Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyi szokott lenni a villany...

Mennyi szokott lenni a villanyszámlátok?

Figyelt kérdés
Nekünk most nagyon sok lett 43000ft, pedig nincs olyan gép ami annyira sokat fogyasztana. Máskor 13ezer ft szokott lenni,és ezt a "hatalmas" számlát nem értem:(
2009. ápr. 6. 15:43
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Áramszolgáltatónál dolgozom. Van olyan lehetőséged, ha bemész a szolgáltatóhoz, kérj leolvasási információt. Ott megmondják neked, hogy mikor kell a hónap melyik napjain bediktálnod az óraállást (személyesen, SMS-ben stb. választhatsz a lehetőségek közül.)- ha ezt minden hónapban diktálod, akkor mindig azt a fogyasztást fizeted ki, amit valójában elhasználtál. Így az éves leolvasásnál az elszámoló számlában nem jönnek ki ilyen horribilis tartozások. Érdemes meglépni ezt, mert mindig reális lesz amit fizetsz.
2009. ápr. 9. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim válasza:
50 m2, 2 TV, 1 hűtő, elektromos főzőlap és sütő, számítógép. Kb.150 KW/ hó = 6000,- Ft/hó.
2009. ápr. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim válasza:
Én is áramszolgáltatónál dolgozom:D, és a havi leolvasást én is ajánlanám, de érdemes lenne hívni egy villanyszerelőt, hogy megnézze, hogy nincs-e valamilyen hálózati hiba. És ha bojleretek van, akkor meg érdemes éjszakai órát igényleni, mert azon nem 43 Ft körül van az kw-t, hanem 25 Ft.
2009. ápr. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

72nm-es iker ház. Számítógép (folyton megy), tv, hűtő, elektromos sütő, indukciós főzőlap, meg a világítás (80%ban energiatakarékos izzókkal)


havi 4-5 ezer forint.

2009. ápr. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
4-5ezer :( Pedig télire kiköltöztettem a hűtőt az erkélyre. És lekapcsolom a villanyórát, ha elmegyek otthonról, mert különben egész nap az jár az eszemben, hogy nem hagytam-e bekapcsolva a vasalót, vagy a kávéfőzőt... :)
2009. ápr. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Hogy a fenébe csak 4-5 ezer???? Nálunk még a sütő is gázos, éjszakai áramon van a bojler, és havi 20-nál nem fizetünk kevesebbet...
2009. ápr. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Szerintem a bojler a ludas... Azért az a legnagyobb energia felvevő. De a gázta (általányban) 14-et fizetek...
2009. ápr. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim válasza:
Sziasztok! Nekünk 2X100m2-es lakásunk van a villanyszámla általányba van, így fizetünk 22.000ft-ot. Ez évente változik az evi elszámoláskor. Volt nekünk is már olyan hogy év végén amikor az elszámolás volt ráfizettünk keményen, de olyan is amikor visszakaptunk, mint pl. tavaly, 30.000ft-ot.Ha új gépeket vásárolsz a lakásba szarintem akkor kell ráfizetni, az elszámoláskor.
2009. ápr. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Biztos nem a bojler. Külön órára van kötve, és az havi 4e Ft-ot eszik...
2009. ápr. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim válasza:
100%
Nálunk is igy volt nagyon sokat fizetünk és kiderült hogy a házunkaba volt egy kóbor áram és más fogyasztota a mi áramunkat
2009. ápr. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!