Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vannak ilyen furcsa...

Miért vannak ilyen furcsa szokásai anyámnak? Már a szomszéd is h*lyének néz miatta!

Figyelt kérdés

Anyámról lenne szó, szeretném ha megírnátok a véleményeteket hogy ti mit gondoltok róla?? Vagy egyáltalán van valaki más hasonló helyzetben? Anyámnak nagyon furcsa szokásai vannak. Én már cikinek érzem.

Most pl már 6 hete!!! beteg. Ő szak megfázott, de napok óta csak az orrát fújja, nagyon erősen.... Múltkor kérdezni akartam tőle valamit, és láttam hogy a kezébe fújta:S aztán elkezdte törölgetni a nadrágjába... Nagyon ledöbbentem:S EGyébként egy 42 éves nőről van szó. Nem csúnya, viszont nem nagyon ad magára semmilyen szempontból, de mások mégis 3-4 évvel fiatalabbnak nézik. Szerintem azért mert nem sokat dolgozott világ életében. Szóval folytatom tovább a furcsa szokásait. Van olyan, hogy egész nap a csizmájába meg a kabátjába mászkál itthon, úgy főz, vagy úgy szaladgál fel-alá a házban, vagy úgy ül le tv-zni. Apámmal már nem túl jó a viszonya évek óta, sokat veszekednek, nem is alszanak együtt. Anyám tesómmal alszik, aki 13 éves. És teljesen bele van bolondulva tesómba, állandóan szólítgatja, hogy álljon már fel a számítógép elől és jöjjön már hozzá tv-zni. És ilyenkor még ráadásul az ölébe is ülteti :S:S Nekem a szobámból elhordja a dolgaimat, pl a lámpát amit vettem kb 2 éve, és a saját szobájába viszi, hogy ott sokkal jobban mutat :S Most sem dolgozik de egész nap nem csinál semmit. Tv-zik meg tesómmal tanul. De úgy tanul tesómmal, hogy olvassa neki a verset, vagy a környezetet tesóm meg közbe a számítógépen játszik. És hát csodálkozik anyám, hogy tesómnak csak 2.5 az átlaga 7. osztályos létére. Ez is elég gáz szerintem. Engem állandóan csesztet mikor hazajövök egyetemről, hogy töröljem meg a cipőmet, hogy áll a hajam, miért jövök 2 óráva később?? (pedig a hajammal nincs semmi gond, más is csak díszéri, 2-3 órás késés meg esetleg a busz miatt is előfordulhat, ugyanis nem 1.5 óra a sulim) Állandóan azzal van, hogy jaj alig van pénz, közbe meg magának rendleget cuccokat, tesómnak napi 500 ft édesség meg energiaital(minek kell ez egy 13 éves gyerekenek?) tesómnak karácsonyra 40.000 ft-ért ajándék, én meg majd vegyem fel a diákhitelt, mert havi 5 ezerrel nem tud kisegíteni, arról nem is beszélve, hogy mindig délbe megy boltba, így még kaját sem tudok vinni magammal. Van olyan hogy apámmal kinnt veszekszik az udvarok, üvölt hogy más is hallja. Észrevettem hogy az egyik barátnőm eltávolodott tőlem, azért, mert szerintem h*lyének nézi már az egész családomat anyám miatt. Szóval van sok-sok probléma. Szerintetek miért ilyen? Mit csináljak hogy megváltozzon? Vagy már nem fog?? Valakinél hasonló helyzet??


20L


2011. márc. 18. 11:26
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzáfűznék, hogy állandó probléma az áramfogyasztás. Ha nálam ég a lámpa, szól a tv és be van kapcsolva a laptop (azért mert valamit jegyzetelek a gépen lévő anyagból és közbe mondjuk hallgatom a híreket fél füllel, mert igen, szoktam híradót nézni, akkor bejön raplizni hogy ne menjen már egyszerre 3 dolog! ) Pedig energiatakarékos izzót vettem, a laptopom pedig extra keveset fogyaszt. De Ő meg simán megcsinálja azt, hogy napi 4-5 órán át megy a tv és senki nem nézi!!!! Én szoktam kikapcsolgatni, szinte napi szinten, mert folyton úgy hagyják!! Jah apám pedig elég sokat iszik, és neki is elég furcsa a stílusa, nagyon maradi, 1 év alatt 1x sem vinné el anyámékat strandra, sőt ha bevásárolni akarnak menni, akkor apám fél óráig szidja a te..o-t, hogy az milyen szar...
2011. márc. 18. 11:30
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Ez az Alcheimer kór kezdődő stádiuma. Mindenféleképpen vigyétek őt orvoshoz.
2011. márc. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem fog változni, hiszen gondolom beszéltél már neki erről, hiába.

