Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy viszonozhatnám a szomszéd...

Hogy viszonozhatnám a szomszédok "jóindulatát"?

Figyelt kérdés

Lassan már a nap 24 órájában nincs egy nyugodt percünk. Alul-fölül nyomják a panelban az idegesítő zajongásokat. Ma hajnal fél 4 óta fent vagyok, gondolhatjátok mennyire kész vagyok. 1,5 éves kisfiam mellett nem tudok nappal pihenni. Tiszta agyrém már. Január óta áruljuk a lakást, de persze a kutyának sem kell. Viszont nem akarom némán tűrni sem, ezt az egészet. A szép szó már nem ér.


Alul egy öregasszony lakik, alvási problémákkal és így éjjel tologatja a székeket, kopog-zörög, pakolászik a konyhában. Nem érdeklni, hogy évek óta rendszeresen felébredünk rá (már szóltam és tagadja), este 8-tól kezdi és éjfél-hajnal 2-ig nyomja. Bagózik zsinórban és éjjel főz is.

Felettünk egy fiatal srác, aki még nem lakik itt, de athok jelleggel felújít. Mostanában már nőket is felhoz, a konyhába, mivel a szobákban még a csupasz beton van. Ma hajnalban arra ébredtem, hogy valaki felettünk magassarkúban mászkál a járólapon, majd a nyögéseket hallgattam hajnal 5-ig. 6-kor kelt a kisfiam. Jóllehet az idegességtől sem tudtam visszaaludni.

Sokszor már előre sík ideg vagyok nappal, amikor a kisfiamat altatom, hogy vajon ki fog betont vésni épp akkor, vagy szobát átrendezni. Este meg az öregasszony miatt van gyomoridegem, hogy végre hátra lehetne dőlni nyugodtan és ő akkor kivonul a konyhába.


2011. aug. 14. 17:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
menj orvoshoz és kérj valami nyugtatót...én a mentő és tűzoltóállomástól száz méterre lakom, az ablakaim szarok...a házban van egy kutya, amelyik éjjel-nappal ugat, a vénasszonyok a lépcsőházban az ajtóm előtt üvöltve beszélnek, az ablak alatt kutyasétáltató van és nyugodtan alszom, mert nem arra figyelek, hogy ki mit csinál...sőt a szomszéd kutyáról is csak azért tudom, hogy ugat, mert a mieinkre panaszkodnak a szomszédok és füleltem hetekig, hogy vajon honnan jön az ugatás...
2011. aug. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A nyugtató nem jött be, mivel így is kevesebbet alszom, mint kellene és attól még fáradtabbnak éreztem magam. 2 napig szedtem, élő halott voltam, de ahogy írtam nem tudok aludni nappal egyáltalán, éjjel is csak jobb esetben éjféltől 6-ig, a kisfiam minimum 2-szer ébred éjjel, szóval azt sem egyfolytában + még ha valamelyik szomszéd felébreszt. Meg valami gáz is lehet a házunkkal, annyira átjönnek ezek a zajok, na főleg fent, ugye üres a lakás, kong-visszhangzik minden zaj.

Amíg nem itt laktam, kb. 35 évig sehol nem volt ilyen gondom, de itt sz@rnak a másik nyugalmára. Én direkt csendes környéket kerestem, nem véletlen. De a többi szomszéd is csak panaszkodik, tenni meg nem tesznek semmit, hogy mást ne zavarjanak.

2011. aug. 14. 18:03
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
nézd pedig itt alapvetően veled vannak a gondok, költözz kertes házba, ha nem bírod a társasházi életet...az, hogy éjjel mászkál alattad a néni vagy valaki magassarkúban járkál az nem jár akkora zajjal, hogy felébredj rá
2011. aug. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Te ezt honnan tudod felmérni, hogy nálunk mennyire hangos? Az előttünk itt lakókat is zavarta az öregasszony, ez csak utólag derült ki, mivel a régi felső szomszédot szidták, közben meg nem is ők zajongtak. Csak ugye először mindenki a fiatalokat szidja, hogy éjjel biztos ők zajonganak.
2011. aug. 14. 18:14
 5/13 A kérdező kommentje:
De ha elolvastad a soraimat, 35 évig több féle lakásban+házban is laktam, a szüleimmel és egyedül is és soha nem volt ilyen gondom. Szóval nem velem van a gond!!!
2011. aug. 14. 18:15
 6/13 anonim ***** válasza:

Én hiszek neked!

Csak az a furcsa, hogy családod többi tagja, köztük a babád sem ébred fel ezekre a zajokra, egyedül csak te???

2011. aug. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A kisfiam is időnként felébred, meg a párom is, bár a párom inkább elaludni nem tud sokszor, én már nem is próbálom mielőtt az öregasszony le nem fekszik. Ha véletlen bealszom a fáradtságtól, biztos bevágja a szobaajtaját, amire megint csak felébredek.
2011. aug. 14. 20:30
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Látszik, hogy rohadtul unatkozol

és a szomszédokat figyeled éjjel - nappal !!


Majd mindenki vigyázva áll miattad a saját lakásában? Mi??


De majd visszasírod az öregasszonyt,

ha esetleg kihal a lakásból és Kolompárék 40-en odaköltöznek...

2011. aug. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy idegesítenek ezek a zajok, de nekem kicsit úgy tűnik, hogy tipikus unatkozó kismama vagy.


A kicsi mellett nem is értem, hogy van időd minden neszre odafigyelni. Gondolom, a kisfiad mellett napközben nincsen alkalmad pihenni, akkor hogyhogy nem fáradsz el estére? Mikor kisbaba volt, talán soha nem sírt fel éjjel? Hidd el, az is rohadt idegesítő tud lenni.


De a szomszédaid nyilván nem jártak át állandóan szólni, hogy ne bömböljön már. Az idős nénit is így kéne kezelned: az ő - hosszú évek során kialakult - szokásain már nem lehet változtatni.

2011. aug. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
66%
Elhiszem hogy idegesítöek a zajok de a legtöbb még nem korszerüsített panel ilyen...Arról nem beszélve ha napi 3-4 órát alszik az ember egy hét után úgy elfárad hogy ha bomba robban mellette akkor sem kel fel...
2011. aug. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!