Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hány fokos esti/nappali...

Hány fokos esti/nappali hőmérsékletig szoktatok fűteni?

Figyelt kérdés
Ahol kisgyerek is van: ilyen időben, mint ma (este 2-4 fok, nappal 15-18) egész nap fűtötök, vagy csak délután, esetleg már csak az esti fürdetéshez?
2011. márc. 25. 08:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Függ a lakás fekvésétől is (mennyire süti be a nap).


Nappal 22, éjjel 20 van nálunk.

2011. márc. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálam nincs baba, de még fűtök, mert nagyon hideg van bennt. Nappal 19 fokra este felmegyek 24-re, mikor már jó a közérzetem akkor leveszem 20-ra, éjszakára elég.
2011. márc. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát én két helyen lakom :)

Otthon nappal 20 este levesszük 20alá és vastag takaróval alszunk. (hétvégente vagyunk itt)

A panelben nem állítható távfűtéses és 10en van na ott éjjel nappal 28-29 fok van ,sokszor van nyitva a ablak miatta alig lehet bírni, pazarlás.....

2011. márc. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azt hiszem egyikőtöknél sem tudnék élni, mert nálam télen 14-16 fok szokott lenni (tehát mondjuk nappal 13-14, este 15-16). Csak úgy tudok elaludni ha érzem a hideg levegőt, plusz kizárólag a saját testhőmérsékletem melegével élek, ha az is sok akkor már kevésbé takarózok be. A takaró sem túlzás, kb 2 cm vastag.


Úgyhogy nálam a nyár a húzós, amikor nem lehet 22-25 fok alá vinni a szoba hőmérsékletét, az alvás is megnehezített. Még várok egy kicsit, de ha az éjszakai hőmérséklet eléri kint a 10 fokot, onnantól kezdve nyitott ablak télig. Félreértések elkerülése miatt: nincs gond a fűtéssel vagy a számlákkal, csak a komfortérzet hidegben működik.

2011. márc. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Előző:

egy pincében 12 fok van :-)

Gyerek van?

2011. márc. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Itt központi fűtés van, de a következő lakásomban tuti nem ilyen lesz, akkor majd fűtök 30 fokra. Én melegben érzem jól magam. Egyébként meg itt hiába fűtenek, télen akkor sincs melegebb szerintem 15 foknál... Meg most se nagyon.
2011. márc. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én panelban lakom, szabályozható fűtéssel.

Délnyugati fekvésű, azaz délután fűtés nélkül, nyitott ablak mellett 26-27 fok van! Ennyit számít, hogy majdnem a teljes fal ablak, közel 10 fokot melegít a lakáson.

Amikor már nem süt be a nap - ez most 5 óra körül van -, akkor becsukom az ablakot. Este pedig bekapcsolom egy kicsit a fűtést és behúzok minden függönyt, így reggelre kb. 20 fokra hűl le a lakás.

2011. márc. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

10:30 vagyok: gyerek nincs, és földszinten élek, és csak az én szobám hideg. Vagy a hőháztartásom rossz, vagy jól tűröm a szélsőséges időjárást.

Kb 18 fok az, ami már kellemetlen, és onnantól valamilyen hűtésbe kezdek. Más meg 18 fokban még fázik és onnan kezd el csak fűteni.

Most itt kb 17-18 fok van a napsütés miatt, de pólóban ülök és nyitva vannak a szobaajtók hogy érezzem hogy húz át a hideg levegő az enyémből a többibe. Házon kívül is már 2-3 hete csak póló+dzsekiben járok, és nem kellemetlen.

2011. márc. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Családi házban nappal 21 éjjelre 18,5 celsius fokra van állítva a termosztát,4-en vagyunk abból a kislány 2 éves a fiú pedig 10 éves.Mostanában hogy ilyen jó idők vannak le is kapcsoljuk a fűtést és akkor se hűl le a ház 19 fok alá.Délután 4 körül szokjuk visszakapcsolni 21 fokra.
2011. márc. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!