Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » El lehet valahogy riasztani...

El lehet valahogy riasztani egy állandóan visszatérő denevért?

Figyelt kérdés
Kb. egy hete minden éjjel berepül egy, néha két denevér az ablakomon, repked bent egy fél órát, aztán kimegy. Elsőre még viccesnek tartottam, de már nagyon kezd idegesíteni. Nem is értem, miért mindig hozzám jön/jönnek, hiszen ég a lámpa, és tudtommal nem szeretik a fényt. Tegnap már behúztam a függönyt, de átbújik alatta (padlóig érő ablak van, inkább ajtóra hasonlít, de a függöny is leér a padlóig). Nem értem, mit keresnek itt minden éjjel, ráadásul mindig csak abba az egy szobába mennek be, pedig a konyhaablak is nyitva van, ami közvetlenül a szoba mellett van.
2011. szept. 8. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Én tuti összefosnám magam, ha bejönne egy denevér.

De simán csukd be az ablakot, akkor nem tudnak bejönni, vagy csak nagyon résnyire nyisd ki, ha szellőztetni akarsz éjszaka. Szúnyoghálót gondolom átrágják...

2011. szept. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szúnyoghálót még nem próbáltam bevetni, de ekkora hatalmas ablakra nem is szeretnék rakni. Ez amolyan kilépő. Nem ablak, de nem is erkély, a kettő között van. Nem is lehet résnyire nyitni, mert két szárnyú, és kinyílik teljesen.

Mondjuk én nem félek tőlük, csak idegesít, ahogy itt bent repkednek.

Néztem amúgy, hogy van olyan, hogy denevér riasztó, de az ötvenezer forint. Hát azért azt inkább nem... Csak azt reméltem, hogy van esetleg valami, aminek talán nem szeretik a szagát, vagy ilyesmi.

2011. szept. 8. 19:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Dobj ki t az ablakon egy kavicsot azt hiszi majd hogy rovar és talán kirepül. mi ezzel szórakoztunk az udvaron és ment utána, de szobába nem tudom működik e a dolog.
2011. szept. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ú, köszi, ezt kipróbálom :) Tegnap nem jöttek, de ma még lehet. Mindig 11 és fél 12 között érkeznek. Igaz, most a konyhában vagyok, ide nem jönnek sosem.
2011. szept. 9. 22:12
 5/5 anonim válasza:

helló! sima 1-2 ezer ft-os rovar- és rágcsálóriasztóval is távol lehet tartani.

a szúnyoghálót meg nem rágja ki :)

2011. okt. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!