Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen távolságra építhet...

Milyen távolságra építhet bodegát a szomszéd a kerítéstől számítva?

Figyelt kérdés
2011. júl. 16. 10:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Akár rá is építheti a kerítés őfelőli falára, ha úgy tetszik neki. Azért általában egy minimum 30 cm-es sávot szoktak hagyni.
2011. júl. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Meg kell különböztetni, hogy engedélyköteles építményről van szó, vagy se.

Ha nem engedélyköteles, akkor sok minden nem (semmi?) vonatkozik rá...

2011. júl. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szomszédnak a jobb oldali kerítés szokott lenni,oda építheti ,de ha bal oldalt van az a ti kerítésetek oda engedélyt kell kérjen tőletek. Én így tudom.
2011. júl. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha engedélyköteles,akkor viszont úgy van, hogy vagy össze kell kötni a fő és a melléképületet egy tetőszerkezettel, vagy 6 métert el kell hagyni (legalább is a hátsó telekhatártól) és úgy építeni!

Két éve nekünk ezt mondták!

2011. júl. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekünk régen azt mondták ha egy adott elken pl a tiéden valamelyik oldalon beton kerítés van ami elválaszt a szomszédtól akkor oda nyugodtan építkezhetsz mindenféle engedély nélkül. De ha úgy akarsz a szomszéd mellé építeni hogy sima kerítés van akkor érdemes ott hagyni durván fél méternyi távolságot, és érdemes lenne előtte a szomszéddal egyeztetni hogy később ne legyen belőle probléma. A bodega építésnél sem mindegy hogy azt miből csinálja ha fából, fémből csinál könnyű szerkezetűt az nem engedély köteles de ha téglából akar akkor már engedélyt kell kérni az ön kormányzatnál ott meg akkor úgy is megfogják mondani hogy pontosan hova építheti azt fel. Nem tudom hogy mennyire pontosan írtam le ezt de érdemes lenne ezt egy szakembertől megérdeklődni, ha senki nem akar semmi bajt ebből.
2011. júl. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ennyi infóból lehetetlen megmondani, mi a helyzet. Bodega? Hova, mikor, miért, ki?


Ide írj szerintem, itt szakértők válaszolnak.


[link]

2011. júl. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!