Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tehetnénk még? Eon.

Mit tehetnénk még? Eon.

Figyelt kérdés

Van gáz tartozásunk az Eon felé, amit csak nehézkesen tudtunk fizetni, mert elveszítettük a munkahelyeinket sajnos! Kétszer is kértünk részletfizetést, de ők mindenféle okokra hivatkozva elzárkóznak ettől! Havonta fizetünk valamennyit, de 5-6 ezer forintnál többet nem bírunk! Ha lenne, már rég kifizettük volna, de sajnos nincs 300 ezer forintunk amit előkapok és befizetem! A párom dolgozik, de én még nem tudtam elhelyezkedni. Nem számít nekik semmi!

Ott tartok, hogy elegem van mindenből, ilyen szemét egy világban élünk! Teljesen el vagyok keseredve! Így is nélkülözünk, szűkösen élünk, sakkozni kell a számlákkal. A két gyermekünket már nem is említem. Már nem is eszem szinte,hogy a gyerekeimnek legyen! Ezen tudunk még spórolni, hogy nem eszünk. Máson sajnos már nem megy.


Esetleg nincs valakinek ismerőse ott az Eonnál, aki segíteni tudna? Vagy hova fordulhatok? Soha nem kéregettem, ezután sem akarok, de muszáj valamit tennünk, amíg nem lesz munkám!


2011. márc. 8. 13:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne add fel van remény!

-A szolgáltató nem utasíthatja el a részletfizetési kérelmet ezt törvény szabályozza.Csak az lehet gond hogy kevés részletet engednek(2-3 részletben)aminek kifizetése szintén gond lehet számodra.Végső esetben a fogyasztóvédelemhez fordulhatsz, de el nem utasíthatnak!

-Önkormányzatnak is kell segítséget nyújtani, ezt is törvény irja elő(főleg kisgyermekes szociálisan hátrányos helyzetűeknek mint ti is vagytok).Évente egy alkalommal nyújthatsz be kérelmet arra hogy fizessék ki a hátralékos számládat, amit aztán vagy vissza kell fizetni vagy akár nem visszatéritendő formában is adható.Ezen felül lakástámogatást is igényelhetsz így havonta kapsz némi segítséget.

-Gyermekes család vagytok, családsegítő szolgálathoz is fordulhatsz.Ők kapcsolatban vannak olyan alapítványokkal akik a rászorulóknak kifizetik a közüzemi számlát, sőt havi rendszeres segítséget is kaphatsz!

És végül ajánlanám hogy minnél előbb regisztráltasd magad védendő fogyasztóként(gáz és villany szolgáltatásnál is), így nem számolnak fel késedelmi kamatot a hátralékra-kedvezőbb részletfizetési eljárás alá esel és a szolgáltatást is csak rendkívül indokolt esetben kapcsolhatják ki!

2011. márc. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
az előző nagyon jól írta.s.o.s család segítő na ott van olyan ,hoyg ha fizeted a csekkeket és van 100000 ft tartozásod ők úgy ki fizetik csak utána egy évig kell hozzájuk járnod sajnos,hogy be mutasd a csekkeket .ez a buktató.de a család segítőt minden képp kersd fel.amúgy nekünk nem volt tartozásunk kicserélték a gáz órát kijött 65000+15000ft csekkem.65000 részlet fizetést kértem.ja a gas nál vagyok karácsonykor egyből 20000 ft-tal kellett kezdenem+15000.januárban ujfent vagy 25000 februárban 28000+a 13000 részelet fizetés.és most jött ki 23000+3000+13000.na most küldtem neki olyan levelet,hogy na.szóval nem csak te vagy így sajnos.
2011. márc. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ja az előző vagyok részlet fizetést meg muszály adniuk.
2011. márc. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!