Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kánikula - nyitott, vagy...

Kánikula - nyitott, vagy csukott ablak mellett elviselhetőbb?

Figyelt kérdés

Reggel a "hűvösben" átszellőztettem a lakást, most lehúztam a redőnyöket és becsuktam az ablakokat, h ne jöjjön be a meleg. De nagyon rossz így, hogy áll a levegő, a ventilátor se ér szinte semmit.


Jobb lenne mégis, ha nyitva lennének az ablakok? Bár nem nagyon szokott huzat lenni sajnos.


2011. aug. 24. 14:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nálam a konyhában 29,(nem főzök), nincs besötétítve,de nem is annyira napos,vagyis nem tűz közvetlenül ide a nap, és megy a ventillátor.
2011. aug. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Illetve a bejárati ajtón közvetlenül betűz a nap,de az sötétített üveges.
2011. aug. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

nálam megy a venti maxon, néha kinyitom az ablakot, tudok huzatot is csinálni, de nem sokat ér, mert csak a meleg levegő dől befelé.

be van sötétítve, de még így is elég világos van a lakásban.


kb 27-28 fok lehet odabenn.

2011. aug. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Én eddig is csukódtam. Pontosabban az egyik szobában nyitva an az ablak, mert a párom állítólag megfullad, ha becsukja, de szerintem inkább legyen "hűvös". Nyitott ablaknál 35 fok van, csukottnál 29. Este nyolcig idetűz ráadásul a nap :S

Jövőre biztos, hogy klímát veszünk, mert ez embertelen. Bár két nagyteljesítményű ventillátor megy, de így se sokkal jobb.

2011. aug. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
28-29 fok van panelban csukott ablaknál, ventillátorral. Egész nap le volt húzva a redőny. Sötétedéstől reggelig nyitom ki az ablakokat, hajnaltól már egész kellemes.
2011. aug. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 ava87 ***** válasza:

Nem tudom, hány fok lehet, nincs itthon hőmérő. De tegnap használtam a konyhai mérleget, annak van egy hőmérője, az 32 fokot mutatott, de nem tudom, mennyire megbízható, na meg ez a konyhában volt, ahol nyitva volt az ablak.

Na most végeztem vele egy gyors tesztet :D Konyha (nyitott ablak egész nap): 31.5 fok. Nappali (csukott ablak, sötétítés reggel óta): 31 fok :D Ezek szerint tök mindegy :) De tényleg nem tudom, mennyire mér jól ez a mérleg, ha a konyhából átmegyek a nappaliba, akkor én azt egy árnyalatnyival hűvösebbnek érzem. Persze lehet, hogy a fél fok különbséget is érzem :D

2011. aug. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!