Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Megvennétek álmaitok családi...

Megvennétek álmaitok családi házát ezzel a két hibával?

Figyelt kérdés

1. anyós csak 1 km-re van

2. nincs előkert. az utcán van a ház

Nem sietünk, van hol laknunk, csak nem a legjobb hely.


2011. márc. 31. 17:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg annyira jó a ház, akkor igen. Nálunk is van a közelben olyan utca, ahol a házak fala a kerítés is egyben. Közvetlenül az ablakok alatt van az utcai járda. Többször beszéltük is, hogy ez milyen rossz lehet, hogy mindenki az ablak előtt járkál.

De persze attól is függ, hogy milyen az ablakok elhelyezkedése. Ha pl csak a spájz meg a wc nyílik arra, az annyira nem zavarna. Vagy ha olyan magasan vannak az ablakok, hogy ne lássanak be közvetlenül.

Előnye is van az ilyennek, legalább hátul a kertbe nem bámul be mindenki.

Mi saroktelken lakunk, két oldat is utca van. Kert meg csak 3m a ház körül. Szóval nincs olyan kis eldugott szeglet, ahonnan az utcáról ne látnának be. Gyakorlatilag így egy kirakat a kertünk.

2011. márc. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy nincs előkert, szerintem nem baj. A mi házunk is ilyen, este becsukjuk a spalettákat és kész. Napközben meg nem lehet belátni. Olyat meg még nem láttam, hogy rázkódott volna a ház :D

Az már problémásabb, hogy az anyós közel van, de 1 km szerintem már nem olyan veszélyes, hogy folyton átmászkáljon, az öreg csontjainak, főleg később már sok lesz. Viszont előny, hogy ha vasárnapi ebédre hív, nem kell órákat utaznotok, valamint ha segítség kell akár nektek, mert vigyázni kell a gyerekre, amíg valahová mentek, akár neki, ha rosszul van éjszaka, hamar tudtok lépni.

2011. márc. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
75%

Álmaim cs. házánál eleve kizárt, hogy közvetlen utcával határos legyen a fala!!

Laktam ilyenben, isten mentsen meg tőle!!!!!

(Oda sz@rtak, odahugy@ztak, a csikket belőtték a nyitott ablakon, összefirkálták a falat stb...

2011. márc. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem kár volt megkérdezni,mert így nehéz lesz dönteni, mert mindenkinek igaza v an. Nem tudom milyen helyen laksz és lett -e település fejlesztés valamikor.Már válaszoltam neked és nem véletlenül tettem fel annyi kérdést. A SÓGOROM VOLT igy és egy zsákutcát megnyitottak egyirányú utcává. Azóta nincs nyugta és repedezik a fal is pedig nem nagy a forgalom. Evvel is számolni kell.
2011. ápr. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Az összes szoba az utcára néz, konyha, fürdő a kertre. Engem is zavar, ha bebámulnak, mondjuk egy 3m-es előkerttől még ugyanúgy be tudnak..

Köszi mindenkinek, aki válaszolt, jókat írtatok, érdemes elgondolkodni..

2011. ápr. 1. 10:46
 16/18 A kérdező kommentje:

7:48 jajj, az nem jó :-( Budapest külső kerülete, kultúr környék.

Nem szokás odahugyozni, azt éreznénk, mikor megnézzük a házat.

2011. ápr. 1. 10:49
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok a 3m-es (elő)kertes, saroktelki.

Mi a város szélén lakunk, kertvárosi környezetben. Sok kis párhuzamos mellékutca van, amikben nincs nagy forgalom. (Bár a mi utcánk a legjobb a környéken. Úgy értem csak itt van sima egyenletes aszfalt. A többi nagyon kátyús, így akik a hátsóbb utcába mennek, az ő forgalmuk 80% itt megy le.) A másik utca már kicsit forgalmasabb, mert abból nyílnak sorban a kis párhuzamos utcácskák. De ezt is ki lehet bírni. Átmenő forgalom nincs, kb 1-2 percenként megy el egy autó. Szerintem ez nem vészes.

A legnagyobb kocsi, a kukásautó, ami heti kétszer erre jár. Néha, nagyon ritkán, ha valahol a környéken építkeznek, akkor jön erre nagyobb teherautó is. De ez annyira nem jellemző. Olyankor volt már hogy a hanghatástól berezonált az ablak, de a falakat, padlót még nem éreztem mozogni.

Pár hajszálrepedés évek alatt azért van a falon. De ha átfestjük, akkor megint 5-6 évig nincs repedés. Szerintem ez természetes, sok helyen így van.

Hugyozni akár a kerítés lábazatához is tehetnék. De én még soha nem láttam ilyet.

Legnagyobb probléma tényleg csak folytonos bebámulás.

Egyszer most télen fát is hasogattam a kertben. Hát ne tudjátok meg! Azokat a ledöbbent arcokat! Volt aki direkt meg is állt és úgy tátotta a száját. Szép kis nézőközönségem volt.

2011. ápr. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én nem venném meg.A mi utcánkban sem volt forgalom mikor ide jöttünk lakni 7 évvel ezelőtt (3-4 autó ment el egészen d.u. 3-ig).Azóta 3 háznál is elkezdtek teherfuvarozással foglalkozni és jönnek mennek az autók.Még szerencse hogy a házunk 5-6 méterre van az úttól.Az ilyet nem tudod befolyásolni,utána csak együtt tudsz élni vele.Én biztosan várnék egy jobbra,főleg úgy hogy van hol laknom.Anyósommal pedig semmi gondom sincs,600 méterre laki tőlünk és évi 2-3 alkalommal jön el hozzánk.
2011. ápr. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!