Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Feljelenthet e a szomszéd...

Feljelenthet e a szomszéd azért mert a füst felé száll?

Figyelt kérdés
Ma megkeresett egy úr a felettünk lévő utcából azért hogy hagyjam abba a fűtést mert így nem meri kiengedni a gyerekeit. A probléma az hogy ha szénnel tüzelünk (a nagyobb fűtőérték miatt) a fa mellet, akkor sötét füst jön ki a kéményből és gyakran lefelé indul el a füst annak ellenére hogy a kémény szabványos és szakember csinálta... mással nem tudunk fűtteni gáz még nincs bekötve. A dolog minket is zavar de nem tudunk ellen mit tenni. Tehát a kérdés az hogy ezzel milyen szabályokat szegünk meg, amiért fel lehetne jelenteni?
2011. nov. 3. 16:00
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, most már nem aggódok rajra.
2011. nov. 3. 21:57
 12/17 anonim ***** válasza:
93%

Gyújtsd meg felülről,úgy,hogy berakod a szenet,és rárakod a gyújtóst,és így gyújtod meg...valamint/ha van rajta/a tűztér ajtón is adj levegőt neki,ne csak a hamuzón.

Így kevésbé füstöl,jobb a hatásfok,a kályhát,kéményt is kíméled.

(egy cserépkályhás)

2011. nov. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
90%

Pont azt akartam javasolni, mint az előttem válaszoló!

Mi is mindíg így gyújtottunk be régen, és nem füstölt túlzottan!

2011. nov. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

#12 köszönöm az építő jellegű kommentet. holnap kipróbálom... igazság szerint már javasolták de sosem hittem el hogy a papír amit mindennek a tetejére rakok az nem e fog túl hamar elégni (elég a teteje az alja meg nem elég ahhoz h begyújtson bármit is). Egyébként a begyújtassál sosem volt akkora baj mert az csak az első 1 órában füstölt erősen, onnantól már nem voltbaj.

De mondom, holnap kipróbálom. köszönöm.

2011. nov. 4. 00:14
 15/17 anonim ***** válasza:
90%

A papírt nem a legtetejére kell rakni!


Berakod a szenet 1-2 vödörrel (ha poros vízzel jól meglocsolod, átkevered. Erre teszed a papírt, majd a gyújtóst és a fát. Begyújtáskor a hamuzó ajtót nyitva hagyhatod, és a középső ajtónál is adj neki levegőt.

Begyújtás után kb. 10-15 perccel már rendesen ég, akkor elzárhatod a középső levegőt, és a hamuzó ajtónál szabályozhatod az égést.

Így max 10 percig füstöl de nem nagyon.

2011. nov. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
93%
Ja, és ha ügyes vagy, akkor 5-6 órán keresztül hozzá se kell nyúlni a kazánhoz!
2011. nov. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
100%

Szerintem nem jó a papírt alulra, a szénre helyezni (véleményem szerint fojthatja).

Szénkupac; rá fahasáb, deszka; vékony-apró és ezt az apraját felülről gyújtom újságpapírral, meg fogja gyújtani, amúgyis először a huzatot kell megteremteni a kémény felmelegítésével.

Ez így fokozatosan fog lefelé begyulladni és max. az első 5-10 percben füstöl, de a korábbi alulról gyújtáshoz képest akkor is elenyésző mértékben.

Idővel behevül a szén, ami alulról fogja táplálni az égést brutális mértékben, ami nagyon jó, hogy záptojás-szag nélkül (nálam más híján orosz fekete dió).

Elvileg ez a vegyes anyagú tüzelés a legkevésbé környezetszennyező, és nagyon faszán tudja úgymond az egyik anyag a másikat táplálni, hevíteni - legalábbis ezt figyeltem meg.

2011. nov. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!