Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Megtakarítás: mennyi? (főleg...

Megtakarítás: mennyi? (főleg fiatal párok)

Figyelt kérdés
Egy összetett kérdésem lenne: mennyi a bevétel és kiadás a háztartásotokban havonta? Hány évesen vált lehetővé egy saját ház megvásárlása?
2011. aug. 29. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:
A bevételünk 200 ezer körül van. A kiadásunk is ennyi. De ebben benne van egy hiteltörlesztő, ami a lakásra megy. A lakást a párom veszi, úgy sikerült megoldania, hogy miután nagymamája meghalt, a lakását anyukája és a nagynénje örökölte meg. Anyukája odaadta neki az ő felét, és most a nagynénit fizeti. Van két testvére is, de szerencsére ők jól állnak anyagilag (idősebbek is), így belementek abba, hogy ha lejár a hitel, a párom akkor fizesse ki őket. 25 évesen kezdte fizetni, 29-30 éves korára jár le a kötött hitel (frankhitel, ha netán csökkenne az árfolyam, mindenképp igyekszik előtörleszteni). Én még egyetemista vagyok, minimális jövedelmem van, ezért nem szállok be a lakásba. Ellenben havonta 10 ezret félreteszek egy életbiztosításba közel másfél éve, ebből kb. 150 ezrem van, de ehhez csak később férek hozzá. Vésztartalékunk sajnos nincs, ami volt, az ráment a hitelre. De ha gond van, számíthatunk a családunkra, hogy segítenek, és végszükség esetén én is tudok passziválni és elmenni dolgozni.
2011. aug. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bár mi nagyon szerencsés helyzetben vagyunk, mert saját házunk van hitel nélkül. A bevételünk kb. 270 ezer,ebből nyáron félre tudunk tenni kb. 80-100 ezret, télen picivel kevesebbet a fűtés miatt, de 50--et általában akkor is! Mondjuk szükség is van rá, mert most jön az első babánk! Meg ugye jóval könnyebb így,hogy nincs hitel! De durván egy max. 70-80 ezres törlesztőt meg tudnánk vállalni,ha kellene!
2011. aug. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nekünk van saját lakásunk, az én örökségem. nagyon becsülöm, és hálás vagyok a családomnak, h nem kell albérletben nyomorognom vagy hitelt nyögnöm egy életen át.


mivel nem kell törlesztőt fizetni, ezért mindkettőnk félre tudja tenni a fizuja elég jelentős hányadát. számokat nem írok, a lényeg, hogy ha majd gyerekvállalásra kerül a sor, akkor nem kell azon fogni a fejünket, h miből veszünk babakocsit és hasonlókat.


amondó vagyok, hogy ha az ember jól keres, akkor sem szabad, h elszaladjon vele a ló. inkább tegyen félre amennyit tud, és éljen egy kicsit alacsonyabb színvonalon, ne nagyzoljon.

akkor kell spórolni, mikor van miből, nem amikor üres a családi kassza. az én családomban ez volt a felfogás, örülök, hogy így neveltek. :)

2011. aug. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A párommal (26 évesek vagyunk) 3 hónapja tudtunk venni saját lakást jelentős szülői támogatással (50-50%)

A vételár 14 M ft volt, ebből az én hitelem (még 2 év) havonta 30 ezer ezt egy OTP előtekerékossági konstrukcióban kezdte gyűjtögetni anyum, de most már én fizetem, így hogy van önálló keresetem.


A párom hitele 50 E havonta, de ezt anyuja fizeti, mert ő a családi vállalkozásukban dolgozik, és ez alapján kalkulálták ki a fizetését.


A havi bevételünk kb 250 E havonta (erre még rájöhet ajándékpénz, étkezési jegy a párom szüleinek jóvoltából)


Kiadások:

- hiteleink

- vagyonszerzési illeték (havi 20 E fejenként, de ez már csak 9 hónap...)

-BKV bérlet

-tankolás

-autó körüli fizetendő dolgok, javítás néha (párom intézi, nem látok nagyon bele)

-közös költség + távhő + melegvíz felfűtés + parkoló kb 11 E havonta

- víz kb 12 E kéthavonta

-áram kb 4-5 E havonta


Szerencsére a bevásárlásokat a kajautikból el tudjuk intézni, a lakás bútorozott volt, már csak pár apróság kell (konyhafelszereléseket már összegyűjtögettem a fősuli alatti albérletes időszakomból), javíttatni nem kellett semmit, mert újépítésű a lakás.


Mindent összevetve spórolni nem nagyon tudunk, mert ami marad, azt a lakásra fordítjuk (szőnyeg, függöny), és olyan hónap eddig nem is volt, hogy ne kellett volna valami, mondjuk ruha nekem.


Ha a hitelem 2 év műlva lejár, akkor máris 30-cal több marad, az illeték lejártával meg 40 E. Amíg ezek vannak, nem tudunk félretenni egy kanyit se. Mondjuk nem vonjuk meg magunktól a havi 1 mozit, a hosszúhétvégéket, de még így sem élünk nagylábon.


De az a véleményem, hogy könnyen be lehet csavarodni attól, ha csak a kötelezőket fizetjük, "magunkra", a lelkünkre nem is költünk. Ráadásul a mai világban semmi se biztos, ki tudja, mit hoz az élet, főleg így, hogy én minél előbb munkahelyet szeretnék váltani, mert a mostani nem egy álom. De biztosat a bizonytalanért nem adok fel, főleg hitelek mellett. Keresgélek, nem aggódom túl, de jobb lenne egy multinál, ahol azt csinálhatom amit a fősulin tanultam, és többet tanulhatok belőle.

2011. aug. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!