Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, az alábbi...

Mit gondoltok, az alábbi panellakást el lehetne adni a pangó ingatlanpiac ellenére (Bp. )?

Figyelt kérdés
szeretnék eladni egy lakást, de nem tudom hozzáfogjak-e, hisz tudom, hogy eléggé pang a piac, kevés a vétel. viszont jó adottságú a lakás, legalábbis szerintem, de érdekelne mások véleménye. a lakás pesten van a 13.kerületben, mindjárt az Árpád-hídnál, de a Vácitól egyel beljebb, így egyáltalán nem hangos. a metrómegálló kb 3 perc séta, szintén ennyi az 1es villamos. a környék szép, eléggé zöld, több kisbolt is van a közelben. ill ugye itt a buszpályaudvar. a 13.ker egy fejlődő kerület én úgy érzem. a lakás a 10.emeleten van a panel olyan 25 éves. 57négyzetméter, van egy nagy szoba, az 22, két kisszoba, azok egyenként 6, van egy szép konyha(nagy ablakkal), legalább az is 6-7négyzetméter és van egy étkező, ahol szépen elfér egy 4személyes asztal. van egy 1négyzetméter alapterületű, plafonig tartó gardrób és még 2 beépített szekrény. 2 éve teljes felújítást kapott, új burkolatok mindenhol, teljes csőcsere fürdőben, konyhában, új kád, wc kagyló. szobákban laminált parketta(jó minőségű). szépen ki van festve. a radiátorok újak. egyedül az ablakok nem, de azok sem a régi házgyáriak, az előző tulaj egyszer már cserélte, de ezek sem túl szépek. azért nem cseréltük ki, mert nemsokára indul a panelprogram. a szomszédság csendes. az irányárárat 12.5millióra tennénk. érdemes megpróbálni az eladást és ha igen hol, milyen úton? köszönöm
2010. máj. 26. 09:51
 1/7 anonim ***** válasza:
12,5-ért nem fogod tudni eladni. Talán 11-ért elmegy, de az sem azonnal. Az interneten hirdetném elsősorban a helyedben, bár az sem lesz olcsó. Rizikós a dolog, mert ha 2-3 hónap alatt nem tudod eladni, akkor a hirdetési költségek magasabbak lesznek mint a jutalék, amit egy ingatlanos cégnek fizetnél az eladásért.
2010. máj. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ezért tanakodom, hogy ingatlanossal kéne-e, mert az biztosabb elvileg, csak az sok pénzbe van. én magam vettem 11.7-ért, tehát biztosan nem adom el 11-ért, ki van csukva. elég sokat ráköltöttem és nem a legolcsóbb dolgok lettek belerakva, hanem jó középkategóriás. 12 alá biztosan nem mennék az árral. igazából nem olyan extrém sürgős a dolog, mondjuk jó lenne olyan fél éven belül eladni.
2010. máj. 26. 10:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Felteszem a válság előtt vetted ennyiért. Én is a válság előtt vettem lakást 10 millióért. Jelenleg 8,5-et kapnék érte, pedig teljesen felújíttattam. Sajnos ez a nagy harci helyzet. Ha nem akarsz 12 alá menni, akkor szerintem várj az eladással és addig add ki, mert csak kidobod a pénzt az ablakon, amit a hirdetésre költenél.
2010. máj. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem nagyon érdemes. Nem tudtok várni vele egy kicsit? Állítólag most fognak emelkedni az ingatlanárak, ha egy évvel később egy millióval többért el tudjátok adni, az már minimum havi 50e plusz, ha nem több. Innen nézve is fél éven belül fontos eladni?
2010. máj. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nézd csak:


[link]


Gondolom valami hasonló lehet a te lakásod is. Az, hogy felújított, nem olyan nagy előny, nem éri meg eladás előtt felújítani a lakást. Mert ha az új tulajnak nem tetszik a parketta színe, a csempe/járólap színe, bizony le fogja szedni és újat tetet fel. Akkor meg mindegy neki, hogy az ősrégi fehér csempét verik le vagy a 3-4000-es nm árú új csempét. Várj még az eladással, ha teheted!

2010. máj. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

igazából szeretnénk egy kicsit kisebbet venni, egy új építésűt édesanyámékhoz közelebb. azokat sem igen tudják eladni, így jó ára lenne. meg lehetne úgy venni, hogy csak egy kevés részét kell most kifizetni és 2 év múlva a teljes összeget. addig pedig lakbért kell fizetni, de az beleszámít a vételárba majd a végén. csak arra alapozni, hogy mi lesz 2 év múlva...katasztrófa az ingatlanpiac, én is körülnéztem és sok jó lakás ára a 10milliót sem éri el. arra is gondoltunk, hogy kiadjuk, abból megvan az ottani lakbér és majd eladjuk ha felmennek az árak. csak kiveszik-e havi 70-ért kb? mit gondoltok, az mikorra várható? egy év múlva?

mikor ezt mi vettük a 11.7 az első átkategória volt és lerobbant, rossz helyen lévő lakások mentek 13ért. most ahogy néztem a 12 a csúcs ár. a felújítás kellett, mert siralmas állapotban volt a lakás, amúgy ízléses, nyugodt az egész, nem harsány vagy túl egyedi.

2010. máj. 26. 11:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Ennyiért nem hinném hogy el tudod adni. Mostanában azok nak sikerül az eladás, akik a többihez képest ár alá tudnak menni, kérdés, hogy úgy megéri-e egyáltalán elkótyavetyélni? Viszont egy próbát megér, az Expressz-en pl. ingyen hirdetheted és a közvetítők is csak az eladott lakásért kérnek jutalékot, úgyhogy veszíteni valód nincs. Én is most próbálkozom, de még csak két hete, egyelőre semmi érdeklődés..
2010. máj. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!