Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Társasházban mennyire hallatsz...

Társasházban mennyire hallatszódik át a hangfalam?

Figyelt kérdés
Most költözünk társasházba. Mellettünk közvetlen szomszéd nincs, csak alattunk és felettünk. Vasbeton a fal szerkezete. 180 Wattos hanfalaim normál üzemmódban mennyire zavarhatják a szomszédokat? Jó kis mély hangzása van halkan hallgatva is, hogy tudnám élvezni is a szomszédok haragja nélkül?
2011. júl. 21. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha új építésű tehát jól szigetelő nyílás záróitok vannak akkor elvileg kevésbé hallható kint. De ha napközbe nyomatod akkor nem szólhatnak érte csak akkor ha este 9 és reggel 8 óra között bömbölteted. Ameddig nem pattognak nem kell félned.
2011. júl. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sajnálom, de ha valaki érzékeny erre a zajra, akkor meghallja. Én is ilyen vagyok. Társasházban élek, ami vadiúj és amiben tényleg van hangszigetelés is. Mégis meghallom, ha valaki akár több szinttel alattam/felettem hallgat zenét.


Az a baj, hogy nem a zene az, ami átjön, hanem a dum-dum. Én mindig megkérem őket, hogy tőlem hallgathatják hangosan a zenét, csak kapcsolják le a basszust, mert az az, ami átjön. Nagyon idegesít, totál ki tud készíteni. És hiába kapcsolok be valamit én is, azt a dübörgést nem tudom elnyomni. Főleg, hogy én amúgy is egy olyan ember vagyok, aki nem szeretem ha a zene hangosan szól mellettem. Bár már azt is próbáltam, de az sem segített.

2011. júl. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A basszus megy át tényleg. Kulturáltan hangerőn hallgasd, a mélynyomót vedd lejjebb, későn meg ott a fülhallgató.
2011. júl. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1979-es panel épület. A 2 szinttel feljebb lakó zenéjét szeretem hallgatni...


Aki mellettünk lakott - tolókocsis falszomszéd, azé viszont nagyon tudott idegesíteni. Mindig diszkóban éreztem magam.

(De a felette lakó egy idő után megunta és ilyenkor leszokta nyomni a folyosón megszakítóját az óránál)

2011. júl. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!