Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ez tényleg így van? (Ingatlank...

Ez tényleg így van? (Ingatlanközvetítős kérdés)

Figyelt kérdés

Van a családban egy eladó ház, én is az egyik családtagtól tudtam meg, mondtam is hogy érdekel, fel is hívtam, azt aki árulja, kiderült be adta közvetítőhöz, és azt állítja, hogy egy teljes évig nem adhatja el a közvetítő nélkül.


Hát nem tudom, de ez nekem elég nagy hülyeségnek tűnik, hogy mi közük van ahhoz, hogy ő talál vevőt nélkülük?


Viszont ezt annyira komolyan veszi, hogy kitalálta, hogy ő oda se mehet a saját eladó házához az ingatlanos nélkül, ha meg akarom nézni, akkor hozza azt is, mert nélküle nem szabad.


Ez komolyan létezik, vagy ilyen "hülye"? Szerintem ilyen a világon nincs, hogy ő talál maga vevőt és az ingatlaniroda vergődik. Ráadásul én így nem is vagyok hajlandó megnézni, hát a saját családtagom nekem ne szervezzen be ingatlanközvetítőt a 6% jutalékával, mikor én nem is a közvetítőtől tudom, hogy eladó...


Szerintetek is hülyeség, hogy nem adhatja el nélküle? Én úgy tudom, hogy ha olyannak adja el, akit az iroda vitt, akkor perelik, de ha ő talál mást (jelenesetben a családtagja akarja megvenni, aki a családból tudja, hogy a "kis jóska" eladja a házát..) akkor csak szólni kell, hogy elkelt, hogy ne hirdessék és ennyi, nem jár nekik semmi, mert nem ők szerezték a vevőt.


2011. szept. 9. 02:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
44%
Nem x+y-ért veszed (vennéd) meg, hanem x-ért. Ebből veszi le az ingatlanos az ő részét és a többi marad az eladónak. Vagyis az ár már így van kalkulálva.
2011. szept. 10. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Erről van szó. Az a jutalék jelen esetben kb. 1.200 000 forint. Tehát ő úgy számolja ki, hogy X összeget A KEZÉBE akar kapni. Annál az árnál a jutalék kijön 1.200.000 körülre, tehát, akkor amit ő teljes egészében meg akar kapni, arra megy még rá a jutalék. Érted, ha akarok 100 forintot az almámért a kezembe kapni, a közvetítő tudom, hogy 10 forintot le fog venni, akkor 110 forintért fogom odaadni az almát, míg ha nem lett volna közvetítő, akkor 100ért is odaadnám, mert engem az érdekel, hogy a 100 forint egészben a kezemben legyen. Mivel mindenáron meg akar tőle szabadulni, így ha nem lenne a jutalék, még azt is elengedné, de plusz 1.200.000-et engedni már sok lenne. Végső soron tehát én fizetném meg.

Már találtam másik esélyest, azoké annyi lenne, mint ezé ha a jutalékot is elengedte volna, teljesen hasonlóak, amivel a rokoné talán jobban tetszene, az nem éri meg azt az 1.200.000-t.

2011. szept. 10. 14:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!