Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hány m-nek kell lennie a...

Hány m-nek kell lennie a szomszéd felöli kerítéstől a háznak, ha a tetőtér is be van építve és a szomszéd felé ablak néz?

Figyelt kérdés

Már úgy, hogy már ne tudjon belekötni egyik szomszéd se. Max. ha nem tetszik neki, ne tudjon semmit se lépni, de a nyugalmáért az ablakokra tenénk valami tapéta szerüt (nem tudom mi a neve). Amin a fény bejöjjön, de amúgy csak a formákat lehessen kinézni, semmi mást.

Hasonlóképpen lenne az ablak, mint a képen az utcára néző, de nálunk csak rendes földszinti rész + beépített tetőrész lenne.

[link]


Van itt egy ilyen válasz: "Ha az épület és a szomszéd kerítése között megvan az előírt távolság ( 3m,vagy 5m, ez a fekvéstől függ,kérdezz a pm.hiv.-nál utána))akkor mindegy milyen az ablakod és az üvegezése, nem kell homokfúvott sem,üvegtégla sem, normál méretű és üvegű mehet."

De nálunk a tetőtérben lenne ez, mint szoba ablak.


2010. ápr. 13. 20:25
 1/3 A kérdező kommentje:
Hát látom a képet nem úgy hozza be, ahogyan azt én elképzeltem...a 19-esre gondoltam.
2010. ápr. 13. 20:27
 2/3 anonim ***** válasza:

A kérdésedre az önkormányzat építési osztályán fognak válaszolni.

Ez helyi építési rendeletben szabályzott kérdés, nincs általános szabály rá.

Telefonon is megmondják, ha felhívod őket, sőt valószínüleg a honlapjukon is megtalálod a választ.

2010. ápr. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha tetőtéri ablakot szeretnél berakni, az építési engedély köteles művelet. Ehhez tervrajz kell, ahhoz pedig építész. Ő viszont tudni fogja a választ. Egyébként úgy tudom 3m.
2010. ápr. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!