Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Társasházban lakók! Mikor...

Társasházban lakók! Mikor szoktatok mosni, porszívózni? Odafigyeltek a szomszédra?

Figyelt kérdés

Kezdek kicsit megőrülni ettől a társasháztól, ahol élek.

Az alattam lakó reggel 6-kor mos, arra kelek, hogy remeg az ágyam (akkor már a centrifuga megy, tehát fene tudja mikor tette oda mosni a ruhákat), a mellettem lakó meg este 11-kor mos, és persze nem tudok elaludni, mert szintén remeg az ágyam.

Sajnos a szigetelés elég gagyi ebben a házban, azt is hallani, ha valaki tüsszent. De éppen ezért én mindig próbálok emberi időn belül mosni, takarítani, hogy ne nagyon zavarjak másokat, legalább az ilyen nagyobb hanghatásokkal.

Most csak kíváncsi vagyok, hogy ez egy tök természetes dolog, hogy korán reggel vagy későn este mosnak, porszívóznak az emberek, vagy csak én élek furcsán azért, mert megpróbálom ezeket napközben csinálni? (én is dolgozok, tehát nem arról van szó, hogy bármikor van ezekre időm, csak hát korán reggel és későn este sem szeretnék másokat megzavarni)


2011. ápr. 13. 12:03
1 2
 11/20 anonim válasza:
100%
az semmi... én szomszédom mindig háromnegyed éjfélkor indít be mosást..nemtom miért
2011. ápr. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Na az se komplett.
2011. ápr. 13. 20:46
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is földszinten lakom, de mosni reggel 7-8 között szoktam. Vasárnap ha mosnom kell 8-tól hamarabb nem kezdem. Porszívózás csakis napközben, de arra oda figyelek, hogy van egy beteg szomszéd nénim, akit tudom, hogy 12 és du. 2 között pihen (bár akkor az én kicsim is alszik). Igaz a múlt hónapban orrszívózni kellett a gyerekem orrát többször is napközben, de elnézést is kértem a szomszéd nénitől, sőt még az elsőre is felmentem a felettünk lakókhoz, hogy szóljak: Bocsánat, de a gyerek miatt muszáj használnom naponta többször pár percig a porszívót! Szerintem érdemes odafigyelnünk egymásra! Igaz a 2. emeleten lakik egy "kedves" hölgyike, tini gyerekeivel, lazán mos még este 11-kor is. Olyankor csak úgy zeng az összes fürdőszoba cső :(
2011. ápr. 14. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Mosni szintén reggel nyolc és este nyolc között szoktam, még a rántott húst vasárnap is a legvégére hagyom, hogy a gyermektelen szomszédok legalább 11-ig tudjanak tőlem aludni :-) visszafele sajnos nem kapom meg ugyezt. És csatlakozom: azonnal "takarodnék" családi házba, ha lehetne :-)))
2011. ápr. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
36%

Az, hogy 6-kor megy a mosógép.. gondolom beprogramozható a gépe, az enyém is ilyen, van hogy 2 naponta összejön 1-2 adag mosás, ilyenkor szoktam én is azt csinálni, hogy beállítom, mire reggelre felébredek, csak teregetni kelljen.

Zenét hangosan hallgatni, porszívózni legkésőbb este 10ig szoktam.

2011. ápr. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Igazából nekem sincsenek nagy igényeim, csak egy kis odafigyelés jól esne, ha már én is figyelek, hogy ne zavarjak másokat!


Köszi a válaszokat!

2011. ápr. 14. 19:30
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoktam reggel és este 10kor mosni.keresd fel a szomszédaidat és mondd meg,hogy nagyon áthallatszik és ha lehetne,hogy más idöpontban.... Nem biztos,hogy deviáns szörnyek,lehet csak szerencsétlenek olyan idöbeosztásban dolgoznak,hogy nem tudják máskor megoldani. én azért kell korán mossak,mert 8kor ki kell teregessek,hogy el tudjak munkába indulni,kulonben belebüdösödik a gépbe.este is 9re érek haza,fél11 mire lejár a program.minden nap így telik,szennyesben meg mégsem járhatok.szóval szólj nekik,mert lehet szimplán csak azt hiszik nem hallatszik át
2011. ápr. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Az egyikőjük délután 5-6 körül ér haza (ő mos este 11-kor), a másik pedig gyesen lévő anyuka, itthon van egész nap. Úgyhogy nem az a baj, hogy nincs idejük máskor mosni. Csak valahogy ők így látják jónak.

Tudom, hogy lehetne nekik szólni, csak nekem az a furcsa, hogy ha a mi lakásunk falai remegnek olyankor, akkor biztos, hogy náluk is remeg, tehát furcsa, hogy nem figyelnek rá, és nem merül fel bennük, hogy esetleg áthallatszik.

S nem gondolom, hogy deviáns szörnyek.

2011. ápr. 15. 21:12
 19/20 anonim ***** válasza:
Akkor viszont fura. Kisgyerek mellett nekik sem lehet túl optimális későm meg korán zajongani... Szólj nekik. Ha van bennük kis jóérzés, akkor elszégyenlik magukat és nem lesz több gondod.
2011. ápr. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, kicsit off vagyok, de egyáltalán nem biztos, hogy ők is így érzékelik!

Pont a mosógéppel jártam úgy, hogy meg voltam győződve róla, hogy halk, mert a szobában egyáltalán nem hallom, csak ha nagyon csend van és arra koncentrálok.

Múltkor éppen ment amikor hazaértem, a liftből kilépve hallottam, de nagyon hangosan. Gondolom, valahogy úgy vannak a falak, hogy az a fal ami a gép mellett van, kivezeti a hangot, más magyarázatot nem találok. Viszont akkor simán lehet, hogy hozzád is egy ilyen logikátlan fal átviszi a hangot, ők meg a saját nappalijukban nem hallják.

Mindenképpen az a megoldás - ami egyébként a jó együttélés alapszabálya -, hogy át kell menni, bocsánat meg lehetne oldani, hogy máskor mossanak, mert nem tudok aludni a géptől.

Valószínűleg egyszerűen azt momndják, hogy persze, és ne haragudj, de nem gondolták, hogy áthallatszik. Ennyi.

2011. ápr. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!