Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Havi 31ezer ft-ból ki lehet...

Havi 31ezer ft-ból ki lehet jönni valahogy?

Figyelt kérdés
Úgy számoltuk, ha kedves kormányunk törvénybe hozza amit tervez, akkor a rezsin felül ennyi pénzünk fog maradni. Tehát kajára, tisztító/tisztálkodási szerekre...Ketten vagyunk a férjemmel. Valaki aki hasonló összegből él?
2011. jún. 10. 17:07
 1/5 anonim válasza:
Édesanyám 3 hónapja veszítette el a munkáját, a munkanélkülijét a központ már nem biztosítja, így kap 28500 forintot az önkormányzattól. Én most leszek lassan egy éve munkanélküli, nem kapok semmi juttatást, így ketten élünk ennyi összegből. Ebből a rezsit is ki kellene fizetni. Kölcsönökből élünk amíg tudunk és próbálunk az összes lehetséges helyre jelentkezni. Még egy hónap aztán talán én is kapok valamennyit, de ha bejön a tél bele sem merek gondolni mi lesz.
2011. jún. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát...ha nagyon összehúzzátok magatokat, és olcsó dolgokat vásároltok...akkor talán.

Egyébként mire gondolsz? Mármint, mit akarnak törvénybe hozni? És hogy hogy csak ennyi pénzetek maradna? Van hiteletek? Vagy egyikőtök munkanélküli?

2011. jún. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, nagyon sajnálom a helyzeteteket. Szerencsére mi annyira rosszul azért nem fogunk állni várhatóan.


Mindketten rokkant nyugdíjasok vagyunk. Arra gondoltam, amit a rnyugdíjasokkal terveznek. Vagy dolgoznak nyugdíj nélkül, vagy nem dolgozhatnak. Mi a második kategóriával számolunk, mert vaknak nyilvánítva minden bizonnyal nem fognak munkaképesnek nyílvánítani minket. Igen, van hitelünk ( lakás ), a jelenlegi anyagi helyzetünkre vagyunk berendezkedve kiadásilag. Ha nem dolgozhatunk tovább, akkor ennyi pénz marad a kiadásokon felül. Már elkezdtem nézni milyen olcsón kihozható kaják vannak:)

2011. jún. 10. 18:33
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

:( Borzasztó, hát én ezt nagyon sajnálom!!

Mi is volt olyan időszak, mikor nagyon rosszul álltunk anyagilag. Igazából egyik napról a másikra éltünk (3-an vagyunk testvérek, s anyukánk tartott el minket, apu pedig elitta a az ő fizetését)..

Már a férjemmel élek két éve. Minket sem vet fel a pénz, de hála Istennek mindenünk megvan.

Egyébként, nekünk kettőnknek a havi étel kiadás olyan 20 ezer ft körül mozog, amibe beletartoznak az extrák is. (néha egy kis fagyi, esetleg egy üveg bor, különlegesebb hal). Nagyon spórolunk! A mosással, a mosogatásnál a vízzel, az árammal...

Szeretnénk majd gyerekeket, csak elég nehéz ez így. Az a fő gond, hogy mi nemrég építkeztünk, s ez felemésztette az összes pénzünket. Pluszba én még egyetemre járok, s emellett elég nehéz jól fizető állást találni.

Abban reménykedünk, hogy ha elvégzem a sulit, akkor lesz egy jobb munkahelyem... De ki tudja, olyan bizonytalan minden... :(

S mindig azok szívják meg, akik kevés pénzből élnek...

2011. jún. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Akkor te sokat tanultál a spórolásról még otthon. Sajnálom.

Írnál példákat miket főzöl, hogyan jöttök ki havi húszból? Mert nekem ez nagyon tetszik, hogy ez lehetséges. Tanulnék szivesen:)

Valóban mindig a kispénzűek szívnak. Aki jól él, az szinte meg sem érzi az állami megszorításokat, mintha csak a csóróbbak dolga lenne helyrehozni az ország anyagi helyzetét:)

Épp azon gondolkodtam ma, hogy a képviselők is megcsappanthatnák a jövedelmüket egy csöppet. Erre mondhatnák, hogy nagy a felelősségük,ezért jár nekik ennyi. Tehát mindenki amennyit megérdemel. De figyelembe kéne venni azt is, hogy valóban hasznos eredménye van-e a kis törvénykezéseiknek. Mert ilyen alapon viszont nem sokat érdemelnének.

2011. jún. 10. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!