Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen vegyes tüzelésű kazánt...

Milyen vegyes tüzelésű kazánt vegyek?

Figyelt kérdés

Azt már tudom, hogy max. 25-30KW közötti kazánt kell vennem!

A problémám az, hogy milyen "márka" legyen!

Elsősorban a hozzáértőktől kérnék tanácsot, esetleg rövid indoklással!

A boltokban annyi félét lehet kapni, hogy az ember csak kapkodja a fejét és szakértelem hiányában nem tud választani!

Első probléma, hogy lemez vagy öntöttvas? Mindkettőről hallottam már jót is rosszat is!

Másodszor a gyártó szerinti választás is probléma, mert olyanokat hallani, hogy hamis, "barkács" kazánokat hoznak be külföldről(román, török, stb.)!

Na és végül mi a legfontosabb szempont egy vegyes tüzelésű kazán kiválasztásánál?

Tudom, hogy egy kicsit hosszú a kérés, de igen megköszönném a válaszokat! Sokat segítene!


2011. márc. 9. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Én Totya vagy Celsius kazánt javasolnék...(bár, leginkább pénztárca függő a dolog) Hogy lemez-e avagy öntött vas az inkább egyén függő, tehát ki mire esküszik, mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai is egyaránt!

Kazánválasztás nagy mértékben attól is függ, hogy mivel szeretnénk fűteni...

De pl. tűzteret érdemes megnézni, zárt vagy nyitott rendszerre beépíthető-e, füstcső átmérője....


Mindenesetre szakemberrel való beszereltetés ajánlott (30.000.-körül mozog + anyag), mivel sok "barkács" emberke már majdnem felrobbantotta a kazánját/magát helytelen bekötéssel, rossz csövezéssel, rossz biztonsági eszközök megválasztásával/használatával....


Remélem valamennyit tudtam segíteni....


Ha van még kérdés állok rendelkezésre :)

2011. márc. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a tartalmas választ. Sokat segített!

A beszerelést mindenképpen szakemberrel(nem Mekk mesterrel!) szeretném csináltatni,abszolut hivatalos formában! Ajánlották és csak jót hallottan róluk.

Az információra inkább azért van szükségem, hogy valamennyire én is képben legyek és ne lehessen megvezetni!

Egyébként többnyire fa lesz a fűtőanyag és természetesen kertes ház lévén minden, ami a kertből adódik.(pl.: gyümölcsfák metszése, stb.,stb.)

Felfigyeltem a válaszban egy mondatrészre, amit nem értek: "De pl. tűzteret érdemes megnézni,"

A tűztérben mit kell megnézni, ami fontos?

Ja, igen. Még lenne egy kérdésem!

Közben olvasgatok műszaki leírásokat amiket találok a különböző kazánokhoz és találkoztam ilyennel, hogy: "utólagos hűtőkör"!

Tudom hogy mit jelent, mert leírták. Csak az a kérdés, hogy ez mindenképpen szükséges, vagy ez "csak" egy árnövelő tétel? Ezt azért kérdezem, mert csak egy-két kazántípusnál találkoztam vele,tehát nem lehet olyan életbe vágóan fontos!

Nyilván van haszna, de amelyikben nincs ott hogy oldódik meg a visszahűtés? Vagy nem jól gondolkodok?

2011. márc. 10. 08:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Kérhetném ezeket a kérdéseket privát e-mailre, mivel sok a kérdés és válaszolás közben nem tudom olvasni, hogy melyiket válaszoltam meg és melyiket nem :(
2011. márc. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 KissFerenc1960 válasza:
Szia ! Mi is sokat töprengtünk és a celsius mellett döntöttünk. Az lábbi linket ajánlom figyelmedbe: [link]
2012. aug. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kérdező, milyen kazánt vettél, és hogy vállt be?
febr. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!