Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Köteles vagyok ezt megengedni?...

Köteles vagyok ezt megengedni? Van erre valami törvény? Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Papírt kaptunk önkormányzattól,szomszédom ház felújításba fog .A szomszéd nem szól hogy mikor fognak neki.Nem akarok arra kelni mint már pár éve ,hogy idegen munkások leszedték a kerítést és az udvaromban mászkálnak előzetes bejelentés nélkül.A szomszéddal nem vagyunk beszélő viszonyban .
2011. jún. 7. 10:43
 1/9 A kérdező kommentje:
Pár éve ezt eljátszották,széttiporták a veteményest és még nekik állt feljebb .
2011. jún. 7. 10:44
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha erre kelsz, akkor felszólítod őket hogy tűnjenek el, vagy rendőrt hívsz, illetve az okozott kárt térítsék meg.

De jobb lenne ha szóba állnál a szomszéddal ha neki ennyi esze sincs, hogy szóljon személyesen. Jobb előre megbeszélni, hogy mit akarnak csinálni.

2011. jún. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nézd ,én próbáltam vele többször szót érteni ,közölte nem vagyunk egy súlycsoportban .Évekkel ezelött építettek a hátsó részen egy házat ,aminek a teteje 3 métert átlógott hozzám és én visszabontattam .Ezen vannak 15 éve megsértődve .
2011. jún. 7. 11:08
 4/9 anonim ***** válasza:
24%
Visszabontottad, ahelyett, hogy megbeszéltétek volna? Megérdemlitek egymást. :D
2011. jún. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%

A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:12


Mivel jogszerűtlenül építette azt a szomszéd, még szép, hogy lebontatja, és nem egyezkedik. Látom, nem értesz hozzá, csak beleszólsz.


A Kérdezőnek: ha balhét akarnak, akkor lehet, hogy átkószálnak a melósok megint. Akkor ki kell hívni a rendőröket, pont mintha este sétálgatna pár idegen az udvaron, kb. annyira nincs joguk odamenni.

A lebontott kerítés, csendháborítás, illegális hulladéklerakás és a többi miatt a jegyzőnél tudsz panaszt tenni, aki annyit tehet, hogy felszólítja a cselekmény megszüntetésére, és az eredeti állapot helyreállítására.


Biztos, ami biztos, még ma csinálj képet, hogy néz ki az udvarod, a kerted, a kerítés, stb, egy esetleges bizonyítási eljárás során még nagyon jól jöhet!


A drága komával meg közöld, hogy tényleg nem vagytok egy súlycsoportban, fegyvertelen emberrel nem vívsz szellemi párbajt, de majd hívsz neki néhány hasonlóan értelmes rendőrt, és velük majd elcseveghet a saját szintjén, hogy megteheti-e az ilyesmit, vagy sem. Csak nehogy akkor is alulmaradjon.


Gondolom, ilyen jóféle újgazdag vállalkozó, akin lóg a trombitaréz nyaklánc, meg a merci áll a garázsban, de lopja az áramot, és elfelejt adót fizetni.

Esetleg felhívhatod rá az APEH figyelmét is, névtelenül is megteheted. Velük is lehet emberkedni a kedves szomszédnak, hátha jobban vevők rá, mint te.

2011. jún. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

a 11:22 -nek.

Teljesen eltért a műszaki rajtól,még szép hogy visszabontattam ,sőt a műszaki osztályról voltak kint és ők bontatták igazából vissza !


Fényképeket készítettem ,biztos ami biztos !

Amióta kijött az önkormányzattól a papír szinte bujkálnak .Mindig mikor építkeznek ,direkt elmennek otthonról és a vállalkozóval kell harcolnom a jogaimért .Eddig még csak tűrtem de most már elég volt .2 éve mire hazaértem,széttiporták a szőlőlugasom,mert ők kerítést építettek.de volt olyan hogy leakasztották a nagykaput és bent állt egy teherautó amire dobálták a lebontott kéményüket .Sajnos ha nem marad más megoldás ,kihívom a rendőrséget .

2011. jún. 7. 11:38
 7/9 anonim ***** válasza:
"leakasztották a nagykaput és bent állt egy teherautó amire dobálták a lebontott kéményüket" - ez elég súlyos birtokháborításnak hangzik, tetézve azzal, hogy amikor a kaput leakasztották, az erőszakos behatolás. Te ugyan jog szerint tűrni vagy köteles a munkálatokkal járó kellemetlenségeket, ha azok más módon nem oldhatók meg, viszont ezt előzetes megbeszélés és utólagos kártérítés, helyreállítás mellett. Ehhez mégis csak szóba kellene állnotok, különben még kihozza valami ügyvéd, hogy Te is hibás vagy a kialakult helyzetben.
2011. jún. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
hiába akarok én szóba állni velük ,ha szolok ,köszönök elfordítják a fejüket aztán nyúlcipő
2011. jún. 7. 18:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi történik arra felé hogy átlóg a szomszéd háza meg bejönnek a kertedbe WTF? :D Ezekre mindenféle szabály van...
2013. ápr. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!