Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit mondjak a vevoknek,...

Mit mondjak a vevoknek, szomszedoknak, miert koltozok el?

Figyelt kérdés

Szeretnem hirdetni a hazunkban is,hogy elado a lakasom,de az igazi indokot eltitkolnam,hogy nincs foldeles,es hogy a wece bevezetese nehezsegekbe utkozik.

Mit mondjak,miert koltozok el,miert adom el a lakast?

Azt nem mondhatom,hogy kinottuk,mert egyedul elo vagyok,se azt,hogy jon a gyerek.


2011. ápr. 8. 09:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ne hazudj! Hosszú távon nem bölcs.
2011. ápr. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
79%

A szomszédoknak szerintem semmi köze hozzá. Ha viszont a vevő elől eltitkolod ezeket a rejtett hibákat, joggal kér tőled kártérítést. Anélkül nem is lehet ingatlant eladni, hogy garanciát vállalnál, nincs rejtett hibája.

Persze ettől még mondhatod, hogy te nem emiatt akarsz költözni, hanem pl. családod, barátod, barátnőd, munkahelyed, iskolád, akármid közelében akarsz élni.

2011. ápr. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

nem hazudok,ha kerdeznek,de nem is ezzel akarom kezdeni a lakaseladast.ha kerdezik,nem titkolom. ha nem kerdezik,nem reklamozom.

egyebkent az egesz hazban nincs foldeles es hosszu harcot vivtam ,hogy legyen ,de a lakoknak erre nincs igenyuk,penzuk. ugyhogy mostmar nem akarom ezt a hianyossagot kihangsulyozni,ha esetleg az egyik szomszed vagy annak ismerose jonne hozzam vevokent.

a wece meg bevezettetheto-- ha az also szomszed idos holgyet sikerul meggyozni az uj lakonak,mert nala is lenne falbontas.

2011. ápr. 8. 10:51
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

mondd hogy kaptál egy jó munkalehetőséget és költöznöd kell


vagy hogy megszorultál anyagilag igy muszáj eladnod


vagy hogy megtaláltad álmaid lakását,azt akarod megvenni,és ehhez ez a lakás már nem kell


vagy hogy egyedül neked nagy ez a lakás


a vevő ugyis megnézeti statikussal ha nagyon akarja

2011. ápr. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
koszonom a hozzaszolasokat es varom a tovabbi tippeket.
2011. ápr. 8. 13:38
 6/11 anonim ***** válasza:

megismerted életed párját és költözöl hozzá,két lakás felesleges


milyen messze költözöl egyébként?

2011. ápr. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha egyáltalán megkérdezik, egyszerűen mond azt, hogy családi vagy anyagi okok miatt. Ezen belül senkinek semmi köze hozzá. Szerintem nem fognak tovább kérdezősködni.

Én is utálom, hogy ha ilyeneket kezdenek kérdezgetni, nem azért mert bármi eltitkolni valóm lenne, csak tényleg mi közük van hozzá, hogy mit csinálok.

Egyébként én csak amiatt, hogy nincs földelés, nem költöznék el. Ahol most lakok ott sincs a szobákban, csak a vizes helységekben. Mégis elvoltam valahogy huszon valahány éve.

Az, hogy nincs wc, az már problémásabb és hogy az öregasszony nem engedi beköttetni. De gondolom ez eddig is így volt. De az igaz, hogy én sem szeretnék olyan lakásban élni, ahol nincs wc.

2011. ápr. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Próbálj meg visszaemlékezni arra, hogy amikor te megvetted, az akkori eladó ezt hogyan "bekkelte ki", hogyan kerülte el a figyelmedet ez a probléma. Hiszen, ha ezért utólag lehet perelni, akkor te is megtehednéd, ha akarnád.


A vevő tisztában van azzal, hogy azért kap viszonylag olcsón egy lakást, mert bizonyos komfortok nincsenek meg benne. Tehát ne nagyon kérdezősködjön, ha mégis, mondd azt, hogy te nem is próbálkoztál a komfortfokozat emelésével, az neked, mint egyedülálló nőnek kevésbé menne, mint ahol van egy hozzáértő férfi is.


Ha azt kérdik, miért adod el, mondd: találtál egy olyat, ami egy kicsit nagyobb és jobb állapotban van, mint a jelenlegi és az ára is elfogadható a számodra.

2011. ápr. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
meg nem tudom,milyen messze koltozok,lehet,hogy csak oda az utcaba egy ujabb hazba,lehet,hogy nagyon messzire az utcatol.elobb el kell adni,aztan keresek,de mar megneztem amugy sokat.
2011. ápr. 12. 11:32
 10/11 A kérdező kommentje:

koszonom szepen a sok hasznos valaszt.

sokat segitettetek.

lehet meg irni azert,ha valaki akar.

2011. ápr. 12. 11:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!