Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ez tényleg így van? (Ingatlank...

Ez tényleg így van? (Ingatlanközvetítős kérdés)

Figyelt kérdés

Van a családban egy eladó ház, én is az egyik családtagtól tudtam meg, mondtam is hogy érdekel, fel is hívtam, azt aki árulja, kiderült be adta közvetítőhöz, és azt állítja, hogy egy teljes évig nem adhatja el a közvetítő nélkül.


Hát nem tudom, de ez nekem elég nagy hülyeségnek tűnik, hogy mi közük van ahhoz, hogy ő talál vevőt nélkülük?


Viszont ezt annyira komolyan veszi, hogy kitalálta, hogy ő oda se mehet a saját eladó házához az ingatlanos nélkül, ha meg akarom nézni, akkor hozza azt is, mert nélküle nem szabad.


Ez komolyan létezik, vagy ilyen "hülye"? Szerintem ilyen a világon nincs, hogy ő talál maga vevőt és az ingatlaniroda vergődik. Ráadásul én így nem is vagyok hajlandó megnézni, hát a saját családtagom nekem ne szervezzen be ingatlanközvetítőt a 6% jutalékával, mikor én nem is a közvetítőtől tudom, hogy eladó...


Szerintetek is hülyeség, hogy nem adhatja el nélküle? Én úgy tudom, hogy ha olyannak adja el, akit az iroda vitt, akkor perelik, de ha ő talál mást (jelenesetben a családtagja akarja megvenni, aki a családból tudja, hogy a "kis jóska" eladja a házát..) akkor csak szólni kell, hogy elkelt, hogy ne hirdessék és ennyi, nem jár nekik semmi, mert nem ők szerezték a vevőt.


2011. szept. 9. 02:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy szerződött. Ha annyi esze volt, hogy aláírt egy ilyen szerződést, akkor elképzelhető.
2011. szept. 9. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
6% jutalék? + ilyen hülye feltételek, hát meg is érdemli, ha aláírta
2011. szept. 9. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Valóban létezik olyan, hogy kizárólagos szerződés. Vagyis ha a tulaj talál vevőt akkor is csak az ingatlanossal tudja eladni. Ez valóban határozott időre szól, ami úgy tűnik, hogy ez év vége. Ha lejár a szerződés, akkor másnap már eladhatja a tulaj is, semmi kötelezettsége nincs az ingatlan közvetítő felé.

Ilyenkor valóban nagyobb a jutaléka az ingatlanosnak, mintha csak egy olyan szerződést írt volna alá, hogy mind a ketten árulhatják.

Az viszont baromság, hogy nem mutathatja meg neked az ingatlant.

Ha nagyon nem sürgős neked, akkor várd meg az év végét és akkor egyezkedjetek az árban.

2011. szept. 9. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen van ilyen....
2011. szept. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen szerződésem, és tényleg semmi lépést nem tehet az ingatlanos nélkül (megnézni sem szabad!)

Mert ha kiderül akkor perkálhat ám az iroda felé rendesen...

2011. szept. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezért nem szabad kizárólagos szerződést kötni.
2011. szept. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor valószínűleg volt ennyi esze. Nem arról van szó, hogy sürgős, de van más, ami jó áron jó és nem hiszem, hogy megvárom az ő hülye szerződésének lejártát, hogy még utána egyezkedjek vele, közben meg lemaradok másik házakról, amik jók lennének. Azt meg megértem, hogy mert az ingatlanosnak mennyi munkája van benne, de engem a munkája nem ért el, meg azért én nem adok annyival többet érte, mert akárhogy is, én fizetem meg a hülyeségét, mert ha neki megvan, hogy mennyit akar kapni érte, akkor azt úgy számolja, hogy igen, neki kell X összeg, meg arra rá az ingatlanos %-a tehát X + y ért -adja oda végül X helyett. Ha az ingatlanoson keresztül találtam volna, leszarnám, mert úgy korrekt.
2011. szept. 9. 11:06
 8/12 anonim ***** válasza:
44%
mellesleg nem nagyon értem a felháborodásodat....
2011. szept. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát lehet értenéd, ha lenne a családban egy jó ingatlan eladó, amit beadtak úgy a közvetítőhöz, hogy akkor is egy csomót kell fizetni nekik, amit te a vevő fizetsz meg tulajdonképpen, ami egy dolog, de hogy nélkülük megnézni se lehet, kérdezősködni se, alkudni se, semmit se, csak külön egy harmadik plusz és ebben az esetben gyakorlatilag teljesen felesleges emberrel való egyeztetés után. Ráadásul mivel rájött, hogy érdekelne, most egy nap legalább háromszor hív, hogy de szervezzük meg, mert hogy neki ekkor jó, nekem ekkor jó, de az ingatlanosának nem meg izé meg vegyem má' meg.
2011. szept. 9. 14:09
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha jó az ingatlan akkor az irodával együtt is jónak kell lenni (másikat keresel akkor is nagy valószínűséggel lesz mögötte egy) ha meg nem éri meg az árat akkor tök mindegy min keresztül találtad....

(Mondjuk az igaz hogy én akár melyik lakást eladásra hirdettem mindig körbekérdeztem az ismerősöket, családtagokat, mielőtt ingatlanközvetítőhöz mentem volna)

2011. szept. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!