20 éves vagy, már csak pár évig kell kibírnod. Ha megfelelő társra találsz, aki megért, avasd majd be őt ebbe a problémába, hogy ne ijedjen el. Próbálj majd gondoskodni róla, ne éhezzen, de a többit majd az öcsi elintézi...

Néha meglátogatjátok, mondjuk 2 hetente.

(A lámpás story durva...ahogy a többi is)


Mindenesetre ne szégyeld, nem te viselkedsz így, hanem ő!

2011. márc. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezek nem pusztán rossz szokások, anyukád beteg, gyógykezelésre van szüksége. Apukádnak szólj.
2011. márc. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ja és anyám úgy gondolja, hogy most segítse őt az apja, támogassa anyagilag amíg megteheti, én meg ha minden jól megy úgyis megyek dolgozni 1.5év múlva, akkor meg majd adjam haza a fél fizumat!! Pedig az lesz az első, hogy elköltözöm koliba vagy valahova ami olcsó, mert nem hagynak élni!! Ha este 10kor megyek zuhanyozni, akkor már morog, hogy miért ilyenkor kell mennem zuhanyozni?? Reggel ordibál, hogy 9óra van keljek már fel, de abba nem gondol bele, hogy fél 6kor kelek mindennap hogy beérjek suliba! Ő meg tesómmal minden reggel mikor készíti őt suliba, akkor ordibálást levágnak, hogy fiam gyere már, elkésel, kelj már fel stb, hogy ha itthon vagyok (mert csak 10re megyek suliba) akkor erre az üvöltözésre kelek fel már 7kor... :S
2011. márc. 18. 11:36
 6/14 anonim ***** válasza:
72%
20 évesen én már külön albiba laktam ugyanez miatt. én nem bírtam. 17 évesen elhuztam már
2011. márc. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
11: 42es. Nemtudom hogy te hogy oldottad ezt meg 17 évesen. De ahhoz hogy én elköltözzek koliba és eltartsam magam, havi 50.000 ft-ra volna szükségem, amit diákmunkával 16 nap alatt tudnék összeszedni. És akkor hogy fogok járni órákra, az meg a másik hogy tanulni? :S És nem is beszélve arról, hogy a diákmunka rendkívül bizonytalan. Mi van ha csak 25. e ft jön össze 1 hónapba? Akkor kötözök haza? :S:S
2011. márc. 18. 11:49
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád még fiatal ahhoz,hogy mentálisan igy leépüljön.Valószinüleg valami ilyesmi lehet,amit az egyik elöttem szóló irt.Itt két megoldás létezik.Vagy elmegy orvoshoz,mert ezt kezelni kell,vagy felveszed a box kesztyűt ellene,és nem hagyod magadat terrorizálni.Nem tudom mennyire vagy talpraesett,de ezt ne hagyd.Ha te úgyérzed,hogy téged vesz célba a piszkálással,mindeközben ő sem azt csinálja amiért balhézik,erőteljessen épitsd le.Ez nem tiszteletlenség,hanem a saját magad védelme,jobb hijján.Az orvosi kezelést,viszont szorgalmazd.
2011. márc. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
23%

Aki azt írta, hogy kezdődő Alzheimer kór, az tudja miről beszél? Pszichológus valóban segítség lenne, de a demencia semmilyen formájáról nincs szó a leírtak alapján. Viszont ne boruljon fel a rend, nem Te vagy az Ő anyja, neki kell eldönteni, hogy felkeres egy szakembert, Te annyit tehetsz, hogy finoman, nem erőszakkal terelgeted abba az irányba.

Én nem értem, miért baj az, ha kabátban, csizmában járkál a lakásban, elhiszem, hogy idegesítenek a szokásai (és meg is értem), de az édesanyádról van szó! Ne utáld, hanem segíts neki.

2011. márc. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
12.48 as."Nem értem miért baj,hogy kabátban,csizmában járkál...".Szerinted ez nem baj,egy negyvenegynéhány éves nőnél,ami feltehetőleg nem előszőr fordul elő? Olvasd el mégegyszer a kérdező szövegét.A véleményed szerint ennek a nőnek nincs mentális problémája?
2011. márc. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!