Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen vegyes tüzelésű lemez...

Milyen vegyes tüzelésű lemez kazánt vegyünk?

Figyelt kérdés

2szintes 120m2 alapterületű családi házat fűtenénk vele.

Van valakinek tapasztalat?


2011. okt. 10. 20:33
 1/7 anonim válasza:
Bár nekünk régi kazánunk van, de ha vennék, mindenképpen olyat vennék, aminek nagy ajtaja van, nagy rönkök is beférnek. Vagy kis kockabála. (Calor 2000) Esetleg faelgázosító. (Atmos)
2011. okt. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

A Carbon M 28kw néztem ki a neten,de jó volna vélemény,ha valaki ismeri

2011. okt. 10. 21:09
 3/7 anonim ***** válasza:
a faelgázosító szerintem nem térül meg mert sokkal dárgább, meg csak csontszáraz fával lehet benne tüzelni, egy egyszerű vegyes v fa tüzelésű kazán is megteszi szerintem, a lényeg hogy ki tudd fűteni a teret, vannak számítók a neten (én 160 (80nm) légköbmétert fűtök egy 20 kw -ossal) minél nagyobb a tűztér ajtaja annál jobb, mert annál nagyobb darab fát tudsz betenni. Ami szerintem megéri, és én még annó megnézte, az automata szénadagolós karborobotot, de végülis abból asszem csak 50kw -os volt, és az nekem nagy lett volna.
2011. okt. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lemez?


Öntöttvas a minimum, a lemez lyukasra fog égni pár év alatt, hacsak nincs belül samottal kirakva..

De a samotot is cserélni kell ha elreped.


Nekem szlovák központifütésű kazánom volt itt van róla kép


[link]

2011. okt. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A régi kazánunk is kb:20 évet birt ki és lemez volt.

Több ismerőstől is hallottam,hogy az öntvény meg repedt

és az nem javítható.Apósoméké 2évet ment.Azért nem szeretnénk.Biztos túl fűtötték.

2011. okt. 11. 07:59
 6/7 Tibi154 válasza:

Korábban én is hasonló döntés előtt álltam, ezért több típust is megnéztem. Totya kazánokat (a Kazi félét és az inárcsit is), valamint a Celsiust hasonlítottam össze. Kidolgozásban, precizitásban, esztétikumban nálam a Celsius nyert, ezért azt választottam. Én zárt rendszerre kötöttem, de nyitottra is rakható. A hosszú élettartam titka ennél is, hogy ne méretezzük túl a kazánt. A leírt paraméterekre egy ilyen pont elég lenne, ha jók a nyílászárók és jó a szigetelés, de azért mindig érdemes megkérdezni egy igazi szakit is: [link]

Ha túlméretezed, akkor lerövidül a kazán élettartama. Ez egyébként a többi vegyestüzelésű kazánra is érvényes. Fontos még, hogy havonta egyszer jól át kell takarítani a belsejét. A tüzelés során egy csomó dolog lerakódik ezekben a vegyestüzelésű kazánokban, amit érdemes kitakarítani, hogy gazdaságosabb legyen a fűtés és hosszú éveken át zavartalanul szolgáljon a berendezés. Egyébként azt olvastam valahol a napokban, hogy a Celsiusnak most lesz egy új kombinált vegyestüzelésű kazánja is. Attól kombinált, hogy fával-szénnel és pellettel is tüzelhetsz benne. Ha akkor lett volna ilyen, én azt választottam volna, mert nagyon jól automatizálható a pelletes üzem. Persze sokkal többe is kerül, de a komfort nekem megér ennyit.

2015. jún. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Bereczk Jénos ***** válasza:
ÖTVEN ÉVES LEMEZ KAZÁN, 2,5mm-es LEMEZBŐL, a vastagabb lemez azért ég át, mert a két oldalán lévő hőkülönbség miatt kikagylósodik és átég, takarítani sosem kellett!!! (Ma már 10 mm-es lemezből is készül kazán!!!)
2022. dec. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!