Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Házibulit akarok rendezni, de...

Házibulit akarok rendezni, de nem akarok nagyon felcseszni a szomszédok agyát, tippek?

Figyelt kérdés

Na szóval az van, hogy budára egy kis úri házikóban lett egy lakásom. A házban 6-8 másik lakás van, szal elég kis létszámú közösségről van szó.

Itt a kis lakásomba akarom áthívni az évfolyamtársakat egy lazább estére. Kb úgy 15-20 emberre számítok, remélem sokan lemondják, mert így is sokan leszünk.

Igyekszem majd a decibeleket lent tartani, de hát ahogy majd fogy a málnaszörp, úgy lesz egyre kezelhetetlenebb a helyzet.

Kinek vannak tapasztalatai a témában, hogy lehet megpuhítani a szomszédokat, szomszédnéniket, hogy egy péntek estére legyenek elnézőek?


2011. ápr. 21. 11:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Első lépésben szólj a szomszédoknak, h egy kisebb bulit akarsz tartani, és kérd a beleegyezésüket. Ha szépen illedelmesen mész oda, hogy ez és ez van akkor nem fognak kötekedni. A bulin meg figyelj a hangerőre és arra, h a barátaid lehetőleg ne hányják össze a lépcsőházat.
2011. ápr. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ahogy az első leírta. Én is szerveztem bulit, ráadásul a panel-ben, régebben, és mindig szóltam a szomszédoknak. Soha nem volt, hogy nem engedték meg, de tényleg a hangerőre vigyázzatok, és a hajnali elmenetelnél, hogy a lépcsőházban ne hangoskodjatok, és ne csapjátok be a kaput.
2011. ápr. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

nekem is volt lakásavatóm, ráadásul egy olyan házban, aminek a lakossága jórészt nyugger.

kiírtam a lépcsőházba, szóltam a szinten lakóknak, h bocsi, ez van, valahogy próbálják meg tolerálni.

és semmi gáz nem volt.

sokkal jobban ki voltak borulva anno, mikor a lakásfelújítást csináltuk. érdekes népek :D

2011. ápr. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Értem. Hát főleg ez az első buli lesz necces, mert ezek a régi ajtóknak a hangszigetelése nem túl nagy.

Majd figyelek mindenkire, hogy csendesen közlekedjen. Itt is sok a nyugger, aki szereti a csendet, majd meglátjuk.

Az a poén, hogy eredetileg 3 naposra terveztem a bulit. Na azt hogy adtam volna be.

Most úgy van, hogy első buli pár hét múlva lesz, aztán az azutáni vagy 1 hónap múlva. A másodiknál pedig pozitívum, hogy már új nyílászárók lesznek, vagyis a decibelek miatt annyira nem kell aggódnom.

Mondjuk még mindig nem tudom pontosan, hogy hogy fogalmazzam meg az illedelmes levelet. Hány nappal előtte rakjam ki? 2-3?

2011. ápr. 21. 14:50
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is pár hét múlva költözöm a lakásomba, és szintén kilátásban van egy lakásavató. :)


Én úgy fogom csinálni, hogy a közvetlen szomszédokhoz személyesen megyek át, de kiírom a lépcsőházba is a többi lakónak.


Az én lakásom újépítésű, jól szigetelnek a nyílászárók, de azért a mélynyomóval csínján fogok bánni...a dübörgés amúgy a legbosszantóbb, ezt alátámasztják albérletes élményeim. A hangerőn nem is feltétlenül kell változtatni, ha alapon van a basszus :)

2011. ápr. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hali!

Én is csak azt tudom mondani, hogy minden lakóhoz kopogj be, és szép illedelmes módon közöld velük a helyzetet, illetve kérj engedélyt.

Ez segít a legtöbbet.

Ja és valami olyan időpontban, amikor kevesen vannak otthon, csinálj egy hangerőpróbát, kimenve a folyosóra, vagy erkélyre, így majd tudni fogod meddig mehet a hangerő.

Nekem ez eddig mindig bevált, pedig nem semmi szomszédaim voltak/vannak.

Aki meg nagyon kukacoskodik, azt puhítsad, segítsn eki cipekedni, meg ilyesmi. Segget kell nyalni...

2011. ápr. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

mondjuk ha hétvégén lesz a party, akkor már hétfőn, vagy kedden kiírnám, hogy aki akar, az szervezhessen magának menekülési útvonalat :D

a basszussal óvatosan, a többit nem nem lehet szabályozni.

lehetőleg ne üvöltözzetek az erkélyen, és nem rohangáljatok pucéran a lépcsőházban. ja, és ne is síeljetek, mert elüthettek valakit :D

2011. ápr. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Zene lesz, de csak szolidan, nem fogom bömböltetni, szolid asztali hangszórók lesznek.

Erkélyem sincs, szal az nem gond. Lépcsőház legalján lakom, ez is pozitívum.

Engedélyt nem kérek senkitől, ennyire vagyok arrogáns, csak tisztelet tudóan közlöm a tényt. A kiírás szövegét még csiszolom. Olyan nincs, hogy valaki megtiltsa nekem azért, de tiszteletbe tartom a kívánságokat.

Pont fölöttem lakik a vén közös képviselő, ő szeret arcoskodni, játszani, hogy minden a kezébe van, és így tökéletes a ház. Majd mosolygok, mondom neki, hogy persze persze.

2011. ápr. 22. 20:28
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Sztem akkor leglaább neki nyalj be, ha nem akarod, hogy esetleg a bulinak a rendőrök vessenek véget. Az csöppet ciki szokott lenni.

Ja és ha kisgyerek van, akkor oda személyesen menj, mert az azért kicsit másabb szitu.

2011. ápr. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Áh, nincs kedvem nyalakodni. Majd ha összefutok velük a házban mondom, de tuti nem fogok körbe járni egy tál sütivel.
2011. ápr. 23. 10:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!