Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vennél zárószinti panel lakást?

Vennél zárószinti panel lakást?

Figyelt kérdés

Lakásvásárlás előtt állunk és mindenki "óvatosan" közli, hogy zárószintre költözni hülyeség és úristen. Közülük senki nem lakott még zárószinten egyébként.


Viszont, ahogy nézem a hirdetéseket, ár szempontjából egyre csábítóbb a dolog. Tizedikre nem mennék fel, de az ötemeletes zárószintiek azért nem tűnnek annyira borzalmasnak. Tulajdonképpen itt, panelprogramon átesett két és fél szobás, erkélyes, viszonylag szép állapotú zárószinti lakást adnak annyiért, mint mondjuk egy lentebbi emeleten, vagy tíz emeletesben fentebbi emeleten, de nem zárószinten lévő, még nem panelprogramos, átlagos, két szobás leginkább erkély nélküli lakást. Nem tudom megéri-e ugyanannyi pénzért feladni az erkélyt, a plusz fél szobát, meg bevállalni a nyílászáró csere maceráját és költségeit plusszban azért cserébe, hogy ne zárószinten legyünk..


Ijesztgetnek a beázással a téli hideggel és nyári meleggel.. Bár azért egy panelprogramosnál csak nem hagyták ki a tetőt, nem áznak már azok be, nem? A nyári melegről annyit, hogy nem hiszem, hogy mondjuk egy fekete zsindelytetős, vagy tetőteres családi háznál melegebb lenne...meg erre van a kereszt huzat + klíma, max. 100 ezerért. Télen meg azt vettem észre ismerősöknél is, hogy minél magasabban voltunk, annál melegebb volt, szinte mindig nyitották az ablakot a fentebbiek.


Annyira szar a zárószint?


2011. aug. 26. 19:30
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja igen, azért szempont az, hogy plusszban akkor a nyílászáró, mert azt mindenképpen cseréltetni akarjuk, ha nem olyat veszünk, ahol már ki van cserélve.
2011. aug. 26. 19:32
 2/12 anonim válasza:
76%
Ha zárószinten gondolkozol, akkor érdemes a 10. emeleti zárószintet választani az 5. emelet helyett, mert nem elhanyagolható szempont, hogy a tizesben VAN LIFT. Kicsi gyerekkel, babakocsival felkaptatni az 5.-re elég húzós. Vagy idősebb korban, rozzant egészségi állapotban szintén. Azt is érdemes nézni, hogy már kész panelprogramos legyen, mert kevesebb a macera vele és nincs váratlan kiadás, vagy nem kell szembesülnöd az egymással megegyezni képtelen lakókkal (ha mégsem szavaznák meg a panelprogramot).
2011. aug. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
11%

már meggyőzted magad, mégis mit vársz tőlünk?


van a fejed felett egy gyengén hőszigetelt födém, a betörők kedvenc élpontjai azok a lakások, ha nem 10 emeletes akkor meg lehet, h lift sincs.


H én vennék, nyitnék tetőablakot a lakásból, szigeteltetném a födémet, szereltetnék be klímát.


Egész jó kis lakást lehet belőle csinálni, csak pénz kérdése az egész...

2011. aug. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Honnan veszed, hogy meggyőztem magam? Nem győztem meg magam, csak gondolkodok, hogy tényleg akkora szar-e, mert azért nem mindegy, hogy ugyanazért másfél millióval többet fizetek, mert nem zárószint, és egyáltalán jogosak-e a félelmek, mert engem eddig csak olyan beszélt le, aki sose lakott zárószinten, meg nem is ismer személyesen senkit, aki igen.. Hátha itt van valaki aki első kézből tudja, hogy tényleg olyan szar-e.
2011. aug. 26. 20:12
 5/12 anonim válasza:
100%
A 20.02-es válaszoló vagyok, és konkrétan a 10.-en lakom. Bátran ajánlom!
2011. aug. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Mindenféleképpen kész panelprogramosat szeretnénk, és a zárószintiekből általában azok kerülnek annyiba, mint a nem zárószintiekből, ahol még tervbe se vették.

Még régen laktam albérletben zárószinten ötödiken, akkor nem tűnt fel, hogy probléma lenne, de akkor nem is érdekelt, viszont a saját vásárlást azért meggondolja az ember, az hosszabb időre szól, még akkor is, ha néhány éven belül kertesre szeretnénk váltani.

Még emiatt is filózok, hogy ugye véletlen sem végleges megoldás, biztos, hogy tovább akarunk állni, és mindenki azt mondja, hogy alig lehet tőle megszabadulni és mint a mellékelt ábra mutatja is, sokkal jobbakat hirdetnek sokkal kevesebbért, mint azok, amik nem zárószinten vannak.

2011. aug. 26. 20:27
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Laktam zárószinti lakásban hatemeletes liftes házban, én szerettem. Bár ma már nem költöznék oda. Tél: nagyon jó meleg, beázás sosem volt, felettem nem kopácsoltak, egyedül a nyár volt gond, kibírgatatlanul meleg... mostani lakásunk 10 fokkal hűvösebb ugyanannyi külső hőmérsékletnél. Nekem ez volt az egyetlen hátránya.
2011. aug. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

mi 4en lakunk, panel zárószint. Egész nyáron most héten volt először, hogy kínlódtam, egész végig kibírható volt, de szerintem a mostani hőség mindenhol meleg. Beázás nem volt, tetőt 2 éve csinálták meg újra, mi tavaly vettük, pont azért, mert ennyi pénzért nem kaptunk volna sehol ilyen jó lakást!Télen olyan jó meleg van, hogy elzárhatjuk a radiátort, nem cserélném el semmire! Lift nélkül kissé macerás volt a költözés (kissé nagyon) de ennyit bevállaltunk.

Én ajánlom.

2011. aug. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát én most épp kétlaki vagyok két családi házban és majd elpusztulok, kettő közül egyben van klíma, ha folyamatosan megy, akkor elélvezek a villanyszámlától, ha nem megy, akkor borzasztó hamar megint meleg van, ráadásul egyikben sem nem merek nyitott ablaknál aludni, nehogy valaki bemásszon. :(
2011. aug. 27. 00:09
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Pár szempont, amiről mások még nem (nem így) szóltak: 1. A panelprogram nem feltétlenül érinti a zárófödém hőszigetelését, csapadékszigetelését, erről a konkrét lakásnál mindig meg kell győződni. 2. A frissen festett eladó lakásban nehéz észrevenni a beázás, vagy hőhidasság okozta penészfoltokat 3. A zárószínti lakás, főleg ha az még szélső-, vagy sarokhelyzetű, sokkal több lehűlő(nyáron-felmelegedő)felülettel rendelkezik, mint egy átlagos lakás! Például: ha a fűtési költséget egy társasházban a felhasznált hőmennyiség alapján osztják el (és mondjuk nem lakás m2 alapon), akkor az ilyen lakások fűtése akár havi 100eztret meghaladó tétel lehet, miközben egy ugyanakkora alapterületű, de minden oldalról "körbefűtött" közbenső szinti lakás ötödéből megússza! 4. A zárószintre gyakran telepítenek sugárforrásokat, rádiótelefon adókat, antennákat. Nem biztos, hogy alatta altatnám a gyerekeimet.
2011. aug. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!