Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ha a szomszéd...

Mit lehet tenni ha a szomszéd lopja az áramot?

Figyelt kérdés
Hát a történet annyi, hogy hallottam többször barkácsolni a kis semmirekellőt, meg a falat bontani, azon van én lakásom villanyvezetéke is. Aztán egyszer csak észrevettem, hogy pörög csak pörög a villanyóra. Kihúztam minden készüléket, villanyt stb és megnéztem én nap végén az óra állást, 6 kw/10 óra alatt a semmire. A végén dühömben lekapcsoltam a főáramot 1 hétre, na akkor kapcsolt, hogy mi van. Megint falfúrás, barkácsolás, azóta nem vettem észre. De bármikor újra megteheti ha nem vagyok otthon. Nincs esetleg valami mérőműszer amivel be lehet mérni?? Vagy mit csináljak?? Egyébként azóta ez a kis ingyenélő rettentő bunkó velem, rettentő haragszik, mert nő létemre észrevettem. De miután egyedül lakom nem volt nehéz. Mellesleg egy cég neve van kiírva az ajtójára, de magánlakás + nincs is olyan cég a cégjegyzékben.
2011. szept. 12. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szolj a szolgaltatonak,hogy segitsen ebben.
2011. szept. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Bejelented az elműnél.
2011. szept. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérj az elműtől egy felülvizsgálatot magadnak! Biztos hogy lopja? Mi ugyanígy jártunk, havonta kb. 50 kw-tal több volt a fogyasztás, mint a tényleges (műszerrel mértük). Kiderült, hogy a villanyóránk volt hibás, jegyzőkönyvezték, és kb. 50 ezer Ft-ot vissza is térített nekünk az elmű, miután lecserélték a hibás órát.
2011. szept. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Én a helyedben ha biztosra tudnám, hogy lopja (volna bizonyítékom) akkor kicsit ráijesztenék a tagra... komolyan..
2011. szept. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"A végén dühömben lekapcsoltam a főáramot 1 hétre, na akkor kapcsolt, hogy mi van. Megint falfúrás, barkácsolás, azóta nem vettem észre."


Gondolom, megpróbálta visszaállítani az eredeti állapotot, nehogy lebukjon. Szerintem tegyél feljelentést, biztosan van nyoma a 'beavatkozásnak' vezetékeken, és a falon.

2011. szept. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm:))


Igen van nyoma természetesen hogy fúrt faragott a szomszéd, látható az én falamon is. Így elsőre nem akartam balhézni vele, mert hát közvetlen szomszéd. Csak attól tartok eltelik kis idő aztán ismét bepróbálkozik. Így kihívom mégiscsak az áramszolgáltatót, legalább dokumentálják, bár ha jól sejtem még ez is nekem kerül majd pénzbe:((.

2011. szept. 13. 11:43
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Keresd meg, hogy hol csatlakozik a te hálózatodra és kösd át két fázis közé, majd miután az összes cucca tönkrement kösd vissza a 230-ra és jelentsd fel.
2016. febr. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!