Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek kinek van igaza?

Szerintetek kinek van igaza?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. Albérletben lakunk a párommal, az alábbi linken a telek és a ház elhelyezkedése látható, csak hogy értsétek. Szóval a lényeg: a páromnak van egy autója, amivel ide parkol a ház elé. Most egy új cégnél dolgozik, és holnaptól az ottani céges autót kell használnia, amivel ugye éjszakára ide kell, hogy parkoljon (reggel 7kor elmegy, 8kor meg jön kb, addig nem állna itt az autó). A mellettünk lévő lakónak is van egy autója, ő a garázs mellé parkol, a tulajdonos pedig a garázsba. Páromnak a céges autóval is ide kell valahogy állnia, viszont akkor már be fog lógni a szomszéd elé, de épp csak a kocsi orra. Párom jó előre szólt a tulajnak is, meg a szomszédnak is, tegnap pedig szólt, hogy péntektől hoznia kell az autót. Erre a tulaj elkezdett pattogni, hogy akkor fizessen havi 10 ezer forintot azért, hogy itt bent állhasson az autó, meg elkezdett magyarázni, hogy a szomszéd srác is mondta, hogy nem örül neki, meg hogy mennyi autót kell itt akkor kerülgetni. Azt mondta még, hogy egy lakáshoz egy autó tartozik. Hát ilyen sehol a szerződésben nincs kikötve. És ha 2 autónk lenne? Azt mondta volna, hogy nem kiadó? Meg milyen jogon akar 10ezret elkérni, amikor őt semmiben nem zavarja, hogy itt áll az az autó? A szomszéd srác egyébként is azt akarta, hogy vesz másikat, a mostani autóját meg odaadja a barátnőjének, akivel amúgy azóta szakítottak. Milyen jogon háborodott fel a tulajdonos? És kérhet el pénzt? Főleg ennyit? Szerintetek lehet ilyet csinálni?


[link]


Köszönöm előre is a válaszokat!


2010. máj. 13. 14:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A tulaj azt köt ki, amit akar. Ha nagyon zavarja, felmondja a szerződéseteket. Ha titeket nagyon zavar, ti mondjátok fel. Pénzt szerintem nem kérhet érte, különösen, ha nincs erről szó a szerződésben. Vagy zavarja az autó, és így akarja kárpótoltatni magát, vagy egyszerűen plusz pénzt remél. Nem tudom...


Parkoljatok az utcán!

2010. máj. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az ábra szerint a céges kocsi jócskán belemegy a szomszéd lakó kocsibeállásába..

Elvileg a tulaj kérhet + pénzt,még akkor is ha nincs a szerződésben benne..Általában úgy oldják meg,hogy egy lakáshoz egy kocsibejáró van..

Nálunk például 1 kocsira fél évre fizetek 25 fontot 1 autóra.Ha kettő lenne akkor a második kocsira + 50 fontot kéne fizetnem,mert 25 font a félév díja+ egy másik hely díja..Vagyis 2 kocsi parkolásáért 75 fontot kéne fizetnem...Ja!és a szolgálati kocsi is külön autónak számít...

2010. máj. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Biztos az utcai parkolásra is találna kivetnivalót...

Azt még elfelejtettem hozzátenni, hogy a szomszéd lakása nagyobb, jobban felszerelt, mégis ugyanannyi a bérleti díj mindkét lakásra, és minket is zavar elég sok dolog (pl. a szomszéd srác rendszerint hangoskodik, éjjel üvölteti a zenét, részegek és állandóan füveznek, drogot tart itthon stb...), jó hogy azt csinál a saját lakásában amit akar, de lehetne tekintettel másokra is, akik dolgoznak is napi 8-9 órában, ő meg semmit nem dolgozik, pénze se tudjuk honnan van. És hiába kértük, hogy hadd pihenhessünk, semmi...sőt egyre rosszabb. Na mindegy...

