Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy lakóparki társasházban...

Egy lakóparki társasházban hogyan tartatják be a házirendet? Mi a "büntetése" annak, aki nem aszerint éli az életét?

Figyelt kérdés

A felettem lakó éjszaka mos. Azt gondoltam, ez egy időszakos dolog lesz, de nem az.


Nem az a gondom, hogy nagyon hallom, csak ha én tartom magam ahhoz, hogy este 8-is mosok, akkor más is tegye azt.


A szomszédtól tudom, hogy a mellette lakó már többször szóvá tette neki, de nem változtatott a szokásain.


A közös képviselő ilyenkor mivel "szankcionál"? Kap egy ejnyebejnyét maimum?


2011. szept. 12. 14:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

gyakorlatilag semmit nem lehet tenni.


extrém esetben csendháborítással be lehet próbálkozni, de kb. ennyi.

2011. szept. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Á, nem, annyira nem zavar, csak ennek kapcsán kezdtem el azon gonolkozni, hogy az ilyen jellegű problémákat a kképviselő hogyan kezeli. Hivatkozik a házirend megfelelő pontjára...és aztán? Ha nem fejezi be pl. az éjszakai mosást akkor...?
2011. szept. 12. 14:13
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj vele te is, aztán ha nem hagyja abba, te is kezdj el valamit, amivel őt idegesíted.
2011. szept. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szólj neki te is, szépen, hogy zavar. Aztán, ha nem hagyja abba, szépen lenyomod a villanyóráját. Nálunk is hasonló szitu volt, kb a 10ik ! alkalom után abbahagyta.
2011. szept. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"te is kezdj el valamit, amivel őt idegesíted."


Én, mint az alatta lakó, mivel idegesíthetném. Kopgjak a mennyezeten, amit az én festésem fog bánni?

Kint cigizem az erkélyemen, gondolom ez elég nagy érvágás neki. De ezt meg nem tiltja a házirend úgy, mint az éjszakai mosást.


Az zavar inkább, hogy nekem nincs pofám éjszaka mosni (pedig sokszor lenne mit...), neki meg van. Még az alattunk lakók is hallják (mondjuk ők eléggé érzékenyek a zajokra)

2011. szept. 12. 14:50
 6/9 tetris ***** válasza:
100%

Szerintem az ember türelemmel, békésen, szép szóval többet elér, mint fenyegetőzéssel, kiabálással. Én a helyedben felmennék hozzá, és normális hangon, barátságosan elbeszélgetnék vele a mosási szokásairól.

De írhatsz egy levelet is neki, de azt is udvariasan, kedvesen, melyben megkéred, hogy ha lehet inkább ne éjszaka mosson, mert nagyon lehallatszik. Esetleg kedvesen ajánlhatsz neki egy szerelőt is.

A Tescóban láttam a múltkor kocsigumi darálékból összeállított fekete gumitáblát, amit direkt hangos mosógépek alá kell tenni. Ha jól emlékszem 3 ezer Ft. Ezt is lehetne ajánlani neki, hogy megmaradjon a jószomszédi viszony.

2011. szept. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy többre megyek, ha diplomatikusan intézem az egészet.


De állítólag vele nem lehet szót érteni.

Az alattam lakóhoz egyszer leszórta a fehérneműjét, és lekiabált, hogy "Ha akarja, nyugodtan megtarthatja"


Mekkora bunkó, nem?


Ők meg bedugták a postaládájába úgy, hogy a fele kilógott :) Sajnos akkor még nem laktam itt, de megnéztem volna :)

2011. szept. 12. 15:23
 8/9 anonim ***** válasza:
Első kérdés, hogy ismerik-e a házirendet, mert tapasztalatom, hogy NEM! Lányoméknál ki van függesztve, hogy a milyen időszakokban lehet pl. hangos tevékenységet folytatni. Vasárnap senki sem fúrhat-faraghat. A mi házunkban meg teljesen mindegy, hogy mi a szabály. Itt nem emberek laknak. Pár éve a miénk volt a legtisztább ház a lakótelepen, mára egy szeméttelep lett. Kicserélődtek a lakók, szemetelnek, összefirkálják a gyerekek a falat, volt már olyan állapot a szeméttárolóban, hogy kihívtuk az ANTSZ-t. A nyári melegben rohadt a háztartási szemét a bejárat kövén, szóltunk a közös képviselőnek, hogy kellene szólni, mert ellepnek minket az egerek, mg a csótányok (már volt a házban), erre azt válaszolta, hogy: lesznek még itt patkányok is. Na ennyit a közös képviselő hatékony munkájáról. Emberfüggő az összes probléma, de valahogy ebben a csodálatos "közös" életben elfelejtik az emberek, hogy saját környezetük tisztasága, az emberekhez fűződő jó kapcsolat mit jelent.
2011. szept. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Szabálysértést követ el, és az Önkormányzat Szabálysértési Hatósága által 10.000,- Ft -ig terjedő pénzbírsággal sújtható az a személy

- aki mások nyugalmát háztartási vagy egyéb gép használatával, építési, szerelési munka végzésével a Házirend által nem engedélyezett időben, vagy televízió, rádió stb. hangos működtetésével zavarja,

- aki a közös használatra szolgáló helyiségek és területek, valamint a közösségi helyiségek használatára vonatkozó szabályokat megszegi,

- aki közös használatra szolgáló területet engedély nélkül elfoglal, vagy elfoglalva tart,

- aki a madarak tartására, etetésére és az állatok tartására, illetőleg kóbor állat befogadására vonatkozó előírásokat megszegi.


A lakóépületben az együttélési szabályok betartása, az e rendeletben foglaltak érvényre juttatása a tulajdonos, kezelő és a használók közös kötelezettsége. A rendeletbe ütköző magatartás miatt feljelentést a kezelő, valamint a sérelmet szenvedett használó tehet az illetékes kerületi szabálysértési hatóságnál.


A Házirendet a kezelő köteles a házirendet a gondnoki irodában és a lépcsőházi hirdetőtáblákon kifüggeszteni, és az új lakók számára annak egy példányát, függelékével együtt átadni."

2011. szept. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!