Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Adventi koszorú készítése...

Adventi koszorú készítése tartósan?

Figyelt kérdés
De nem lenne lehetőségem cserélgetni rajta az örökzöldeket. Van valamilyen tippetek, hogy ilyen esetben mivel boríthatom be a szalma alapot? A fenyő kilőve, mivel 1-2 hét után lehull az összes levele. A tuja, buxus ágak tartósabbak, és esetleg kibírják azt a 4 hetet?
2011. nov. 12. 17:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tartósabbak, hanem még kevésbé bírják. Száraz alapanyag, műfenyő max. a megoldás.
2011. nov. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Kár, olyan szép koszorúkat látni örökzöld alappal, ezek szerint mindenki cserélgeti rajta 1,5-2 hetente az örökzöldeket?!
2011. nov. 13. 11:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem cserélgeti senki a már elkészült koszorún az örökzöldet. Csak, általában mi nem látjuk senki koszorúját 4 héten keresztül. Akié még friss karácsonykor, az lehet, hogy a harmadik héten vette vagy készítette, ha tényleg advent első vasárnapjára készül, akkor az már karácsonyra biztos, hogy lekornyad.

Ezt úgy lehet kivédeni, hogy nem luc fenyőből, hanem normann vagy ezüst vagy duglas fenyőből készül és hozzá tiszafa, borostyán, kecskerágó a kísérő növény, persze a tuja is, ezek általában egyforma szárazságtűrők. Lehet naponta spriccelni, párásítani, akkor későbben veszíti el az üdeségét. Lehet kapni koszoró alakú óázis-tűzőt, ha ezt beáztatod, és utána tűzöd bele a zöldeket, és talán még két hét múlva egyszer alaposan nedvesíted, biztos, hogy élőzöldek maradnak a fenyőfélék rajta.

2011. nov. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsokat! :) Én eddig minden évben dróttal rögzítettem a díszeket rá, így nem volt gond egyszer-kétszer kicserélni rajta az alapot. De most testvéremnek készítem, aki emeletben lakik, ezért fontos, hogy tartósabb legyen. A tűzőhabra már én is gondoltam! :) Azt viszont nem tudtam, hogy az ezüstfenyő tartósabb, lehet azzal fogom csinálni!
2011. nov. 14. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!