Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tudok csinálni ha nem...

Mit tudok csinálni ha nem hajlandóak fizetni a szomszédok?

Figyelt kérdés

Függőfolyosón lakunk, 5-en egy szinten. A mi lakásunk van a legközelebb a folyosó ajtóhoz, ami iszonyatosan be tud csapódni, ha nem figyelnek rá, vagy ha huzat van, illetve ha valakinek csapkolódni van kedve. Van hogy hajnalban is csapkodják és csukott szobaajtókon keresztül felébredek az álmomból. Eldöntöttem, hogy hívok egy lakatost, aki megcsinálja az ajtót, hogy csapódásmentes legyen, és szépen lassan csukódjon be az ajtó.

Viszont pl. a legutolsó lakásban lakót nem is nagyon érdekli ez az egész, mert ő ugye nem hallja azt amit én, őt nem zavarja a hangzavar. Mit tudok csinálni, hogy mindenki fizessen, ne csak én? Elvégre ők csapkodják az ajtót, miattuk kell kicseréltetni.


2011. aug. 8. 12:00
 1/1 anonim ***** válasza:
87%

A társasházi közös tulajdonról (márpedig a függőfolyosón lévő ajtó az) a tulajdonosok döntenek. Taggyűlést kell összehívni, és a közös ktg. terhére meg kell csináltatni az ajtót. Ha ehhez nem járul hozzá a taggyűlés, akkor te felajánlhatod, hogy SAJÁT BERUHÁZÁSBAN megoldod, mert téged zavar, azonban erre is CSAK AKKOR VAN LEHETŐSÉGED, ha így hozzájárulnak a tulajdonostársak...

Ha úgy gondolod, hogy téged zavar, kérj birtokvédelmet a társasház ellen, és perben - ha a bíróság úgy ítéli meg - akár kikényszeríthető a javítás.

Végső soron költözz el...

2011. aug. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!