Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tehetek, kihez forduljak,...

Mit tehetek, kihez forduljak, ha tudom, hogy alkoholista hajléktalanok laknak a pincénkben?

Figyelt kérdés

4 lépcsőházas panelházban lakok, este 11 felé lemegyek még utoljára a kutyákkal, és látom, hogy a pincében ég a villany. Nem olyan, ami automatikusan lekapcsol pár perc után! Rendszerint lemegyek, és lekapcsolom. Látom a falon a vizelet-foltokat, érzem az alkohol szagot, és a cigaretta csikk is szét van dobálva. Szóltam a házmesternek, ő is lement, nem látott és nem érzett semmit. Szerinte csak képzelődöm (persze nem a mi lépcsőházunkban lakik, és nem is itt ment le, hanem a sajátjában!) Szóltam a szomszédoknak, hogy a lépcsőház ajtót csukják be, nyáron se tartsák nyitva egész éjjelre. Állítólag az egyik lakó, aki egy alkoholista, engedi be a hajléktalanokat éjszakára. Nincs rá bizonyítékom, csak amiket másoktól hallok. Rákérdeztem az illetőnél, hogy látott-e valakit a pincében (ő is 10 felé lehozza a kutyáját, meg hajnalban is), de ő azt mondta, hogy nem.

Mit tegyek? Idegesít, hogy félnem kell a földszinten, hogy mikor támad meg egy hajléktalan, vagy hogy ha megfogom a korlátot, elkapok valamilyen fertőzést (a korlát a pincéig tart).


2009. febr. 25. 22:59
 1/8 anonim válasza:
100%
A hivatalos szerveknek hiába is szólsz inkább a helyi vagányokat keresd fel
2009. febr. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Ha férfi írta a kérdést, akkor:

Ne nyávogj, hanem menj oda, legyél tökös és küldd el a p.csába őket. Nálunk is nekem kell kidobálnom ezeket a férgeket néha. Nehogymár ne tudd elintézni és rendőrt kelljen hívnod.


Ha nő írta a kérdést, akkor:

Szólj a barátodnak, férjednek, párodnak.

2009. febr. 26. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nő vagyok. Se férjem se párom se barátom.

Apukám nappal lement (beteg és bottal jár, éjszaka nem engedtük lemenni) de nem volt lent senki, csak a nyomai annak, hogy valaki járt ott.


A közös képviselő elég messze lakik, és nem hajlandó eljönni, és megnézni, mi van a pincében.

2009. febr. 26. 17:25
 4/8 anonim válasza:
A közös képviselő dolga lenne ezt megoldani, de mivel messze lakik nem hajlandó elmenni. Javaslom keressetek más közös képviselőt, aki az ilyen problémákat is megoldja. Nemrég olvastam valahol egy megbízható közös képviselőről. Ha megtalálom a nevét, megírom.
2009. febr. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Sajnos a házunknak sok a tartozása (mióta ez a közös képviselőnk..vagyis ő..) és senki sem akarja elvállalni. Amikor a régi lemondott, apukámat kérték meg, monta hogy kér 1 hét gondolkodási időt. Aztán balesete volt, 8 hónapig kórházban feküdt (nyílt lábszártörés), így ezt a nőt választották meg.

2009. febr. 26. 23:51
 6/8 anonim válasza:

Hívd ki a rendőrséget és dobassátok ki őket. Semmi joguk ott tartózkodni akármennyire is hajléktalanok.

A pincét pedig zárjátok rendszeresen. :)

2009. márc. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A rendőrség nem foglalkozik vele, lakik egy rendőrnő a lépcsőházban, azt mondta, hogy amíg "nem zavarják az itt lakókat" nem tehetik ki őket az utcára.

A pincében van egy hatalmas rácsajtó, minden hónapban vettünk rá lakatot, mert az egyik lakó leverte a lakatot. Amikor már a 6. lakatot is megvettük (mi ettünk 4et, 2-t a házmester) meguntuk ezt az egészet!

2009. márc. 7. 20:06
 8/8 anonim válasza:
fotózd le őket h legyen bizonyítékod aztán meg csak határozottan küldd el a pincét összevizelő gusztustalan alkoholistákat a fenébe.
2009. szept. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!