Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van a lakásodban kb 6 millió...

Van a lakásodban kb 6 millió forintnyi ingóság?

Figyelt kérdés

A lakásbiztosítási kalkulátorokat nézegettem és kb ennyit hoznak ki. Szerintem ez irreálisan sok, mert nincsenek értékes festményeink, műtárgyaink, bundáink. A bútorok is ósdi 25-30 évesek, már bőven megérettek a lomtalanításra. A háztartási gépeink is több évtizedesek.

Így el nem tudom képzelni mire hozták ki a 6 milliót.


2011. nov. 11. 12:11
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Én a jelen helyzetet a jelen állapotban szeretném biztosítani, nem azt, hogy mi lenne ha mindenből újat vennék.

Ha most leégés nélkül és biztosítás nélkül lecserélném a konyhabútoromat, az se lenne ingyen.

Ha nem cserélem le és leégne és a biztosító a mostani értékének megfelelő 3eFt-ot fizetné csak ki, akkor is ugyan ott vagyok. Cserébe viszont nem fizettem vagyonokat a biztosításra.

2011. nov. 11. 13:37
 12/16 A kérdező kommentje:
Amúgy van olyan biztosítás, ami az ingóságokra nem vonatkozik? Mert akkor azt hiszem nekem az lenne a megfelelőbb.
2011. nov. 11. 13:39
 13/16 anonim ***** válasza:
Ahogy az írásaidból kiveszem, társasházi lakásban laksz. Ott tényleg túlzó a 6M. Én a saját dolgainkba gondoltam bele, de mi 120 nm-es magánházban lakunk 4-en. Egyébként lehet kötni lakásbiztosítást és külön ingóságra is. Nekünk van egy társasházi lakásunk és ott a ház kötött közösen ingatlan biztosítást és aki akar, az köt még hozzá egy kiegészítő ingóság biztosítást.
2011. nov. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Nem. 100nm-es családi házról van szó. És szintén van egy másik városban lévő lakásunk is. Ott kötelező volt egyfajta biztosítást kötnie mindenkinek, aminek a díja benne van a közös költségben. (Őszintén szólva azt nem ismerem ilyen részletességgel, hogy mire terjed ki. Mikor leáztatott a felettünk lévő kétszer is, mindkétszer kijöttek a kárfelmérők és az alapján fizettek is.)
2011. nov. 11. 14:04
 15/16 anonim ***** válasza:

Szerintem sem olyan sok a 6 millió. A bútorok ennek csak max. a felét teszik ki. De számolj utána, pl. mennyi érték van csak a fürdőben. Törölközők 2-3 ezer darabja, van belőle tíz, már 20 ezer. Kozmetikumok, tusfürdő, fogkrém, mosópor, tisztítószerek, megint bőven ötszámjegyű összeg. Egy fregolit nem kapsz 5 ezer alatt. Ha van benne kis szőnyeg, az is bőven ezres tétel. Netán köntösök. Azért pont a fürdőt néztem, mert ott van talán a legkevesebb holmi, az bőven 100 ezer fölött van. Aztán tegyük fel, vannak könyveitek. Legyen átlagban csak egy ezres darabja, nekünk van kb. 5 ezer könyvünk, az már 5 milla, de mondjuk egy nagyobb album 10-15 ezret is ér. Ha csak 500 könyvetek van, ami igazán nem sok, az is már fél milla úgy, hogy tényleg nagyon alacsony árral számoltam. Vagy képzeld el, ha minden konyhai eszközt, lábast, tepsit, serpenyőt, poharakat, étkészletet, a kamrában lévő lekvárokat, fűszereket mind újra kéne venni. Nemrég kísértem el a barátnőméket vásárolni, az ikeából rendezték be a konyhájukat, csak ilyen eszközöket vettek, bútort nem, és 150 ezret otthagytak. És még utána is vettek egy csomó mindent, tányérokat, késeket, stb.

Aztán gondold végig, ha mindenkinek új ruhákat kéne venni. Fejenként mondjuk 10 alsó, 10 zokni, 10 póló, ing, nadrágok, pulcsik, melltartók, kabátok, cipők.. egy főre ha olcsón vásárolsz is van vagy 150 ezer. Ha négyen vagytok, az megint egy plusz fél milla. Az, hogy mindezt egy húszezres szekrényben tároljátok, részletkérdés.

Vagy nézd meg az ékszereid. Lehet, hogy nem a legdrágábbak, de feltételezem, van néhány értékesebb, arany-ezüst nyaklánc, fülbevaló. Az is bőven hatszámjegyű lehet.


Én egy kis lakásban élek, nincs sok mindenem, rengeteg holmit örököltem vagy kaptam. De ha hirtelen újra be kéne rendezkedni, elmenne az a hat milla, hogy hasonló színvonalat tudjak teremteni a lakásomban, bőven.

2011. nov. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ne biztosítsd, ha így állsz hozzá. xD

A biztosítási díjat ugye azért fizeted, hogyha beüt a mennykő, a biztosító majd fizet, és nem neked kell mindent fizetni.

Viszont tényleg, lehet hogy egy fél fabatkát ér a berendezésed, de attól neked most kell megvenni az újat, nem 30 évvel ezelőtt, hacsak nem vagy időutazó (de akkor minek biztosítanál bármit is :D). Átlagos piaci árakkal számolnak, ha úgy veszed, teljesen reális. És ha ne adj isten tényleg sor kerülne arra, hogy a biztosító fizessen neked, örülni fogsz, hogy havonta kétezerrel többet fizettél, és most nem kell az utcára menned.

De van rengeteg féle konstrukció, peóbáld megtalálni ami neked megfelelő.

(bár tuti azzal szívod meg. A szomszédnak mindenre kiterjedt a biztosítása, csak viharkárra nem... persze, hogy a vihar vitte a tetőt...)

2011. nov. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!