Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ki tud havi szinten spórolni,...

Ki tud havi szinten spórolni, és mennyit?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 20. 22:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
én szinte semmit mert elkezdem megvenni amit kell és közben jönnek a csekkek nekiálok fizetni és utána megint vásárolnom kell de már szinte semmi pénzem de olyan drágák lettek még a mosószerek is meg mindennap takaritok a kutyám és a családom után és bizony a takaritás is súlyos pénzekbe kerül de még nem volt mosogatógépem olyan vízszámlák jöttek hogy szó szerint szívrohamot kaptam és így 10 köbméterrel kevesebb és napi 1 megy és mindig olcson veszek bele tabit. meghát drágul a kaja is szoval kb olyan havi 5-10 ezret tudok fére tenni
2011. ápr. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nálunk esélytelen. örülök, ha nem minuszos egy hónap. :S
2011. ápr. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az nem kevés. Szakértők szerint a fizetésünk 10% -át félre kellene tenni. Persze aki alig keres valamit, abból nem lehet. Én 20-at teszek félre havonta, de csak úgy hogy a bank vonja és tesz a megtakarítási számlámra. Különben elfolyna ez is.
2011. ápr. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Pfh, szinte semennyit. És egyre rosszabb lesz a helyzet sajnos:S Csak nem tudom, hogy tényleg csak a tiszán túlon megy ez?
2011. ápr. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Vannak a házban akik 2 hónap alatt 1 m3 és havi 1m3 hideg vizet fogyasztanak. O fogyasztásra van bejelentve a vízórájuk. Azok hogyan csinálják?
2011. ápr. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

nehéz, pedig én 140-et keresek, néha 20-30 prémium, de ez a forgalmunktól függ. az a helyzet hogy új helyen mindig van mire költeni, még alig van bútorunk, és mindig bejön valami költség, emlékszem mikor betörtem a laptopom kijelzőjét, 40 ezer forint volt :(

Ez a hónap eddig így nézett ki: (számlák felét írom, mert nem egyedül élek)

11000 gáz

3000 víz (2 havonta jön)

6000 UPC (ez bekötés miatt volt most ennyire sok)

2500 villany

10000 BKV bérlet

10000 vonatjegy haza a szüleimhez 8ez is rablás!)

20000 lakás előtakarék

20000 bútor, apróságok a lakásba

ez eddig 81500

ha elmegyek vásárolni hó elején az még 10000, egykét tusfürdő, mosószer, egyebek, ami tényleg szükséges, 5000.

Most tudtam volna félretenni, de munka miatt jogsizom, kapnék munkáltatói hitelt, de azt is vissza kell adni így inkább a fizumból költök rá, az ebben a hónapban 26 ezerben volt. és kerek 10 napja kaptam fizetést. hihetetlen hogy annak idején megoldottam havi 60-70 ezerből, már nem lennék képes rá szerintem, pedig egyáltalán nem érzem hogy agyatlanul költenék :(

2011. ápr. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

Én egy elég jó mérnök vagyok, a fizetésem nettó 225 eft havonta. De megengedtem magamnak azt a luxust, hogy felvettem egy nyamvadt házikóra 7.000.000.- t 10 évre, devizában. Most már havonta 130.000.-t fizetek, + van egy szakadt autóm, a rezsi+autó havonta átlag 50.000.- 60.000.-. Úgyhogy marad mindenre 35-45 eFt.

Így tehát apám és anyám jóindulatából élek. Spórolni mem tudok.

Ennek ellenére szerencsésnek érzem magam, mert ha mondjuk orvosnak tanultam volna, akkor most ugyanez lenne, csak ház nélkül.

Úgyhogy azt tudom javasolni mindenkinek, hogy ha nem akar anyagi problémákat, tanuljon inkább szélhámosnak és vegye fel mellé a seggnyalást is.

2011. ápr. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én nekem 3 gyermekem van,és most értem el azt a szintet,hogy nincs tartozásom. Sajnos elég kemény éven vagyunk túl,nagyon szűkösen volt pénzünk.De szerencsére kilábaltunk belőle. Én most szeretnék elkezdeni spórolni,csak az a baj hogy több mindent kellene venni is. Most vagy pénzem lesz, vagy egy kicsit felújítom a lakást, még nem tudom,hogy melyik lesz.
2011. ápr. 21. 10:28
 9/12 anonim ***** válasza:

én is azt csinálom, amit az egyik előző válaszoló írt.

hónap elején levonnak a számlámról egy tetszőleges összeget, ami megy a megtakarítási számlámra. így azzal már nem is kalkulálok. viszont később még nagyon jól fog jönni. így a legegyszerűbb a dolog.

2011. ápr. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Kedves Liza von Staunhoff!


Nálunk Pl. havi kb. 1-1 m3 víz fogy(ennyit is fizetünk), ennyit is fogyasztunk. Ez úgy lehet, hogy nagyon keveset vagyunk otthon(én pl. otthon sem fürdök minden második nap, amikor eddzeni járok), 7végén nem vagyunk otthon és 2en vagyunk, 2őnkre kell mosni. Persze néha túllépjük az 1 m3-t de így kb. csak ennyi jön össze.

2011. ápr. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!