Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tényleg nem ajánlatos a...

Tényleg nem ajánlatos a rózsát leszárítani, és megtartani a lakásban? Vagy csak babona?

Figyelt kérdés
2011. júl. 1. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen babona van ezzel kapcsolatban,de az biztos,hogy csak porfogó
2011. júl. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem igazán szép, és lehetetlen takarítani.
2011. júl. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 hell-ikon ***** válasza:

Homokban v. szilika gélben szárítva pont úgy fog kinézni, mint az élő rózsa, feltéve, ha a megfelelő színnel operálsz.;)


Azt én sem tudom miféle babona járja ezzel kapcsolatban.

2011. júl. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Akkor kimásolom,miket olvastam,hallottam róluk:

"A szárazvirágokat el kell kerülnünk. A szárazvirág olyan halott dolog, amely élni akar, különösen igaz ez a vízelvonással szárított, magtalan növényekre, amilyen a közkedvelt szárított rózsa."

"Azt olvastam egyszer régebben, hogy a Feng Shui szerint a szárazvirágok "halott anyagok", s így kedvezőtlen hatásúak, sha qi-t árasztanak... és hogy a vágott virággal is csak csínyján , mert már az sem él, ugye.."

2011. júl. 2. 17:29
 5/7 anonim ***** válasza:
A fengsui elmehet...
2011. júl. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
*sha-qi = mérgező nyilak (Az ún. mérgező nyilak (Sha qi) azok a tárgyak környezetünkben, melyek alakjukkal, formájukkal, elhelyezkedésükkel balszerencsét, anyagi és egészségi károkat okozhatnak.)
2011. júl. 2. 17:32
 7/7 anonim ***** válasza:
A Feng Shuinak semmi köze a babonához, a környezet és a benne élő harmóniájáról szól. Alapja a tisztaság és rendezettség, lényege pedig az, hogy az adott elrendezés és a tárgyak milyen hatással vannak ránk. Ha egy rendetlen zsúfolt szobában eltöltesz valamennyi időt, feszült leszel vagy lehangolt. A színek is lehetnek nyugtató, izgató, derűs vagy szomorú hatásúak stb... Márpedig a lelki állapotunk nagyban befolyásolja, hogy pozitív vagy negatív dolgokat, történéseket vonzunk be magunknak. Ebben sincs semmi misztikus. Tehát: ha mondjuk a szerelmedtől kaptad azt a rózsát, ahányszor ránézel lehet hogy kellemes vagy forró pillanatok jutnak eszedbe róla, az jó. De ha mondjuk szakítotok, netán mély lesz a csalódásod, aligha nézed majd jó érzéssel. Ha csak simán elmúlik a szerelem, egy idő után el is felejted már, talán a tudatában sem leszel miért de egy fiókba, szekrény tetejére száműzöd a virágot csak mert útban van.Innen kezdve porfogó, rendetlenséget szaporító lommá válik. Hát erről szól ez az egész.
2011. júl. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!