Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fűt valaki infrapanellel...

Fűt valaki infrapanellel otthon? Bevált? Kevesebbet vagy többet fizetsz, mint konvektorral?

Figyelt kérdés
Lakást vennénk és az egyik jelöltben ilyen van. még sose hallottam róla eddig, mi alapján műűködik? Kell erre valamit ráfordítani időként(úgy értem cserélni benne valamit vagy ilyesmi.)? vagy csak be kell fizetni a számlákat? amik magasak? jó ennek a hatásfoka? Szóval minél több infót szeretnék. Előre is köszi a segítségeteket!!
2009. márc. 10. 15:32
 1/2 anonim válasza:

Nem hiszem hogy aktuális még a kérdés, de hátha segít a válasz másoknak.


Több mint 7 éve használok infrapanelokat, normálisan fűt, nem tudok semmi rosszat mondani róla.

Nincs semmi teendőd vele, nincs karbantartási igénye, csak az Elmű számlát kell fizetned.


Bár nekem nem volt gáz bekötve, de folyamatosan próbálok informálódni és összehasonlítani a fűtési költségeinket a gázfűtéses hasonló paraméterű épületekével.


Árban alapesetben valamennyivel magasabb díjad lehet mint a gázfűtésé mert :

- itt nem kapsz gázártámogatást

- hivatalosan nem használhatod a kedvező díjszabású vezérelt (=éjszakai) áramot.


De : ha nem vagy jogosult gázártámogatásra és ha bekötteted az "éjszakai áramot" majd egy relével (nem egészen szabályosan) megoldod hogy arról is működjenek a panelek akkor máris egyárban lehetsz a gázzal.


Viszont :

- jóval kedvezőbb beruházási költség

- nincs karbantartási igény

- nincs helyigény a radiátoroknak a falakon

- nincs gáz és szénmonoxid veszély

- nem kell kéménnyel vacakolni

- ha nincs áram megoldhatod egyetlen aggregátorral (áram a gázfűtéshez is kell a keringetőszivattyúhoz, áram nélkül ott sem megy a fűtés!)

- nincs lyukas vízcső, légtelenítés, porfogó radiátor


.. csak eleinte furcsa lesz hogy nem szép sima a plafonod, hanem van rajta jópár (!) furcsa fűtőlap. Ha teheted ezeket gipszkartonba rejtsd el, így kevésbé lesz béna a látványuk.

2009. okt. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen!

most sajnos pont aktuális :S

tehát akkor lehet ráköttetem az éjszakai áramra

2009. okt. 15. 23:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!