Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Másnál is büdös a gáz, vagy...

Másnál is büdös a gáz, vagy csak az én orrom hülyült meg?

Figyelt kérdés
Pár hete állandóan gázszagot éreztem. Felhívtam a Gázműveket, kiküldtek két szerelőt, akik nagyon mérgesen közölték, hogy ők nem szerelők, minek telefonálgatok. Megvizsgálták egy mobil nagyságú kütyüvel, és azt mondták: nem ereszt. A főcsapot azóta elzárom, pedig évtizedekig nem tettem. Amikor főzök kinyitom, de akkor is gázszagot érzek. Panelban lakom, nem szeretném elrontani senki karácsonyát. Más is érzi a gáz szagát?
2011. nov. 10. 16:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen.

Amióta pár hete fűtünk, mindennap érzem, de nem állandóan. Néha kevésbe, de volt már olyan is, hogy el kellett zárnom, mert annyira rossz volt belélegezni.

2011. nov. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs gázszag.
2011. nov. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tudnod kell, hogy a csővezeték menetes tömítéseinél a tömítőanyag egy idő után át tudja venni a gáz szagosító anyag szagát. (Mert a földgáz alapból szagtalan.)


Név szerint: Etilmerkaptán


Ha odahajolsz és ott érzed a szagát, az nem baj.


Még egy próbát tegyél:

Tűzhely előtt zárd el a gázcsapot. Rögtön utána a tűzhely egyik gombját csavard el és nyomd be. Ekkor hallanod kell, hogy a csőben maradt gáz még kijön aztán semmi.


Majd úgy is próbáld ki, hogy szintén elzárod, és pár óra múlva vagy egy éjszaka múlva nyitod ki és nyomod be a gáztűzhely gombját.

Ha sziszeg, akkor a tűzhelyed rendben van.

Ha nem sziszeg, akkor elszökött a gáz. Vagyis a tűzhelyed vagy valamelyik csatlakozása ereszt és ott szökik el a gáz.

2011. nov. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!