Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan, mivel lehet darazsat...

Hogyan, mivel lehet darazsat irtani?

Figyelt kérdés

A kapunkat állandóan megszállják a darazsak, ha oda süt a nap. Reggel amíg nem süt oda nincsenek és késődélután is eltűnnek. Közte viszont rajta mászkálnak és röpködnek körülötte, bejönni is alig lehet tőlük.

Mivel lehetne kiirtani vagy legalábbis véglegesen elzavarni őket?

Fészkük nincs a közelben, nem tudom mi a fenének tetszik nekik annyira a mi kapunk.


2011. aug. 18. 17:08
 1/9 anonim válasza:

Én is ugyanebben a helyzetben vagyok, csak nekem a garázsajtó fölött lévő ereszcsatorna tartóin mászkálnak, fészket én sem látok.


Először le akartam őket fújni rovarírtóval, de lebeszéltek róla, mondván, hogy meg fognak vadulni és összecsípkednek. Végül reggel 5-kor (amikor még nem voltak ott a darazsak) Chemotox-szal befújtam az ereszcsatornát, de csak néhány napig tartotta távol őket.


Szóval engem is érdekelne valami hatékony módszer.

2011. aug. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sziasztok en ugy tudom hogyha sokat oda jarnak akkor majd oda akarjak a feszkuket tenni... Nekunk is volt egyszer az erke'ly csobe raktak feszket mi ugy irtottuk ki oket hogy ki fustoltuk... Meg gyujtotuk ujsag papirt es oda tetuk..es a fustott nem szeretek menekultek elole...igy aztan nem tertek vissza tobbe'... :)
2011. aug. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Ha a kapu fa anyagból van-amit gyanítok-a darazsak fészkük bővítéséhez gyűjtik az anyagot úgy hogy a megrágott fa pépet összekeverik a nyálukkal és abból ragasztják, bővítik a fészket. Ha a kaput le lakkozod, vagy befested, megvéded a darazsaktól is.
2011. aug. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem, nem fából van, hanem vas vázas, közötte drótháló. De most hogy írtad, van a közelben olyan deszka, amit folyton rágnak. Még hallani is lehet. Most már tudom hogy mért.

Fészket nem látok sehol. A kapu mellett vannak bokrok, abban is járkálnak. Ott sem láttam fészket. De lehet hogy csak úgy eldugták az ágak között, hogy nem látom.

2011. aug. 18. 18:42
 5/9 anonim ***** válasza:

Próbáld lefújni a kerítést darázsírtóval, hátha elhúznak onnan :)

[link]

2011. aug. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Megpróbálom, csak meg ne csípjenek!
2011. aug. 18. 19:28
 7/9 anonim válasza:
Van olyan darázsfaj aki a föld alatti üregben fészkel, egy kis lyukon közlekednek a föld alá valami egérlyukban vagy vakond lyukban.
2011. aug. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Fújd le akkor a kaput, mikor épp nincsenek ott.
2011. aug. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Általában a rovarok szeretik a meleg színeket lehet hogy azért mászkálnak oda :), de próbáld lefújni valami permetező szerrel
2011. aug. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!