokra van kereslet, a nagyobbakkal már nehezebb a helyzet.
2011. márc. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Olga néni ***** válasza:
Senki nem tudja, még a szakemberek sem! Ezt az egyet el is hiszem nekik.
2011. márc. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem áll vissza, lehet feljebb mennek majd az árak, de akkor jön egy újabb még nagyobb válság, aztán megint rendeződik picit, aztán még nagyobb válság jön.
2011. márc. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mi pontosan 10 éve vettük a panellakásunkat 6,8M Ft-ért. 3 éve áruljuk. Nem óriási, 46nm-es, 1. emeleti, nincs lelakva, nem lepukkant, nem a világ végén van, mégis a 10 évvel ezelőtti áron sem kell senkinek. Pedig azóta volt egy kis infláció.

Valaki emlegette 1998-at. Mi akkor adtunk el két lakást is viszonylag jó áron, igaz nem panelokat.

2011. márc. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én 3 hónap alatt adtam el a panelt, nem sokkal kevesebbért mint szerettem volna.
2011. márc. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Azt se felejtsd el, hogy megszűnt a szocpol amit ugye használt lakás vásárlásakor is lehetett igényelni. Ez a válságon túl is nagyon alávágott az ingatlanpiacnak.
2011. márc. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Remélem, soha. Így is túl drágák a lakások a fizetésekhez képest. Nagy hiba volt, hogy boldog-boldogtalan kapott hitelt, ez jól felnyomta az árakat.
2011. márc. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Régóta figyelem az ingatlanpiacot,és nem fognak visszaállni az árak.Sem egy év múlva,sem 5 év múlva.A kivételesen jó adottságú lakások ára sem fog visszaállni.Csak azokat az ingatlanokat lehet eladni,amik kivételesen jó adottságúak,és enged a tulaj az árból.Aki az elkövetkező kb 50 évben még lépni akar,az kénytelen tudomásul venni,hogy megváltozott a helyzet,és lejjebb vinni az árat.A társadalom nagyrésze szegény vagy elszegényedik,aki meg bármit megengedhet magának,az az újépítésű luxuslakást veszi meg.
2012. aug. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

2011-03-14 17:05 vagyok. A lakás, amiről írtam, még mindig megvan.

Hasonlóakat a környéken már 5,9 millió irányáron árulják.

Hangsúlyozom még egyszer, hogy 11 éve, 2001-ben Budapesten ezt 6,8-ért vettük.

2012. aug. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!