2010. máj. 13. 14:58
 4/11 A kérdező kommentje:
A másik szomszéd nem ide parkol, és csak a kocsi orra lógna be, semmi más. És az is csak éjszaka lenne itt, ami szerintem a kutyát sem érdekel.
2010. máj. 13. 14:59
 5/11 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek a felháborodásoddal! A leírtak alapján nem értem miért zavarja őket a kocsi. Eléggé lehúzós szaga van az egésznek. Nem is értem az ilyen embereket, mint a szomszédod és a tulaj.
2010. máj. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Most itt az nem derül ki, hogy mi a közterület, mi az osztatlan közös terület és mi magánterület. Ez nagyon fontos lehet a vita eldöntése okán.

Pénzt senki nem kérhet azért mert ő előtte közterületen parkol egy autó, viszont ha az ő magánterületén akkor igen, de azt is megteheti, hogy nem engedi.

Azt viszont egyértelműen előírja a kresz, hogy nem lehet mást akadályozni a tulajdonáról való kiállásban, tehát nem állhattok más kapukijárója elé.

Ha terület osztatlan közös tulajdon, akkor annak használati módjáról a tulajdonosoknak kell megállapodniuk, ezek pedig ha jól tudom nem ti vagytok.

Szóval nem áll túl jól a helyzetetek, úgyhogy inkább parkoljatok valahol máshol, közterületen, mert ott nem lehet ilyen jellegű baj.

2010. máj. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kérhet plusz pénzt érte, mert jogosult meghatározni hogy milyen tulajdonrészt ad ki albérletbe. Ha csak egy autónyival számoltatok szerződéskötéskor, akkor jogosan mondja, hogy ő életszerűen járt el. Ezen az alapon holnap telerakhatnátok a kerjét autókkal, mert nem volt benne a szerződésben, hogy ezt nem lehet? De a legjobb ha megnézitek a szerződést, hogy mi áll benne a kerthasználatot illetően. Ha nincs benne semmi, akkor elvileg azzal az egy autóval sem állhatnátok be és örüljetek, hogy eddig azt megtűrte.
2010. máj. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

16:46-osnak. Senki nem akar a kapuba állni, amint az ábrán is láthatod, nem oda rajzoltam a céges autó helyét.


16: 51-nek: igen, valóban igazad van ezzel kapcsolatban, de a szerződésben nem kötötte ki, hogy EGY autóval beállhatunk, se azt, hogy TÖBB, MINT EGY autóval NEM állhatunk be. Annyit mondott (szóban), mikor idejöttünk, hogy ide magunk elé állhatunk autóval. Ennyi volt. És mi még azért is háboroghatnánk, hogy a szomszédnak jóval több helye van, mivel ő nem saját maga előtt áll, hanem jóval arrébb, nekünk meg az autó rögtön az ajtó előtt áll, kb 2 négyzetméter hely van a kerítés meg a kocsi segge között, oda meg kb ki tudom tenni a szárítót és ennyi. A szomszéd meg múltkor is idepakolta az ablakunk alá a szárítóját, mikor ott van neki egy kb 5x4 méteres terület. Úgyhogy szerintem is itt minden a pénzlehúzásról szól, már próbálkozott a vízzel is. Nem voltunk itthon múlt hónapban 15 napot és 16 éjszakát, érdekes 11 köbméter volt a vízfogyasztásunk, ebben a hónapban meg végig itthon voltunk, és most csak 5...szomszéd meg fogyasztott 3 köbmétert úgy, hogy 1 hétig folyt a wc-je folyamatosan...szóval ezek után nem tudok már mit gondolni.

2010. máj. 13. 17:50
 9/11 anonim ***** válasza:
Annak alapján, amiket írsz - függetlenül a most felmerült parkolási vitától - én azonnal másik albérletet keresnék. Biztosan van legalább ilyen jó hasonló áron és legalább nem éreznétek lépten-nyomon becsapva magatokat. Nekem is csípné a szememet ennyi igazságtalanság (bérleti díj, vízdíj, stb).
2010. máj. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szeptember közepén jár le a szerződés, utána szerintem megyünk egyébként is, addig meg majd lesz valami :)
2010. máj. 13. 21:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!