Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Koszorúslány leszek körülbelül...

Koszorúslány leszek körülbelül egy év múlva. De nem tudok táncolni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az unoka nővérem esküvője beláthatóan egy -két éven belül lesz én és a húgom leszünk a koszorúslányok meg még pár barátnője az unoka tesómnak. Már most elkezdtem idegeskedni hogy nem tudok táncolni de ezt úgy kell elképzelni hogy egyáltalán nem. Énekelni se meg semmi botfülem van nem érzem az ütemeket. Egyszer, két évvel ezelőtt jártam táncszakkörre (azt hozzá kell tenni hogy muszályból mert anya azt mondta hogy hátha segít) de nem és elmentem,egyszer a tánctanár azt mondta hogy többet ne jöjjek mert úgyse fog sikerülni. Hatalmas nagy traumának fogtam fel és nem ez miatt nem tudok táncolni hanem nincs hozzá tehetségem. Néha elkap az a furcsa érzés hogy felkér az esküvőn egy pasi és mivel zavarban leszek még úgyse tudok majd mozogni meg semmi és mit mondok neki hogy bocsi de nem tudok táncolni?! Mit csináljak? Kérlek írjatok ötleteket tánciskolát ne mert ahogy írtam, nagyon rossz emlékek vannak vele kapcsolatban. Segítsetek! Ja és légy szíves ne írjatok olyanokat hogy nézzek youtubon videókat mert már megtettem de nem segít. És ehhez még az is jön hogy mulatós zene lesz vagyis olyan esküvős. Lehet reményem hogy nem fogok leégni? vagy találjak ki valami dumát hogy miért nem megyek el táncolni? Ha úgy gondoljátok hogy reménytelen akkor ötleteket is írjatok, hogy hogy magyarázzam ki magam.

14/L


2011. júl. 11. 11:09
 1/7 anonim válasza:
100%
Én voltam koszorúslány 4 éve. Én sem tudok táncolni igaz én nem is szeretnék táncolni. De mulatós zenére igazából ha lépkedsz párat már az is tánc xD. Engem is felkértek megmondtam hogy fáj a lábam. Aztán ennyi. Nem kötöttem senkinek az orrára hogy miért nem táncolok.
2011. júl. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyik nagy előnye a koszorúslány ruhának, hogy nem látszik a lábad. Kicsiket lépkedsz oldalra és úgy ring a ruhád, mintha rendesen táncolnál :) Mulatós zenénél meg egyébként sem kell nagy tudomány a tánchoz :)
2011. júl. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Szerintem nem lesz gond. Nyugodtan mondd meg, ha felkérnek, hogy nem tudsz táncolni. Ha ez sem riasztja vissza a srácot, akkor már számít rá.

Amúgy elvileg tánc közben úgyis a férfi vezet, szóval neked csak vele kell lépkedni. De egy esküvőn ált. mindenki tényleg csak lépked és nincs belőle gond, kevés az igazi táncos. :)

2011. júl. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Egyébként valószínű hogy tavasszal nyáron vagy ősszel lesz az esküvő és én térdig vagy térd felettig érő ruhát szeretnék. De én se szeretnék táncolni csak szerintem majd kell a vőlegénnyel meg a menyasszonnyal. Meg attól is félek hogy rálépek a lábára mert nagyon béna vagyok. És ma azt álmodtam hogy ráléptem a lábára valakinek mert teljesen bele vagyok betegedve.

2011. júl. 11. 12:50
 5/7 anonim ***** válasza:

Először is ne izgulj, táncolni nagyon jó dolog!

Másodszor: ritka tulok egy tanár, aki azt mondja, hogy meg se próbáld, mert úgyse... hát már elnézést, de sztem ilyet csak azok mondanak, akik maguk sem biztosak a dolgukban. ha valamit tudok, el tudom magyarázni a 6 éves kisfiam, meg az egyetemi professzor szintjén is. NEM BENNED VAN A HIBA!

Harmadszor: gondolom, van kedvenc zenéd, akár mulatós, akár nem, akár kimondottan táncolni való, akár valami... nem is tudom, miket hallgatnak mostanában a csajok? Szóval mindegy, fogj ki egy olyan délutánt, amikor egyedül vagy otthon, nyomd fel a hangerőt, áll fel, és kezd el mozogni. Bármit, bárhogy, buli van! Még énekelhesz is!

Negyedszer: ha ez jól megy, akkor vagy a szintén érintett tesóval, vagy valaki szívbéli jó barátnővel gyakoroljatok. Mindegy, mit csináltok, de már van "közönség" - persze neki is kötelező!

Ha ez jól megy, bátran táncolhatsz az esküvőn bárkivel!

Plusz, haladó önmagadnak: ha mindenáron tartásban akarsz táncolni, akkor inkább csak lazán fogjátok egymás kezét, NE arra a klasszikus merev standard tartásra gondolj. Így persze senkit nem lehet vezetni, de nyugodj meg, a partner még annyira sem tud táncolni, mint Te! (aki már évekkel előtte a jeles eseményre gyakorolsz! Nyilván Te leszel a legszebb, meg a legügyesebb, nem is kérdés, ennyi meló után.)

Nem fogsz a lábára lépni. Ha fiatal(os) pasit fogsz ki, és csak simán fogjátok egymás kezét, túl messze legyel tőle. Ha esetleg valaki mindenáron tánctartást erőltet rád, az meg nyilván erőből fog lenyomni, szóval esélyed sem lesz magadtól mozdulni, nemhogy a lábára lépni!


No para, a tánc szuper dolog!

2011. júl. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Még van idő megtanulni......
2011. júl. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Már találtam is egy barátnőt akivel tanulni fogunk mákomra ő egy kicsit tud táncolni szóval majd talán én leszek a táncparkett ördöge. Na jó ez azért erős volt de reménykedem...

2011. júl. 15. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!